Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

На сайті 175 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

У Бельгії українські експерти представляють вітчизняний досвід реформування системи правосуддя та системи надання БПД

Деталі

eastern partnershipУ Брюсселі відбувається друге засідання Панелі з питань верховенства права в рамках Тематичної платформи «Східного партнерства» №1 «Демократія, належне врядування та стабільність», що організоване Європейською Комісією і проводиться 4-5 жовтня 2017 року. Участь у ньому бере українська делегація у складі голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка, голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергія Козьякова та в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка. Делегація представляє український досвід реформування системи правосуддя та системи надання безоплатної правової допомоги, а також – позицію української сторони щодо подальшого розвитку у цих сферах.

Серед питань до обговорення у рамках заходу – проблеми кадрової політики у судовій системі та прокуратурі; стан та перспектив розробки і прийняття дисциплінарних процедур та етичних кодексів для суддів та прокурорів, що відповідають стандартам Європейського Союзу; проблеми формування державної політики у сфері забезпечення доступу до правосуддя, а також відповідних практик та інституцій; стан національних систем надання правової допомоги; шляхи забезпечення ефективного адміністрування у судах; пропозицій Грузії щодо подальшої співпраці між країнами-учасницями «Східного партнерства».

Серед учасників заходу – національні фахівці, які працюють у сфері юстиції, з країн Східного партнерства (Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови, України), а також представники Європейської Комісії, Ради Європи, Світового Банку.

Українські делегати беруть у панельних дискусіях трьох тематичних сесій – «Призначення на основі заслуг», «Підзвітність», «Доступ до правосуддя».

1 eastern partnership

Сьогодні в.о. директора Координаційного центру у рамках сесії «Доступ до правосуддя» представляє український досвід у сфері забезпечення доступу до правової допомоги, зокрема щодо розширення категорій осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

Зокрема, Олексій Бонюк розповів про становлення в Україні системи безоплатної правової допомоги, покликаної забезпечити право на рівний доступ до правосуддя, та її розвиток впродовж останніх 6-ти років з моменту прийняття в 2011 році Закону України "Про безоплатну правову допомогу". Окремо він зупинився на відкритті у вересні минулого року бюро правової допомоги по всій території України (включаючи малі міста та селища), що значно розширило можливості доступу до правової допомоги жителів віддалених районів країни. Також він розповів про єдиний контактний центр системи наданя безоплатної правової допомоги 0 800 213 103, його роботу в цілодобовому режимі та можливість через нього отримання й правових консультацій для додзвонювачів. Окремо він зупинився на впровадженій системі якості надання правової допомоги та моніторингу якості надання відповідних послуг.

Повідомив Олексій Бонюк й про розширення кола осіб, які мають право на безоплтану вторинну правову допомогу, що відбулося у 2017 році. Нагадаємо, що законодавчі зміни на початку цього року (у зв’язку із прийняттям Закону України «Про Вищу раду правосуддя») розширили доступ до безоплатної правової допомоги для таких чутливих категорій громадян як внутрішньо переміщені особи, учасники АТО, та осіб, які лише претендують на отримання відповідного статусу; та більшої кількості малозабезпечених українців, серед яких, зокрема, жертви домашнього насильства, завдяки новому підходу до визначення малозабезпеченості.

2 eastern partnership


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook         YouTube YouTube         Google Google+    тTwitter

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.