Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Фахівці системи БПД допомогли засудженому захистити батьківські права

Деталі

dadПід час роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги у Бахмутській установі виконання покарань №6 звернувся засуджений, який попросив допомоги у складанні апеляційної скарги на рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області про позбавлення її батьківських прав.

За результатом розгляду звернення було прийнято рішення надати клієнту безоплатну вторинну правову допомогу. За справу взялася начальник Бахмутського бюро правової допомоги Оксана Болотюк.

Позов до клієнта ґрунтувався на тому, що він не цікавиться життям двох своїх дітей, доньки та сина, не бере участь в їх вихованні. А зараз знаходиться в установі виконання покарань і не спілкується з ними.

В даному випадку судом не були застосовані норми матеріального права. Суд не звернув увагу на те, що чоловік не був попереджений про необхідність змінити ставлення до виховання дитини, а також на те, що орган опіки заперечував проти позбавлення його батьківських прав.

Як зазначила Оксана Болотюк, позбавлення батьківських прав є виключною мірою, яка тягне за собою серйозні правові наслідки як для батьків, так і для дитини. Тому такий захід допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращу сторону неможливо, і лише при наявності вини в їхніх діях.

Клієнт Бахмутського бюро правової допомоги переконаний, що позбавлення його батьківських прав не відповідатиме інтересам дітей. Позивач не навів, чим саме позбавлення батьківських прав буде корисним для дітей. Не надав переконливі докази винної поведінки відповідача щодо ухилення від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини.

Взявши до уваги ці обставини, колегія суддів дійшла висновку, що позбавлення відповідача батьківських прав щодо обох дітей як крайній захід впливу є передчасним.

25.06.2019 року рішенням Донецького апеляційного суду апеляційну скаргу відповідача задоволено частково та рішення Артемівського міськрайонного суду Донецької області від 15.03.2019 року в частині задоволення вимог про позбавлення батьківських прав скасовано. У задоволенні вимог про позбавлення батьківських прав відмовлено.


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook             YouTube YouTube   

 

   
   
logodagest
   

banerdoslidzh

   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

baner pracya

   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.