Успішний кейс адвоката щодо представництва інтересів у Деснянському районному суді м. Чернігова у справі про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Громадянин Сергій звернувся до Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги для представництва своїх інтересів у суді щодо притягнення його у справах про адміністративне правопорушення за ст. ст. 173 та 130 КУпАП до відповідальності і повідомив, що відносно нього було складено два протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 173 КУпАП та ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Адвокатом було призначено Костючена П. Ю. Адвокат узгодив з клієнтом його правову позицію у вказаних справах і представляв його інтереси в Деснянському районному суді м. Чернігова. Ухвалою суду від 10.11.2022 року провадження по даним справам було об’єднано в одне провадження.
20 грудня 2022 року постановою Деснянського районного суду м. Чернігова вказані провадження були закриті у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На які норми закону посилатись в подібних ситуаціях.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП, адміністративна відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до п. 2.5 ПДР, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані на підставі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність або відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його скоєнні та інші обставини, які мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото – і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото – і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також іншими документами.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Посилання на рішення суду: https://reyestr.court.gov.ua/Review/107946446