Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Програма відновлення для неповнолітніх на Одещині: 4 успішних «кейси»

Деталі

24.05VPO 4Одеська область – один із шести регіонів, де реалізується пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Наразі на Одещині є вже чотири успішних кейси з медіації. Ще по двом справам готується процедура медіації, та один кейс надійшов у роботу. І це лише початок. Про це йшлося під час круглого столу, що відбувся сьогодні, 24 травня, у правовому клубі PRAVOKATOR.Одеса.

«Ми зараз робимо велику справу і бачимо, наскільки є затребувані відновні практики: дитину не карають, а повертають до гідного життя. Найголовніше – це те, що в інтересах цієї дитини об’єднуються сторони потерпілого, порушника та суспільства. Таким чином, усі учасники процесу мають можливість встановити справедливість», – зазначив директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Пілотний проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» реалізується на базі системи надання БПД та на першому етапі впроваджується в Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях. У кожному регіоні вже напрацьований певний досвід. Загалом за час дії «пілоту» вже укладено 15 угод про застосування програми відновлення для неповнолітніх.

24.05VPO 1

«Одеська область-«серце» медіаційних процесів в Україні, а тому не дивно, що саме тут з’явився перший успішний кейс з медіації в рамках пілотного проекту . Я маю надію, що ми разом, за допомогою втілення програми відновлення, будемо творити та змінювати на найкраще майбутнє дітей, які стали учасниками програми. Дитина має стати в основі роботи усіх державних інститутів, бо це наше майбутнє», - зазначила радник Міжвідомчої Координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх при Міністерстві юстиції України Соломія Старосольська.

Відновне правосуддя – це можливість для дитини, яка вперше вчинила злочин легкої або середньої тяжкості, уникнути кримінального процесу. Прокурор може запропонувати неповнолітньому пройти процедуру відновлення. Тобто, примиритися із потерпілим за участі адвоката-медіатора, відшкодувати завдану шкоду та пройти програму з ресоціалізації – протягом певного часу відвідувати заняття з психологом, тренінги, працювати з корпоративними наставниками тощо. Неповнолітній отримує шанс «переписати» своє життя за позитивним сценарієм, стати корисним членом суспільства.

24.05VPO 3

Про перші успішні кейси та досвід взаємодії партнерів у межах програми відновлення для неповнолітніх розповіла директор Регіонального центру з надання БВПД в Одеській області Світлана Клішина, яка є координаторкою проекту в області.

«Маємо в роботі багато викликів – це й новий досвід взаємодії між партнерами, оперативність, іноді значні відстані, які мусять подолати учасники програми – психологи, медіатори, потерпілі, підозрювані. Але ж перед нами ціль – врятувати долю кожної дитини, яка зробила помилку, та дати їй шанс на гідне життя, повернути у суспільство. Ми вдячні нашим партнерам за ефективну взаємодію у цьому напрямі та гарну співпрацю», - зазначила Світлана Клішина.

В обговоренні взяли участь представники системи БПД, органів прокуратури, пробації, адвокатської спільноти, міжнародних партнерів та громадських організацій.

24.05VPO 2

Довідково. «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину» впроваджується Міністерством юстиції України, Генеральною прокуратурою України на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх та ГО «Платформа прав людини».


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook             YouTube YouTube   

   
   
logodagest
   
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   

chesnaplatijka baner

   
   
   

baner pracya

   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.