Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

На сайті 207 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

«Як органи місцевого самоврядування і держава можуть відповісти на правові потреби громад?» - презентація у Хмельницькому

Деталі

Про співпрацю органів місцевого самоврядування і державних інституцій у наданні правової допомоги мешканцям територіальних громад говорили сьогодні, 27 квітня, у Хмельницькому. Йшлося, зокрема, про взаємодію у розробленні, прийнятті та реалізації програм надання безоплатної правової допомоги. Також були представлені методичні рекомендації щодо розробки та реалізації таких програм. Координаційний центр з надання правової допомоги на заході представили перший заступник його директора Мирослав Лаврінок, а також фахівці Управління координації системи безоплатної правової допомоги – Олександр Гриб та Марина Лугиня.

«Як органи місцевого самоврядування і держава можуть відповісти на правові потреби громад?» – саме така назва заходу, що відбувся за ініціативи комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги і був підтриманий Хмельницькою обласною радою. За словами учасників заходу від Хмельниччини – він став неординарною і важливою подією для області. Адже представники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій з різних куточків України зібралися, щоб поділитися успішним досвідом взаємодії (переглянути список учасників) у напрямі організації надання правової допомоги мешканцям територіальних громад.

prh1

За словами народного депутата України, радника Міністра юстиції Ігоря Алексєєва, невипадково місцем проведення презентації став Хмельницький: «В області активно реалізується реформа децентралізації. Відсоток новоутворених громад — один із найвищих в Україні. Кожна з цих громад має отримати належну правову підтримку».

Вітаючи присутніх, заступниця керівника виконавчого апарату Хмельницької обласної ради Тетяна Зеленко відзначила важливість консолідації ресурсів і зусиль державних та недержавних інституцій для захисту та реалізації законних прав кожного українця.

Чому важливо і потрібно співпрацювати з органами місцевого самоврядування, пояснив заступник директора Координаційного центру з надання правової допомоги Мирослав Лаврінок: «Зараз ми переходимо від моделі надання безоплатної правової допомоги індивідуально кожному клієнтові – до моделі посилення правової спроможності та правових можливостей громад та спільнот. Через наші центри та бюро правової допомоги, значну правопросвітницьку роботу, яку проводять наші фахівці, – намагаємося навчити людей вирішувати свої правові проблеми самостійно. У тому числі – через створення такої інфраструктури у кожному регіоні, яка сприятиме цьому, відповідаючи на конкретні реальні потреби громад. У цьому зв’язку співпраця усіх державних та неурядових організацій на місцевому рівні та залученість до цього процесу органів місцевого самоврядування – є дуже важливою».

prh4

Очільниця Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Хмельницькій області Наталія Стьопіна у свою чергу зазначила, що переорієнтація системи безоплатної правової допомоги на посилення правової спроможності та правових можливостей територіальних громад є стратегічною ціллю у середньостроковому плані пріоритетних дій Уряду до 2020 року та плані пріоритетних дій Уряду на 2017 рік. «Очевидно, що реалізація такого підходу потребує активного залучення до партнерства представників органів місцевого самоврядування», - зазначила вона.

До співпраці задля забезпечення доступу громад до правової допомоги запросила учасників заходу регіональний координатор проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» Аліна Гладка. Начальник Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області Віктор Худняк закликав підтримувати програми надання БПД, як це зробила Хмельницька обласна рада.

prh2

Далі на заході представили методичні рекомендації «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування». Це зробила Наталія Стець, заступниця директора Вінницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

«Мета розробки зазначених рекомендацій – надання громаді, ОМС, ОВВ та провайдерам БПД практичних інструментів для розв’язання актуальних проблем громади шляхом розроблення та реалізації цільових програм, базуючись на вже напрацьованому в Україні досвіді», – наголосила пані Наталя.

prh6

Переглянути презентацію Наталії Стець

Методичні рекомендації викликали жваве обговорення та схвалення колег. Як зазначив Мирослав Лаврінок, видання насамперед отримають фахівці центрів з надання БВПД, а потім його будуть поширювати і серед працівників ОМС.

Відтак перейшли до представлення успішного досвіду співпраці центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та органів місцевого самоврядування. Своїми здобутками та напрацюваннями поділилися керівники місцевих центрів Марічка Ніколаїшин (Стрийського), Максим Ільчишен (Кам'янець-Подільського), Григорій Гоцький (Хмельницького), голова Деражнянської районної ради Віталій Сідлецький, голова Летичівської районної державної адміністрації Ірина Матлаєва, фахівці місцевих центрів з різних куточків України.

prh8

Довідково

Методичні рекомендації «Програма надання безоплатної правової допомоги: розроблення, планування, виконання, звітування» підготовлені групою авторів, з-поміж представників державних та громадських організацій, які мають досвід реалізації відповідних програм на регіональному рівні, експертів, які аналізують підготовлені центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги програми, а також фахівців органів місцевого самоврядування.

У методичних рекомендаціях визначені ключові точки в процесі розроблення та виконання програм надання безоплатної правової допомоги. Розглянуті види цільових програм та їхня типова структура, зроблений огляд нормативно-правової бази, наведені рекомендації щодо часу планування програми, проведений аналіз поширених помилок під час їх підготовки, а також подано конструктор для підготовки цільових програм за різними темами. Методичні рекомендації становитимуть інтерес для всіх, хто є або хоче бути залученим до планування, підготовки та реалізації цільових програм надання безоплатної правової допомоги, у тому числі для представників органів місцевого самоврядування, державних та неурядових провайдерів правової допомоги.

Як очікується, друкованим тиражом методичні рекомендації вийдуть найближчим часом.

ph l


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook           YouTube YouTube           Google Google+  тTwitter

   

baner konkurs

   

adv baner

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.