Tomorrowslawyer
   

logo op ukr

   

site reg

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   
Правовий Простір
   

233x165 31

    

Яндекс.Метрика
   
Деталі

comp1ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Відповідно до пункту 1.1 статті 27 Розділу IV Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (далі – Закон), конкурси з відбору адвокатів проводяться у відповідності до Порядку і умов проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року №1362.

Організацію та проведення конкурсу (відповідно до пункту 1.8 статті 28 Закону) покладено на головні управління юстиції Міністерства юстиції в регіонах, які утворюють конкурсні комісії (у складі не менш як сім осіб), персональний яких формується з представників адвокатури, Мін’юсту, Координаційного центру, відповідного головного управління юстиції, центру з надання БВПД, а також суддів та представників громадських організацій (за їх згодою).

Оголошення про проведення конкурсу здійснюється шляхом оприлюднення інформації на офіційних веб-сайтах Мін’юсту, Координаційного центру, відповідних головних управлінь юстиції та регіональних центрів з надання БВПД та в місцевих ЗМІ не пізніше ніж за 30 днів до кінцевого строку подання претендентами заяв та документів, необхідних для участі у конкурсі.

Для участі у конкурсі претендент подає разом із заявою такі документи:

 • копії паспорта
 • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків
 • копію свідоцтва про прав на зайняття адвокатською діяльністю
 • копію трудової книжки
 • копію документів про освіту
 • біографічну довідку
 • анкету за встановленою Мін’юстом формою
 • мотиваційний лист (до  500 слів) у довільній формі з підписом претендента. 

Документи подаються претендентами у зазначений в оголошенні про проведення конкурсу строк відповідному головному управлінню юстиції, а також районним, районним у містах, міським (міст обласного значення), міськрайонним управлінням юстиції (з їх контактною інформацією можна ознайомитись тут).

Власне конкурс проводиться у три етапи:

 1. Розгляд конкурсною комісією поданих претендентами заяв і документів.
  В ході даного етапу комісія оцінює подані документи згідно з критеріями досвіду адвокатської діяльності, спеціалізації адвоката, наявності або відсутності заяв (скарг) щодо поведінки адвоката та застосування до нього протягом останніх трьох років дисциплінарних стягнень; а також затверджує графік проведення індивідуальних співбесід (3 етап).

 2. Анонімне письмове тестування (проводиться одночасно у всіх регіонах).
  Перелік питань для тестування претендентів під час другого етапу конкурсу затверджений наказом Міністерства юстиції від 30.10.2012 № 1582/5.

 3. Індивідуальна співбесіда з претендентом, під час якої оцінюються рівень його мотивації до надання безоплатної правової допомоги, комунікабельності, емоційної врівноваженості та вміння представити приклади надання ним правової допомоги. Співбесіда в регіоні проводиться за графіком, затвердженим комісією.
   
© 2012-2016 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.