Веб-сайти регіональних центрів

   
   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Система БПД стоїть на захисті осіб, які постраждали від домашнього насильства

Деталі

DSC 668921 березня у Міністерстві соціальної політики України відбулося чергове засідання міжвідомчої робочої групи, участь у якому взяли фахівці Координаційного центру з надання правової допомоги та заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Житомирській області Наталія Радушинська. Засідання проходило у рамках реалізації проекту «Комплексний підхід до вирішення проблем насильства щодо жінок та дівчат України», за фінансової підтримки Фонду народонаселення ООН в Україні.

Під час засідання учасники дискусії обговорили проекти нормативно-правових актів, розроблених Міністерством соціальної політики відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», зокрема проекти постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Типового положення про притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі», «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі». 

На засіданні було визначено перелік першочергових заходів, що посилять координацію боротьби з усіма формами насильства стосовно жінок та будуть слугувати дієвими інструментами для більш ефективної підтримки постраждалих в особливих ситуаціях.

Нагадаємо, що 7 січня цього року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», в частині віднесення осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також дітей, до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу.

Зазначеним Законом передбачено, що особа, яка звертається до центру з надання БВПД, разом зі зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги повинна подати документи, що підтверджують її належність до однієї з вразливих категорій – суб´єктів права на отримання такої допомоги.

«У зв’язку з цим на сьогодні Координаційним центром з надання правової допомоги проведено аналіз положень законодавства України та підготовлено та направлено на місцеві центри з надання БВПД відповідний лист із визначенням примірного переліку документів, які могли б підтвердити належність особи, яка зазнала домашнього насильства або насильства за ознакою статі, до суб´єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу», – зазначила заступниця директора Координаційного центру Олена Сінчук.

Разом з цим на сьогодні існує необхідність у розробленні та обговоренні всіма учасниками робочої групи проекту нормативно-правового акту, що визначає порядок міжвідомчої взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, та спрямований на підвищення ефективності системи захисту такої вразливої категорії осіб.

MCR1 1


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook                YouTube YouTube                 Google Google+            тTwitter

   
   
logodagest
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.