Веб-сайти регіональних центрів

   
   

shesterni

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

На сайті 69 гостей та відсутні користувачі

    

Яндекс.Метрика
   

Координаційний центр закликає Нацполіцію дотримувати права затриманих на захист

Деталі

31.10.2017 zatrimaniКоординаційний центр з надання правової допомоги закликає Національну поліцію України вжити усіх вичерпних заходів, аби дотримати законне право на захист затриманих у клубі "Jugendhub" осіб.

Координаційний центр з надання правової допомоги утворений Указом Президента України від 01.06.2012 № 374/2012 з метою формування в Україні ефективної системи безоплатної правової допомоги, забезпечення її доступності та якості, надання якої здійснюється на імплементації Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Забезпечення надання безоплатної правової допомоги, зокрема, у кримінальному процесі, забезпечують територіальні відділення Координаційного центру – регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Захист є одним із видів безоплатної вторинної правової допомоги.

Як стало відомо 28 жовтня із численних повідомлень засобів масової інформації «у Києві поліція влаштувала облаву у закладі "Jugendhub", де в ніч на 28 жовтня проходив музичний захід, та затримала відвідувачів хабу, доправивши їх до відділку поліції та військкомату» (джерело – Українська правда від 28.10.2017).

Цього ж дня, 28 жовтня, на офіційному веб-сайті Головного управління Національної поліції у місті Києві за посиланням https://kyiv.npu.gov.ua/uk/publish/article/377028 оприлюднено офіційне повідомлення під назвою «Під час обшуку у київському нічному клубі поліція затримала 17 осіб з наркотиками». У повідомленні йдеться про те, що в ніч з 27 на 28 жовтня 2017 року працівниками поліції затримали у згаданому клубі 17 осіб, яких доставлено до Шевченківського управління поліції Головного управління Національної поліції у місті Києві (далі – Шевченківське УП ГУНП у м. Києві), а саме:

«На момент обшуку в клубі знаходилося 200 осіб віком від 15 до 25 років, переважно мешканців м. Києва. За результатами обшуку було затримано 17 осіб, у яких вилучили наркотичні засоби. Затримані після освідування доставлені до Шевченківського УП ГУНП у м. Києві для проведення процесуальних дій».

Також повідомлено, що слідчим відділом Шевченківського УП ГУНП у м. Києві розпочато кримінальне провадження за частиною першою статті 317 Кримінального кодексу України, а саме:

«Слідчим відділом Шевченківського УП ГУНП у м. Києві розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) Кримінального кодексу України».

Відповідно до ч.4 статті 213 Кримінального процесуального кодексу України уповноважена службова особа, що здійснила затримання, зобов'язана негайно повідомити про це орган (установу), уповноважений законом на надання безоплатної правової допомоги. Пунктом 2 Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (далі – Порядок інформування), визначено, що суб’єкти подання інформації (органи поліції та інші органи, уповноважені здійснювати затримання) зобов’язані негайно після фактичного затримання особи повідомляти відповідному регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги відомості про особу, яку було затримано.

Регіональний центр протягом години з моменту реєстрації такого повідомлення призначає адвоката для надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманій особі.

zatrymannya

Призначений адвокат протягом години з моменту отримання доручення прибуває до такої особи для проведення з нею конфіденційного побачення.

Однак, навіть станом на 9 год. 00 хв. 29 жовтня 2017 року до територіального відділення Координаційного центру – Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в м. Києві – від правоохоронних органів, які здійснили затримання, не надходило жодних повідомлень.

Це, вочевидь, свідчить про порушення законного права на захист затриманих у клубі "Jugendhub" осіб.

Регіональний центр в цей самий день направив термінові запити до Шевченківського УП ГУНП у м. Києві та Головного управління національної поліції в м. Києві з вимогою повідомити про затриманих. Також було оприлюднено відповідну відкриту заяву на сайті Регіонального центру: http://kyiv.legalaid.gov.ua/ua/pres-centr/novyny/shchodo-zatryman-v-nichnomu-klubi-kyieva-v-nich-z-27-na-28-zhovtnia-2017-roku).

Ні у цей же день, ні наступного дня, 30 жовтня, відповідних повідомлень до Регіонального центру від правоохоронних органів про факт затримань не надходило.

У цей же день Регіональний центр направив відповідні запити до Головного управління Національної поліції у місті Києві (переглянути лист регіонального центру від 30.10.2017 №648) та Управління забезпечення прав людини Національної поліції (переглянути лист регіонального центру від 30.10.2017 №650) з вимогою підтвердити чи спростувати інформацію щодо факту затримання таких осіб, проте відповідей на зазначені запити центром отримано не було.

Станом на 11:00 год сьогодні, 31 жовтня, повідомлень про згадані затримання від правоохоронців так і не надходило.

У зв’язку з викладеним, та зважаючи на численні повідомлення у ЗМІ щодо можливого застосування фізичної сили до затриманих звертаємося до Національної поліції України із відкритою заявою з тим, аби:

- негайно вжити усіх вичерпних заходів з дотримання прав затриманих у клубі "Jugendhub" осіб;
- провести службову перевірку по факту можливого порушення прав затриманих посадовими особами Шевченківського УП ГУНП у м. Києві;
- у разі підтвердження факту порушення вимог кримінального процесуального законодавства та Порядку інформування, забезпечити вжиття до винних осіб відповідних заходів реагування, спрямованих на недопущення порушень права осіб, затриманих за підозрою у вчиненні злочину, на захист та отримання безоплатної вторинної правової допомоги.


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook           YouTube YouTube            Google Google+       тTwitter

   
adv baner
   
logodagest
   
DNA 219x116
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.