Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

На сайті 173 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

Про ранній доступу до правової допомоги в Україні розповіли на регіональній конференції у Грузії

Деталі

129 вересня на Тбіліській регіональній конференції з питань правової допомоги «Виклики та важливість незалежної правової допомоги» начальниця управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру Вікторія Мітько розповіла про систему раннього доступу до правової допомоги в Україні.

Так, Вікторія Мітько зосередила увагу на етапах становлення системи безоплатної правової допомоги в Україні. Зокрема, прийнятті Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (2011 рік), забезпеченні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) у кримінальному процесі (2013 рік) та її якості (2014 рік), а також – надання доступу до БВПД у цивільних та адміністративних справах, потерпілим та свідкам у кримінальних провадеженнях (2014 рік).

Вона наголосила, що велику роль у забезпеченні раннього доступу до правової допомоги має те, що відповідно до закону кожна службова особа, яка здійснила затримання, зобов’язана негайно повідомити регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги за цілодобовим телефоном 0 800 213 103. Не пізніше однієї години центр приймає рішення про надання БВПД та призначає адвоката. Захисник, отримавши доручення, протягом години прибуває на місце затримання особи для захисту від обвинувачення. Таким чином, наголосила вона, у 99 % випадків через дві години до затриманого прибуває захисник. І при цьому 89 % затриманих приймають допомогу адвоката за рахунок держави.

«Протягом багатьох років Україна мала серйозну проблему, що полягала в жорстокому поводженні, тортурах та інших порушення прав людини затриманих з боку органів, уповноважених здійснювати затримання. У 2013 році ранній доступ до правової допомоги усім затриманим було забезпечено і гарантовано саме завдяки новоствореній системі БПД – протягом 2-х годин після затримання і до першого допиту. У результаті, кількість порушень прав людини відповідно до оцінки незалежних українських правозахисників значно знизилася – принаймні вдвічі», - підсумувала Вікторія Мітько.

Начальниця управління забезпечення якості правової допомоги розповіла також і про основні виклики у забезпеченні раннього доступу до правової допомоги у взаємодії з поліцією, судами та прокуратурою в Україні. Зокрема, що стосується поліції, то, за її словами, найбільшим викликом є невчасне інформування або неінформування регіональних центрів з надання БВПД про факт затримання; намагання провести перший допит затриманого до прибуття адвоката. Нерідко судді занадто пізно інформують центри про рішення щодо залучення адвоката через систему БПД та недостатньо реагують на процесуальні порушення зі сторони обвинувачення. Так само недостатньо реагують на скарги центрів щодо процесуальних порушень слідчі та прокурори.

Переглянути презентацію
 «Система раннього доступу до правової допомоги в Україні»

Нагадаємо, дводенна конференція «Виклики та важливість незалежної правової допомоги» відбулася у Грузії. Вона організована Службою юридичної допомоги Грузії за підтримки Фундації Відкритого Суспільства Грузії, Європейського Союзу, Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), проекту USAID «Сприяння утвердженню верховенства права в Грузії» і Програми розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). Учасники заходу – представники мережі реформаторів правової допомоги та провідні міжнародні експерти з Литви, України, Молдови, Сьєрра-Леоне, Великої Британії та Грузії. Серед них були й фахівці Координаційного центру – перший заступник директора Мирослав Лаврінок та начальниця управління забезпечення якості правової допомоги Вікторія Мітько.

2

На фото (зліва направо) українські делегати:
Мирослав Лаврінок, Вікторія Мітько, голова правління ГС "Мережа праоввого розвитку" Альона Матвійчук, координатор Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” МФ "Відродження" Ольга Гальченко, виконавчий директор ГС «Мережа правового розвитку» Євген Полтенко.


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook           YouTube YouTube            Google Google+       тTwitter

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.