назад

Фахівець відділу представництва Сарненського МЦ довела родинні відносини між матір’ю та сином

До Сарненського місцевого центру з надання БВПД звернувся пан Микола (ім’я чоловіка змінене), який потребував правової допомоги для встановлення факту родинних відносин.

Зокрема, пан Микола розповів, що після смерті його матері залишилось спадкове майно, яке він хотів би прийняти, тому він звернувся до державного нотаріуса з відповідною заявою.

Так, нотаріус надав чоловіку перелік необхідних документів, серед яких було його свідоцтво про народження для підтвердження факту родинних відносин з матір’ю.

Однак проблема полягала в тому, що цього документа в пана Миколи не було: він був втрачений ще з самого його народження, оскільки чоловік народився в іншій країні. Для отримання повторного свідоцтва про народження клієнт звертався у відділ реєстрації актів цивільного стану Сарненського районного управління юстиції, однак в усному порядку йому відмовили у зв’язку з тим, що він народився в іншій країні, тому це займе багато часу.

Наказом директора центру № 494 від 29.09.2017 року для захисту законних інтересів пана Миколи у суді призначеного головного спеціаліста відділу представництва Анастасію Новацьку, яка діяла на підставі довіреності № 57 від 18.10.2017 року.

Відповідно до ст.256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Анастасія Новацька центру звернулася до Сарненського районного суду з позовною заявою про встановлення факту родинних відносин між паном Миколою та його матір’ю. Зокрема, родинні відносини підтверджувалися лише військовим білетом матері та довідкою про склад сім’ї, виданою КП «Житлосервіс» від 02.10.2017. У ній зазначалося, що матір пана Миколи проживала та була зареєстрована разом ним, однак це не є офіційним документом, який необхідний для прийняття спадщини.

У результаті 18 жовтня 2017 року рішенням Сарненського районного суду позов було задоволено повністю, а також встановлено факт родинних відносин між паном Миколою та його матір’ю.

Наразі рішення набрало законної сили та не оскаржувалося.