Корисні посилання  

   
Правовий Простір
   

233x165 31

   

Архів новин  

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

На сайті 173 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

Про діяльність судово-психіатричних експертів

Деталі

Sudovo psihiatrichna ekspertizaВітаємо адвокатів з приємною новиною! Міністерство охорони здоров’я України видало накази, які суттєво змінюють процес проведення судово-психіатричної експертизи.

Наказ №722 від 29.07.2017 «Про організацію служби судово-психіатричної експертизи» нарешті приводить відомчу нормативну базу у відповідність до законодавства. Наказ відміняє поняття головної установи в питаннях експертного забезпечення правосуддя висновками судово-психіатричних експертів та територіальний принцип призначення судово-психіатричної експертизи. Відтепер сторони судового процесу не обмежені територіальним принципом проведення судово-психіатричних експертиз та можуть клопотати про призначення експертизи в тій установі, в якій вважають за доцільне, а не в тій, яка була указана в попередньому наказі Міністерства.

Наказ № 889 від 02.08.2017 – «Про порядок проведення атестації та присвоєння кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-психіатричним експертам та позбавлення кваліфікації судового експерта і кваліфікаційних класів судово-психіатричних експертів» нарешті впроваджує процедуру атестації судово-психіатричних експертів. Вперше Міністерство затвердило практичні вимоги, яким мають відповідати судово-психіатричні експерти. Затвердження переліку практичних навичок може підвищити якість роботи служби судово-психіатричної експертизи та спонукатиме судових експертів до отримання нових знань, не обмежуючись програмою підготовки в освітніх закладах. Державні службовці тепер не матимуть можливості впливати на процес атестації, оскільки вперше вимоги до членів комісії було приведено до Закону України «Про судову експертизу». Замість працівників Міністерства, до складу комісії будуть входити виключно судово-психіатричні експерти, що дає можливість професійній спільноті самостійно регулювати рівень компетентності фахівців. Важливо, що строк дії Свідоцтва про присвоєння кваліфікації судового експерта становить п’ять років, та продовжується після підтвердження судово-психіатричним експертом кваліфікації на той же строк, а також може бути вилучений за певних обставин.

Сподіваємось, що нововведення в медичному законодавстві забезпечать високу якість роботи судово-психіатричних експертів, які відіграють важливу роль при розгляді судових справ.

Джерело: http://ulaf.org.ua/on_med_experts/


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook         YouTube YouTube         Google Google+  тTwitter

   
logodagest
   
DNA 219x116
   
ATO
   
peremishcheni
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

career

   
baner pracya
   

Адвокатам  

Advocats

   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.