Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Правова матриця об’єднує

Деталі

30.05.2019   LegalMatrix (6)Зустріч у дискусійному клубі «Правова матриця» відбулась у Харкові. Тема дискусії – окрема процесуальна дія, участь адвоката в ОПД за дорученням центру з надання БВПД, етичні та процесуальні аспекти. Захід організовано з ініціативи Координаційного центру за підтримки Проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», що фінансується Урядом Данії.

Залучення адвокатів для проведення окремої процесуальної дії – нагальна проблема, що існує з моменту утворення регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

До участі в дискусії з цієї теми запрошено адвокатів, суддів, прокурорів, представників наукових та неурядових організацій, директорів регіональних центрів з надання БВПД.

«Дискусійний клуб “Правова матрицяˮ, який активно підтримується Радою Європи, є цікавим змістовним форматом, який вже завоював прихильників», – сказав, відкриваючи круглий стіл, директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

30.05.2019   LegalMatrix (7)

На продовження думки він зазначив: «Ідея клубу така, що обирається найбільш контроверсійна тема, яка може зумовити цікаву дискусію. Ті, хто практикують у кримінальному процесі, знають, наскільки неоднозначні ситуації може спричинити залучення адвоката за призначенням. Ми обрали таку тему, яка, на думку системи безоплатної правової допомоги, викликає інтерес в середовищі правників».

Спеціалістка проекту Ради Європи «Подальша підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні» Сюзанна Мнацаканян поділилася враженнями від того, як реалізується узгодження між представниками різних правничих професій у США. Вона висловила подяку Координаційному центру за ідею об’єднати у правовий клуб суддів, прокурорів, адвокатів, науковців і обговорювати важливі питання, щоб краще розуміти, як діяти в тій чи іншій ситуації, розуміти один одного.

«Це найідеальніший формат спілкування, який можна було знайти», – сказала пані Мнацаканян і запевнила, що Рада Європи готова підтримувати таку важливу ініціативу та сприятиме інституційному розвитку системи БПД загалом.

30.05.2019   LegalMatrix (2)

Нагадаємо, перша зустріч дискусійного клубу «Правова матриця» відбулася у Києві, сьогодні у Харкові уже друга подібна зустріч, очікується, що вони продовжуватимуться.

Дискусія проходила у два етапи – на першому обговорювалася досудова стадія, а на другому – судова. Учасники дискусійного клубу обговорили підстави і процес залучення захисника для проведення окремої процесуальної дії, опрацювали алгоритм дій органу досудового розслідування або процесуального прокурора у разі залучення адвоката на ОПД, розглянули дії суду щодо ідентифікації невідкладності процесуальної дії.

30.05.2019   LegalMatrix (5)

 

Запропонували також створити окремий стандарт надання безоплатної вторинної правової допомоги при проведенні окремої процесуальної дії. За підсумками роботи «Правової матриці» науковці запропонували внести зміни у законодавство.

Спільна дискусія представників різних професій, дотичних до системи безоплатної правової допомоги, допомогла кращому розумінню дій інших учасників процесу. Виявлені проблеми, пошук і намічені шляхи їх розв’язання допоможуть уникнення в подальшому розбіжностей у роботі учасників окремої процесуальної дії.


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook   YouTube YouTube  

   
   
logodagest
   
   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   

chesnaplatijka baner

   
   
   

baner pracya

   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.