Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

У Миколаєві розповіли про перші результати програми відновного правосуддя

Деталі

23.05 Muk3П’ять угод про застосування програми відновлення. Триває робота над ще трьома медіаційними угодами, що завершиться найближчим часом. Такі результати показали перші місяці реалізації пілотного проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину” на Миколаївщині. Про це розповіли учасники круглого столу, що відбувся сьогодні, 23 травня, на базі прокуратури Миколаївської області.

За словами директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олексія Бонюка, відновне правосуддя важливе не лише для потерпілих та правопорушників, але й для всього суспільства. 

«Практика відновного правосуддя, що існує в багатьох країнах світу, дає змогу суспільству отримати людину, яка не має негативного досвіду участі в кримінальному процесі, який ставить за мету переслідування людини. Під час відновних процедур процес є більш дружнім, що особливо важливо для дітей. Тож в ідеалі потрібно максимально долучати громади до участі в процесі медіації», - зазначив Олексій Бонюк.

23.05 Muk1

Важливість та своєчасність запровадження проекту відновного правосуддя відзначив і перший заступник прокурора Миколаївської області Олександр Білоус:
«Ми маємо констатувати, що дитяча злочинність є і, безумовно, відповідальність має бути. Втім, ми бачимо, що діти, які відбули покарання, більше спрямовані на повторення злочинів, ніж на виправлення. За допомогою проекту в наших руках є можливість дати їм шанс уникнути цього середовища».

Як зазначила керівник проектів з питань захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Анна Омельчук, при розробленні проекту враховувалися різні світові практики, їхні позитивні та негативні сторони. Сьогодні можна сказати, що Україні вдалося вийти на достатньо високий рівень в цьому напрямі. І це насправді велике досягнення.

23.05 Muk2

Протягом засідання учасники обговорили всі етапи реалізації проекту, від перших робочих зустрічей до конкретного результату. Це дало змогу визначити низку проблем, над якими ще варто попрацювати. Зокрема, йшлося і про необхідність та важливість роботи не тільки із самими неповнолітніми, але й з їхніми батьками та оточенням. Адже зрозуміло, що дитина може визнати провину та бути налаштованою на виправлення, але вона повертається до того ж середовища, яка можливо і спонукала її до правопорушення. Крім цього, йшлося й про профілактичну роботу з молоддю, адже ми всі знаємо, що проблемі легше запобігти, ніж потім її вирішувати.

«Спільними зусиллями ми маємо показати дітям як себе реалізувати не вступаючи в конфлікт із законом, замотивувати їх займатися суспільно-корисною діяльністю», - зазначив начальник Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області Роман Возняк.

23.05 Muk4

Довідково. «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та ГО «Платформа прав людини».


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook             YouTube YouTube   

   
   
logodagest
   
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   

chesnaplatijka baner

   
   
   

baner pracya

   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.