Веб-сайти регіональних центрів

   

shesterni

   

Безоплатна правова допомога. Logobook

   

Корисні посилання  

Офіційне інтернет-представництво Президента України
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
Міністерство юстиції України
   

Архів новин  

Листопад 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
   

Як розвиватиметься система БПД у 2020 році

Деталі

17.10.DNСистема надання безоплатної правової допомоги є одним із найуспішніших соціальних проєктів. Це констатують як вітчизняні, так і міжнародні експерти. Які пріоритети та плани розвитку системи у 2020 році? Про це директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк розповів у прямому ефірі інформаційного агентства «Інформатор».

Надання якісного юридичного захисту людей, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, визначено одним із пріоритетних завдань Програми діяльності Уряду. Для цього мають бути забезпечені якісні, доступні та зручні сервіси безоплатної правової допомоги. Ефективна система доступу людей до правової інформації має убезпечити їх від правових помилок.

Вже цього року система надання БПД запровадила нові проєкти та ініціативи. Багато планів є також на наступний рік.

«Ми зараз орієнтуємося на більш комплексний підхід до надання допомоги людям. Це має бути не просто якась юридична порада, а саме вирішення тієї проблеми, з якою зіштовхнулася людина. Ми допоможемо їй зв’язатися з іншими суміжними інституціями», – зазначив Олексій Бонюк.

Наразі п’ять місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги спеціалізуються на комплексній допомозі в сімейних та родинних відносинах. Одне з завдань фахівців спеціалізованих місцевих центрів – супровід клієнта, допомога у налагодженні комунікації з установами та організаціями, що надають сім’ям соціальну, психологічну, медичну, правову та інші види допомоги. Мережа таких спеціалізованих центрів розширюватиметься.

Півроку в шести регіонах триває реалізація пілотного проєкту «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину».

«Цей пілотний проєкт є важливим, адже це – врятовані долі дітей. Ми виводимо дитину з карального правосуддя. Через виховні, реабілітаційні практики вона повертається у суспільство. Програму з відновного правосуддя для неповнолітніх треба поширювати на всю Україну», – переконаний Олексій Бонюк.

Важливий напрямок – інтеграція системи надання безоплатної правової допомоги в громади.

«Плани розвитку системи БПД узгоджується з реформою децентралізації, процесом створення об’єднаних територіальних громад. Ми вивчаємо правові потреби громад. Є ідея створення спеціалізованих центрів у громадах, де не лише надаватиметься правова допомога, а й вирішуватимуться інші проблеми», – розповів Олексій Бонюк.

Система БПД готується також до нових викликів, пов’язаних з земельною реформою. З відкриттям ринку землі у власників земельних паїв з’явиться багато правових питань, пов’язаних з орендною платою за ділянки, операціями купівлі-продажу.

«У власників паїв, серед яких багато людей похилого віку, будуть виникати правові питання. І до кого вони будуть звертатися? Звичайно, до системи надання безоплатної правової допомоги. Ми готуємося. У кожному місцевому центрі будуть юристі, які спеціалізуватимуться заме на земельних питаннях», – зазначив Олексій Бонюк.

Планується також великий проєкт «Правове здоров’я». Він впроваджуватиметься системою надання БПД спільно з Міністерством охорони здоров’я.

«Ми хочемо, щоб парамедики, сімейні лікарі та інші медики повідомляли пацієнтам щодо можливості отримання безоплатної правової допомоги. Щоб людина, яка стикнулася з проблемами здоров’я, мала змогу проконсультувати щодо правових питань», – пояснив директор Координаційного центру.

Одним із пріоритетів розвитку системи надання БПД є також покращенням доступу до безоплатної правової допомоги та інклюзивності. Зокрема, йдеться про спрощення перевірки – чи має людина право на адвоката за рахунок держави.

«Будемо ініціювати ряд законодавчих змін щоб максимально спростимо обмін інформацію між центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги та державними органами для підтвердження статусу особи. Пріоритет, щоб людина сама не ходила за довідками», – говорить Олексій Бонюк.

Переглянути інтерв’ю можна за посиланням https://bit.ly/2Mo7z3a


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook             YouTube YouTube   

   
   
logodagest
   

banerdoslidzh

   
   

 D0 93 D0 A0 D0 90 D0 A4 D0 86 D0 9A D0 9F D0 A0

   
   
   

baner pracya

   

Advocats

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.