Ген справедливості

Деталі

«Ген справедливості» - спеціальна серія* програм на Громадському радіо, яка присвячена різним питанням надання безоплатної правової допомоги в Україні та має на меті інформування суспільства щодо права на таку допомогу, важливих подій та ініціатив у сфері.

Що зроблено та має бути реалізовано з метою забезпечення права на БПД усіх, хто її потребує та має право за законом? де отримати таку правову допомогу? представлення «кейсів» - живих прикладів успішних справ адвокатів системи та їх клієнтів.

Чи може система БПД стати тим «геном справедливості», що своїм прикладом може змінити традиційно негативне ставлення українців до системи правосуддя в країні?

У рамках серії програм їх ведуча українська письменниця, адвокат та правозахисниця Лариса Денисенко запрошує до розмови представників Міністерства юстиції України, Координаційного центру з надання правової допомоги, регіональних центрів БВПД, адвокатів, що надають таку допомогу та їхніх клієнтів, представників органів адвокатського самоврядування, громадських активістів, правозахисників, міжнародних експертів та реальних людей, яких захищали адвокати системи БПД.

«Ген справедливості - програма для тих, хто потребує правової допомоги» 

Аліменти батькам: як відсудити виплати на користь матері і зупинити домашнє насильство

Gen 11.09 300x169

У двадцять другій програмі циклу Гену справедливості Володимир Смирнов, начальник відділу представництва Другого одеського місцевого центру з надання БВПД та клієнтка центру діляться непростою історією про домашнє насильство в родині, що застосовувалося сином до матері. Як зупинити таке насильство? Як примусити сина нести бодай фінансову відповідальність за матір?

 

 

Захист прав на земельні частки: що варто знати

maryna kulik pravoruch ta kliyentka centru mariya ignativna

У двадцятій програмі циклу Гену справедливості – Марина Кулік, начальниця відділу «Захарівське бюро правової допомоги» Роздільнянського місцевого центру з БВПД. Як можна перевірити, чи є у людини право на земельну частку? Що робити, коли під час розпаювання землі не видавався сертифікат на земельну частку? Як можна відновити право на земельну частку, якщо ви раніше не знали про це? Які докази вивчає суд під час розгляду земельних спорів?

 

 

Проти домашнього насильства: правова та соціальна допомога

proty domashnogo nasylstva pravova ta socialna dopomoga.serp 350x232

У дев`ятнадцятій програмі циклу Гену справедливості директорка Вижницького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Людмила Мацюк розповідає історію багатодітної матері, що повстала проти домашнього насильства. Як можуть включитися соціальні служби для сім’ї, дітей та молоді, медичні установи, управління соціального захисту, органи місцевого самоврядування?

 

 

 Ромська громада: правові проблеми

romska gromada pravovi problemy 350x232

У п`ятнадцятій програмі циклу Гену справедливості юристка, начальниця відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Мукачівського місцевого центру з надання БВПД Мирослава Пилипчинець розповідає про моделі співробітництва ромської громади та системи безоплатної правової допомоги. Що допомагає, а що заважає співпраці?

 

  

Як жінки–внутрішньо переміщені особи долають дискримінацію

yak zhinky vpo dolayut dyskryminaciyu 350x233

У тринадцятій програмі циклу Гену справедливості юристка Христина Гаталяк та голова ГО «Центр просвітництва та розвитку людини» Наталія Проць розповідають також про те, як жінки-ВПО допомагають вирішувати правові та соціальні проблеми завдяки об`єднанню, про випадки дискримінації та шляхи боротьби з нею.

 
Домашнє насильство: важливо, щоб допомогли зробити перший крок

domashnye nasylstvo vazhlyvo shchob dopomogly zrobyty pershyy krok

У дванадцятій програмі циклу Гену справедливості головна спеціалістка відділу представництва Бердянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Юлія Кононенко розповідає про те як важливо знати, до кого звернутися. Як важливо фіксувати та сповіщати про випадки домашнього насильства. Чим і як можуть допомогти психологи. Як вести юридичну роботу з такою категорією справ і допомагати людям.

 

 

 

 

Для чого потрібні гендерні стратегії?

polin renkin

В одинадцятій програмі циклу Гена справедливості докторка Полін Ренкін, експертка з гендерної рівності проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні» (Канада) розповідає, що змінює для суспільства та державної політики гендерне стратегування.

 

 

 

 

 

Для чого жінкам-юристкам об’єднуватися?

hrystyna kit

Голова Асоціації жінок-юристок «ЮрФем» Христина Кіт розповідає, для чого була створена Асоціація жінок-юристок, навіщо проводити форуми для представниць правничого фаху, які існують проблеми доступу до правосуддя для жінок-юристок і для представниць вразливих груп населення, в чому важливість застосування фемінітивів.

 

 

 

 

 

З якими викликами стикаються адвокатки на початку кар`єри?

adamchuk

Яка різниця між роботою адвокаток та представниць Центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги? Як сприймаються молоді адвокатки-жінки клієнтами та представниками правоохоронних органів?

У дев`ятій програмі циклу «Гену справедливості» діляться досвідом адвокатки системи безоплатної правової допомоги Людмила Адамчук та Ольга Голдзіцька, котрі розпочинали правничу кар`єру з адміністрування в системі БПД.

 

Як обмежувальний припис допоможе зупинити домашнє насильство?

iryna lichman 1

Як боротися з домашнім насильством? І як може вирішити цю проблему обмежувальний припис?

В рамках циклу програм «Гену справедливості», присвячених функціонуванню безоплатної правової допомоги і доступу до правосуддя, ми будемо говорити про домашнє насильство з адвокаткою із Запоріжжя Іриною Лічман.

 

 

 

 

«Чужих дітей не буває» або що нового в законодавстві про стягнення аліментів?

29.05.2018   inessa ugorchuk

Як змінилося законодавство в сфері виплати аліментів? Які нові форми виплат аліментів введені? Як функціонує Єдиний реєстр боржників аліментів?

У сьомій програмі циклу Гена Справедливості з начальницею Нижньосірогозького бюро правової допомоги Інесою Угорчук говоримо про те нові правила у сфері виплати і стягнення аліментів.

 

 

 

 

Як швидко і ефективно отримати допомогу при народженні дитини?

valentyna volvenko

Які документи, куди та в які терміни слід подати, щоб отримати допомогу при народженні дитини на окупованій території? Що робити якщо пропущені терміни подання заяви? Як вирішуються питання, якщо батьки не в стані виїхати або виїжджати не хочуть, але дитина, народжена на окупованій території, є також громадянином України?

Роз'яснює начальниця бюро правової допомоги у місті Чаплинка Херсонської області Валентина Волвенко у шостому випуску програми циклу «Гена справедливості» на Громадському радіо.

 

 

Сексуальні домагання: як себе захистити?

anastasiya grechka 2

У п`ятій програмі циклу Гена Справедливості говоримо про те, як ідентифікувати сексуальне домагання і як захистити себе.

Як регулюються питання сексуальних домагань? Чим вони регулюються? Чому жінки не надто часто захищають свої права? Розповідає Анастасія Гречка, начальниця відділу правової інформації та консультацій Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 

Обмежувальний припис: що це і як працює?

nataliya marchuk ta olena mankivska

У четвертій програмі свіжого циклу «Гена справедливості» говоримо про те, як система безоплатної правової допомоги сприятиме протидії домашньому насильству. 

Одна з центральних підтем розмови — обмежувальний припис. Що означає цей термін? Хто і як може отримати обмежувальний припис? Розповідають заступниця начальника Управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Наталія Марчук та начальниця відділу правової інформації та консультації Четвертого київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Маньківська.

З Чаплинською ОТГ у нас найбільша тісна співпраця з питань захисту прав жінок, - голова Чаплинської БПД

olesya chavurska

В третій програмі свіжого циклу Гена Справедливості з Олесею Чавурською, начальницею Чаплинського бюро правової допомоги у Херсонській області говоримо про співпрацю системи безоплатної правової допомоги Херсонщини з органами місцевого самоврядування, правозахисними громадськими організаціями та оперативними мобільними бригадами щодо захисту прав жінок, запобігання насильству над жінками та гендерної рівності.

 

 

 

 

Чому ставлення до співробітниці як до потенційної «декретниці» є соціальною дискримінацією?

olena ipatenko

У другій програмі свіжого циклу «Гена справедливості» говоримо про соціальну дискримінацію

Що таке соціальна дискримінація жінок? Про що говорить, а що замовчує законодавство? Чому важливо опиратися соціальній дискримінації і як їй можна протидіяти? Розповідає начальниця відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Херсонській області Олена Іпатенко.

 

 

 

Як працює система безоплатної правової допомоги і хто консультується найчастіше?

oleksiy bonyuk 0

Говоримо з директором Координаційного центру з надання правової допомоги Олексієм Бонюком.

У першій програмі свіжого циклу Гена Справедливості поспілкуємось про клієнток системи і з якими питаннями вони звертаються найчастіше. Також розмірковуємо про важливість розробки гендерної стратегії та проведення недискримінаційної політики всередині системи безоплатної правової допомоги. З якими правовими проблемами до Координаційного центру з надання правової допомоги найчастіше звертаються українські жінки?

 

 

Як боротися за свою пенсію з Пенсійним фондом?

dsc01970

З адвокаткою Іриною Подкопаєвою обговорюємо справи, що пов’язані з пенсійним забезпеченням.

Як боротися за свою пенсію? З якими проблемами можуть стикнутися внутрішньо переміщені особи? Чому судові рішення щодо пенсій не виконуються? Як можна вплинути і виправити ситуацію?

 

 

 

Як у суді відстояти права матері та дитини?

pan vasyl

Представляємо історію клієнтки Ананьївського бюро правової допомоги в Одеській області з алгоритмом дій, що і як робити у випадку вирішення питання щодо захисту прав матері та її малолітньої дитини.

Особливість провадження справ щодо позбавлення батьківських прав. Роль органів опіки та піклування. Роль громади. Роль місцевого самоврядування. Які докази потрібні для реалізації гарантованої Законом «Про охорону дитинства» норми, що кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків? У студії Василь Непомнящий, головний спеціаліст Ананьївського бюро правової допомоги в Одеській області.

 

Як у судовому порядку визнати за неповнолітньою дитиною право власності на спадщину?

roman 2

Представляємо живу історію клієнтки Кодимського бюро правової допомоги з алгоритмом дій, що і як робити у випадку вирішення питання щодо визнання за неповнолітньою дитиною права власності на спадщину.

З якими проблемами може стикнутися неповнолітня дитина після смерті батька, котрий залишив їй у спадок майно? Хто може звернутися до суду з таким питанням? Як перевіряти належного власника чи власницю майна? Які документи потрібно витребувати з землевпорядної організації? Які дії і в якій послідовності треба вживати для виконання рішення суду? Пояснює Андрій Спатерук, начальник Кодимського бюро правової допомоги в Одеській області.

 

Як у судовому порядку вирішити питання визнання батьківства щодо неповнолітнього?

andriy steparuk

Жива історія клієнта Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області з алгоритмом дій стосовно того, що і як робити.

Скільки коштує, як призначається і як проводиться судово-генетична експертиза на підтвердження  батьківства? Кого заслуховує в даних випадках суд? Як технічно виконується рішення суду, а саме, як внести зміни до актового запису у Книзі реєстрації народжень, змінивши записи про батька та прізвище дитини? Розповідає Роман Непочатов, спеціаліст Роздільнянського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області.

 

 

 Як вибороти право на земельний пай?

aliona

Представляємо живу історію клієнта Окнянського бюро правової допомоги з алгоритмом дій, чи має право людина на земельний пай, що робити, щоб це право відстояти в судовому порядку. 

З’ясовуємо, що є важливим для такої категорії справ? Які документи  і де потрібно шукати для підтвердження свого права на земельний пай?  Як діяти громадянам і громадянкам далі, щоб рішення суду виконувалося? Пояснює Альона Гушкан, начальниця Окнянського бюро правової допомоги в Одеській області.

 

 

 

Як боротися за тривалість власного життя?

dsc06548

Представляємо історію щодо оскарження дій Управління соцзахисту населення, а саме — протиправних відмов у прийнятті документів для встановлення статусу особи, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС.

У цій успішній історії адвокатка Ольга Собчук, яка спіпрацює з Білоцерківським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, виборола у судовому порядку права своєї клієнтки пані Надії (в інтересах клієнтки її ім’я змінене).

 

 

 

Залишуся в системі безоплатної правової допомоги принаймні як адвокат, — Олексій Бонюк

oleksiy bonyuk2Про соціальну чутливість, про необізнаність з функціонуванням системи, про захопленість тим, як працюють співробітники та співробітниці центрів та бюро правової допомоги говоримо з Олексієм Бонюком.

З квітня по червень система безоплатної правової допомоги перебувала під пильним контролем правозахисної громади. Після того, як під тиском працівниць та працівників Координаційного центру з надання правової допомоги, правозахисних організацій та донорів було скасовано конкурс, що його було проведено з порушенням процедур відкритості, незалежності та без визначених критеріїв до кандидатів на посаду директора Координаційного центру, пропозицію тимчасово очолити систему отримав адвокат Олексій Бонюк.

 

 

 Вагітну жінку незаконно звільнили з роботи: Як без суду відстояти трудові права?

dsc05479Діана у декретній відпустці за першою дитиною і вагітна другою. Роботодавець ФОП незаконно звільнила її з роботи. Адвокат вирішив проблему завдяки методу медіації.

Які складнощі потягнула за собою ця історія? За рахунок чого вдалося зберегти страховий стаж заявниці? Чому було обрано позасудовий метод вирішення конфлікту — медіацію? Якою є процедура медіації? Розповідає головний спеціаліст Третього Київського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Владислав Шкурко.  

 

 

 

Як відстояти право учасника бойових дій на земельну ділянку?

unnamed 8У черговій історії третього циклу Гена Справедливості намагалися розібратися з тим, що робити, коли сільська рада відмовляє учаснику бойових дій у праві на першочергове отримання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарювання. Розповідають адвокат Сергій Кочин та його клієнт Дмитро Кривошея.

 

Вашу землю чи будинок незаконно приватизували — що робити?

volodymyr rybchenko dmytro matyushenkovСусідка незаконно приватизувала спільну земельну ділянку і сарай, який належав сім’ї Володимира Рибченка з 1959 року. Суд поновив строки позовної давності і виніс рішення на користь позивача.

Що робити, коли рада будь-якого рівня ухвалює рішення про приватизацію, що порушує ваші права? Які документи потрібно віднайти задля вирішення питання в судовому порядку? Чи потрібні свідки? Чи можна віднайти документи, що є важливими для справи, датовані 1950-80-ми роками? Що може слугувати належними обставинами для поновлення строків позовної давності?
Розповідають адвокат Дмитро Матюшенков та його клієнт Володимир Рибченко.

 

 

 Хто такі українські параюристи?

unnamed 3Законодавство поки не дає відповіді на це питання, але практика крокує уперед. З параюристами Оксаною Смольниковою та Вадимом Ващенком з Сум ми говоримо про те, як працюють параюристи, які питання вони можуть вирішити самостійно, розв’язанню яких проблем сприяють, як співпрацюють з юристами. І чому це потрібно нашим громадянам та громадянкам?

Інтеграторка Сумського місцевого центру з надання БВПД Наталія Шестерніна пояснює як проводиться комунікація, навчання, які подальші плани розвитку мережі параюристів та форми співпраці.

 Водій нехтує вашим правом на безоплатний проїзд і висаджує з маршрутки: Що робити?

0 9У пана Юрія з Житомира інвалідність ІІ групи. Він має право на безкоштовний проїзд у маршрутках, але постійно стикається з недобросовісними водіями: «я нікуди не поїду — виходь».

У черговій програмі «Гена справедливості» розповідають про те, як захистити свої права. Що потрібно робити, коли водій нехтує вашим правом на безоплатний проїзд та висаджує з маршрутки: алгоритм дій. Як викликати та спілкуватися з поліцією? Як справа вирішується у судовому порядку?

У студії потерпілий Юрій Іващук та його адвокат Юрій Гузовський. 

 

 

Пенсійний фонд поводиться не як державний орган, а як ворог країни, — адвокатка

unnamed 7У двадцять першій історії третього циклу «Гену справедливості» адвокатка Інна Банах та чоловік її клієнтки Вадим Іванов розкриють правила спілкування у позасудовому порядку і під час суду з Пенсійним фондом.

Як Пенсійний фонд нараховує пенсії? Що замовчується під час оформлень пенсій? Як можна маніпулювати з вашим страховим та трудовим стажем? На що звертати увагу при заповненні бланків заяв? Чому Пенсійний фонд не консультує пенсіонерів? Як в судовому порядку добитися справедливості, і чому не виконуються судові рішення — в цій розмові.

Як добитися виплати допомоги, якщо прокуратура і Мінсоц три роки шлють відписки

genspr0902 2У двадцятому випуску «Гена Справедливості» Віталій Редько розповідає історію про те, як три роки соціальні служби тлумачили закон на свою користь, і його родина не отримувала гроші по догляду за дитиною з інвалідністю. Пан Редько звертався до Міністерства соціальної політики, прокуратури, але постійно отримував відписки.

На даний момент пан Віталій отримує матеріальну допомогу — таке рішення ухвалив суд Деснянського району Києва. Деталі справи розповідає адвокатка Лілія Лукацька.

 

 

 

Що робити, коли вам додому надсилають трудову книжку?

shahray v. v 1Що робити, коли після 15 років роботи на одному місці вам надсилають трудову книжку? Що робити, коли радять судитися з віртуальним, фантомним працедавцем? Які строки судового оскарження дій та бездіяльності працедавця? Чим може бути обумовлено порушення термінів оскарження?
Розповідають у черговому випуску гену справедливості на Громадському радіо житомирський адвокат, який співпрацює з системою БПД, Володимир Шахрай та його клієнтка — пані Марина, трудові права якої вдалося відстояти.

 

 

 

 Благодійні внески у поліклініках: історія про оскарження, перевірку і суд

dsc09285Коли ти приходиш до медичного закладу, тобі погано, і потрібна допомога...це геть не той стан, коли можеш обурюватись з приводу "пропозицій" (читай - вимагань) про сплату благодійних внесків зі сторони персоналу медзакладу.
Укорінена корупція у вітчизняній медицині дістала усіх, але не усі готові активно відстоювати свої права. Наша героїня - Євгенія - не з таких. Так, в одній з районних поліклінік столиці жінці відмовили в наданні послуг через несплату благодійних внесків. Євгенія не побоялася відстоювати свої права, дійшовши до НАБУ та суду.
"Кожні 2 тижня я як на роботу ходила до суду...", - розповідає Євгенія.
Як вдається відстоювати себе, і як їй у цьому допомагає київський адвокат системи БПД В'ячеслав Петрашенко, а також які є проблеми із цим, що неможливо владнати без МОЗ - слухайте у черговому випуску програми "Ген справедливості".

 

 Юридична історія про позбавлення у судовому порядку батьківських прав

unnamed 2У черговому випуску Гену справедливості на Громадському радіо говорять про процедуру позбавлення прав одного з батьків на опікування дитиною.
Який пакет документів треба подавати до суду? Хто може виступати свідками? Як довго може тривати процедура? Все це в історії клієнтки пані Олени та її адвокатки Наталії Лебединець.

 

Судовий дозвіл на виїзд дитини за кордон без згоди батька: Процедура, деталі

0 8Тато ігнорував прохання надати дозвіл на виїзд дитини за кордон на спортивні змагання і відпочинок. Адвокатка Ольга Потапчук розповідає історію своєї клієнтки і шляхи розв’язання проблемної ситуації на Громадському радіо.

 

 

 

 

 

 Як і навіщо визнавати особу безвісно відсутньою?

20161214 120037Новий випуск програми Ген Справедливості на прикладі історії зникнення чоловіка під час подій на Євромайдані 2013-2014 року розповідає про досудову процедуру визнання людини безвісно відсутньою.
Які наслідки встановлення статусу безвісно відсутнього? Як може людина, у випадку своєї появи, змінити цей статус? Історію представляє адвокатка Мирослава Цапар.

Порушення прав пацієнта: правові шляхи вирішення

20161118 132900Історія жінки, хворої на цукровий діабет, здоров’я якої через медичні призначення істотно погіршилось. 
Як можна боротися за права пацієнта правовим шляхом? Історія Тетяни Стеценко, хворої на цукровий діабет. У студії «Громадського радіо» також Валентина Волік, інтеграторка Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 

 

Як безоплатна правова допомога вирішує проблеми переселенців?

unnamed 1З яких питань надавалася правова допомога ВПО на прикладі роботи одного з місцевих центрів Києва. Як система безоплатної вторинної правової допомоги вирішує проблеми внутрішньо переміщених осіб? Розповідає директорка Першого київського місцевого центру з надання БВПД, адвокатка Леся Бурчак у випуску програми «Ген справедливості» на Громадському радіо.

 

Привезли з Донецька трудову? Тепер їдьте за наказами — справа переселенки

0 7Історія про те, як вищий навчальний заклад Донецька, який переїхав на підконтрольну Україні територію, не хотів визнавати, що жінка, яка перебуває у декретній відпустці, не є їхньою співробітницею. Як йшло листування? Які докази прийняв суд? Які документи і як здобував клієнтка та адвокат? Чи сприяє вирішенню справи в досудовому порядку Міністерство освіти і науки України?
Поетапний досудовий та судовий рух справи, що стосується трудових прав ВПО - у випуску програми «Ген справедливості» на Громадському радіо розповідає адвокат Олег Базиленко та чоловік його клієнтки, якій він надавав БПД.

 

 

Коли держава втручається, ситуація з правами людини погіршується, — адвокат

zayac 0 0 0У новому випуску програми «Ген справедливості» експерт Регіонального центру прав людини, адвокат Сергій Заяць розповідає про міжнародні стандарти щодо дотримання прав ВПО.
Як і коли можна звертатися до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)? Які заяви щодо порушення прав людини та свобод у контексті питань щодо внутрішньо переміщених осіб вже направлені до ЄСПЛ, і які перспективи розгляду? Яка роль держави у впровадженні та забезпеченні стандартів дотримання прав ВПО — у новому випуску Гена Справедливості. 

Як оформити спадок, забрати депозит, розібратися з кредитом: поради для ВПО

maksym tymochko ta ganna rosomahina2Який порядок оформлення спадку? Як Україна гарантує право власності ВПО? Як отримати свій депозит, котрий було відкрито на тимчасово окупованій території? Як комунікувати з банками? Чи є особливості в Криму? Чому треба захищати свої права як права споживачів?

Пояснюють юристи спеціалізованої приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини з питань Криму Ганна Рассамахіна та Максим Тимочко.

 

 

 

 

Що робити, якщо документи й судова справа лишились на непідконтрольній території?

anastasiya serbina 2Що робити внутрішньо переміщеній особі, якщо вона втратила паспорт, атестат або документи, що підтверджують право власності? Як працює Єдиний реєстр речових прав на нерухоме майно: чому важливий час внесення даних? Підтвердження яких документів та в яких випадках можливо виключно в судовому порядку? Скільки це коштуватиме? Як відновити судове провадження? Відповідає на ці запитання адвокатка Анастасія Сербіна у черговому випуску «Гену справедливості».

Освітні пільги для ВПО є на папері, але не в реальності, — адвокатка

dsc03539

Що робити з атестатами та дипломами, які видані на тимчасово окупованих територіях? На який курс в українському вузі може перейти студент, який вчився в ОРДЛО чи Криму? Чи визнаються документи про освіту, видані на окупованих територіях? Чи існують освітні обмеження або ж пільги для переселенців?

На всі ці питання відповідає заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, адвокатка Валентина Буглак.

 

 

 

Переселенці звільнені Законом від випробувальних термінів, — правниця

dsc04520Які дії треба вчинити, щоб отримати інформацію щодо звільнення, яке відбулося на непідконтрольній Україні території? Як боротися із дискримінацією? Специфіка працевлаштування найманих працівників, бюджетників та ФОПів. Які документи подаються до центрів зайнятості? Які компенсації та які ваучери можуть отримати переселенці? На питання відповідає правовий аналітик Благодійного Фонду «Право на захист» Ксенія Карагяур.

 

Будівництво на селі — єдиний державний житловий кредит для ВПО, — адвокатка

dsc06359Питання «де жити?» — одна з основних проблем переселенців. Про це та про існуючі можливості отримати житло в шостому випуску «Гена Справедливості».
Як позначається на адресній допомозі наявність непридатного житла або невеликого депозиту? Чому необхідно підписувати договори оренди? Де і як можна знайти пільгові кредити на житло? Комплекс питань та правових проблем внутрішньо переміщених осіб щодо права на житло обговорюємо з адвокаткою, яка співпрацює з системою безоплатної правової допомоги, регіональною координаторкою КримSOS у Полтавській області Ярославою Ребрик.

 

 

 

Пенсіонерів атакують шахраї під виглядом працівників Ощадбанку, — адвокатка

dsc03509Що таке адресна допомога, які документи слід зібрати та куди звертатися, щоб отримати пенсійні та інші виплати? Як відбувається процедура фізичної ідентифікації ВПО, як проводяться перевірки за тимчасовим місцем проживання. Що треба брати із собою, якщо народила дитину на непідконтрольній Україні території, щоб отримати належні виплати? Що робити, якщо відмовляють у виплаті у зв`язку із порушенням строку подання документів? Про це в п`ятому випуску Гену Справедливості розповідає адвокат Яніна Осьмак.

 

Перетин адмінкордону між Україною та ОРДЛО і Кримом. Поради адвокатів

dsc04114 3Що потрібно знати про перевезення особистих речей з тимчасово окупованих територій? Які документи потрібні для неповнолітньої дитини? В яких випадках можна перетнути адміністративний кордон без паспорта? Які документи визнаються на підконтрольних та окупованих територіях? Що робити, коли примушують до свавільного огляду?

На ці питання в ефірі програми «Ген справедливості» відповідають експерти Юлія Лісова, адвокат, заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Одеської області, Олександр Кадієвський, адвокат, представник УГСПЛ. 

 

 

 

Як переселенцям безкоштовно отримати правову допомогу

gen sprУ третьому випуску третього сезону «Гена Справедливості» говорять про те, як внутрішньо переміщені особи можуть отримати безоплатну правову допомогу.
Діляться досвідом та роз’яснюють адвокатка системи безоплатної правової допомоги, заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД Житомирської області Наталія Радушинська та директор Краматорського місцевого центру з надання БВПД Ярослав Писарєв.

 

Хто матиме доступ до Єдиної бази даних внутрішньо переміщених осіб?

12.00alena vynogradovaЩо вирішив спеціальний закон про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, і зіпсували неправомірні, на думку юристки, постанови КМУ. Чи виконується Комплексна державна програма щодо ВПО? Хто матиме доступ і що може вирішити Єдина інформаційна база даних про внутрішньо переміщених осіб? Чи вирішені питання щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб? Чи існує спеціальне законодавство щодо відшкодування витрат за зруйноване житло, чи є судова практика.

Відповіді на ці та інші питання в другому випуску третього сезону програми "Ген Справедливості" на Громадському радіо дає правовий аналітик Благодійного фонду Право на Захист Олена Виноградова.

 

Право реєстрації переселенців перетворили на обов’язок, — адвокат

roman martynovskyy"Ген справедливості" на Громадському радіо повертається!

3-й сезон розпочинаємо із циклу програм, які стосуються прав внутрішньо переміщених осіб.

Чи порушується конституційна свобода вільного пересування? Які дискримінаційні норми містить закон про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб? Як виконується положення цього закону? Які нормативні акти дискримінаційного характеру щодо ВПО існують, що вдалося вирішити внесеннями змін, судовою практикою? Які є приклади позитивних дій держави?

У першому випуску розповідає адвокат Роман Мартиновський

 

Бюро правової допомоги: для людей, а не чиновників

gosty 0 0 0 0З директором Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги Андрієм Вишневським та Сергієм Бреусом, в.о. директора Четвертого київського місцевого центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги говоримо про реформу системи безоплатної правової допомоги, зокрема, й про те, що з липня 2016 року запустяться 400 терміналів правової допомоги, де люди отримуватимуть необхідну інформацію.

«Бюро правової допомоги — це соціально-консультативні хаби», — зауважує Андрій Вишневський.

 

 

 

Реалії насильства в сім’ї: невтручання поліції та житлове питання

ZheleznyakУ студії «Ген справедливості» адвокат Людмила Железняк, яка розповідає історії про домашнє насильство, з якими вона зіштовхнулася у власній професійній практиці. Зокрема, адвокат говорить про існуючи прогалини в законодавстві, які не дають змоги врегулювати проблему психологічного насильства, та складнощі, з якими стикаються члени родини, що подають на кривдника до суду.

  

«Ми стягнули майже 30 000 гривень заборгованості», — адвокат

PalnyukЯк у ‪суд‬овому порядку вирішити справу, коли твій ‪‎працедавець‬ припинив виплачувати компенсацію за травму на виробництві, посилається на відсутність ‪‎документів, відмовляється від правонаступництва та перекладає відповідальність на іншу державну установу?

У детальній розмові з Федором Загляном та адвокатом Віктором Пальнюком, який допоміг пану Федору вирішити справу щодо виплати працедавцем ‪компенсації‬, дізнаємось, з якими складнощами стикнувся клієнт, які питання вирішував ‪адвокат‬ і що ще варто зробити у цій справі - у черговому випуску «Ген справедливості».

 

«Це історія про неуважність суддів, а не про помилки мого клієнта», — адвокат

miroshnykЯк вирішуються питання розлучення у випадку, коли один з подружжя живе в Донецькій або Луганській області, та чи можна розлучитися за місцем проживання позивача - про це детально у студії «Гена справедливості» розповідають адвокат Олександр Мірошник та його клієнт Андрій Гусєв, який є інвалідом І групи. Чоловік звертався до суду, проте отримати бажане розлучення так і не зміг, доки у справу не втрутився адвокат за дорученням одного з місцевих центрів з надання БВПД.

«Я, конечно, хотел довести это дело до конца, но все упиралось в деньги, ведь сначала я не знал, что мне могут помочь бесплатно. Думал подождать, в надежде, что что-то поменяется, ездил к судье. Его помощник лишь сказала искать адвоката», - зазначає Андрій Гусєв.

«Я вважаю, що такого не повинно бути в судах, такі ситуації потрібно викорінювати. Суди повинні бути більш відкритими для суспільства, доступними для людей, особливо інвалідів», - додає адвокат.

 

«В нашій професії важливо любити людей», — адвокат Вікторія Мітько

mitko 2Про психологію стосунків адвоката та клієнта у розмові із Вікторією Мітько, адвокатом, начальницею управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги.

«Когда адвокат просит клиента сформулировать, за какой помощью он пришел, клиент в ответ не только выкладывает свою проблему, но и озвучивает конкретные ожидания от адвоката. Этот вопрос остановит весь этот поток жизненных обстоятельств, которые привели клиента к адвокату. После этого можно предложить общение, то есть клиент уже сформулировал, чего он хочет, а теперь вы, понимая это как специалист, будете задавать интересующие вас вопросы», - зазначає Вікторія Мітько

 

«Єдина вина мого клієнта — досягнення пенсійного віку», — адвокат

KramarenkoАдвокат з Івано-Франківська Катерина Крамаренко представляє справу про поновлення на роботі її клієнта Олександра Панченка. Чоловіка, який вже досяг пенсійного віку та є інвалідом ІІ групи, звільнили з роботи за надуманим приводом - через звинувачення у крадіжці, якої той не вчиняв.

«Суд апеляційної інстанції концентрувався на дослідженні обставин скоєння крадіжки акумуляторів. Судом було також детально досліджено те, що документи оформлено некоректно, а на підприємстві немає чіткого розмежування відповідальності та обов’язків. Підприємство саме себе задокументувало в своїх порушеннях, всі документи доводили нашу правоту», - Катерина Крамаренко.

 

«Гиркиным за голову сына была назначена награда 12 500 $», — батько загиблого

OstapenkoПро особливості та складнощі отримання статусу членів родини загиблого, пов`язані із законодавчим неврегулюванням питання участі в бойових діях на території АТО добровольців, у розмові з Василем Бричуком, батьком загиблого героя-розвідника Олександра Бричука, та адвокатом системи безоплатної правової допомоги Світланою Остапенко, яка представляла інтереси Василя Бричука у суді.

«Це була значима справа, яка першою потрапила до нашого центру, тому було велике хвилювання і ми намагалися якомога скоріше допомогти особі встановити факт загибелі його сина при виконанні бойового завдання», - розповідає Світлана Остапенко.

 

«Вбивця мого сина був підготовлений до амністії», — Микола Чернушенко

ChernushenkoПро трагедію в сім’ї Чернушенків - загибель Сергія Чернушенка у жахливому ДТП - у розмові із його батьком Миколою.

Після втрати сина винуватець аварії не поніс належного покарання. У студії «Гену справедливості» Микола Чернушенко розповідає, як відбувалося слідство та судовий розгляд, та чому людина, яка, на його думку, винна в загибелі Сергія, незаконно потрапила під амністію.

«Коли загинув син, я лікувався в Переяслав-Хмельницькому. Син виїхав на дорогу і зіштовхнувся з зустрічною машиною, якою керував син депутата райради. При зіткненні наш син загинув. Зіткнення відбулося о другій годині, ні швидка, ні слідство не доставили його в морг. Він пролежав на дорозі до 9 години, як збитий собака. Що робили з сином нам невідомо», - розповідає пан Микола.

 

«Казуси з експертизами виникають завжди і всюди, — адвокатка»

StarovojtovaРозмова із адвокатом Мариною Старовойтовою, з якої ви дізнаєтесь, які є різновиди судово-медичних та судових експертиз, хто має право проводити експертизу, який порядок призначення експертизи, як можна реагувати на відмову та ненадання дозволу на проведення експертизи, як краще обґрунтовувати експертизу, наскільки суди зважають на висновки експертів, які запитання краще ставити перед експертами, і як перевіряти кваліфікацію та кваліфікованість експертів.

«Хоча в нашому кримінальному процесі визначена змагальність сторін на відміну від сторони обвинувачення сторона захисту позбавлена можливості сама провести експертизу, сторона захисту має право ініціювати проведення експертизи та запросити дозвіл», — розповідає Марина Старовойтова

 

«Про відкриту форму туберкульозу у клієнта мене не проінформували», — адвокат

klimenkoЧому людину, в котрої ампутовано ступні, залишають під вартою і непокояться, що вона може втекти? В який спосіб надається медична допомога затриманим, які умови лікування та діагностики в слідчих ізоляторах? Які ліки надаються? Як комунікувати з лікарями державних та приватних клінік, чи можуть лікарі на прохання адвоката забезпечити медичний догляд затриманого в СІЗО? Про це і не тільки у розмові із адвокатом Романом Клименко.

У черговому випуску «Ген справедливості» пан Клименко розповідає про випадок із власної практики. Адвокат захищав безхатька, в якого була відкрита форма туберкульозу та ампутовані ступні ніг. Проте навіть ці факти не переконали суд, який ухвалив рішення залишити чоловіка під вартою в ізоляторі тимчасового тримання. 

 

«Затримана внаслідок тортур втратила вагітність», — адвокат

shadryn

Адвокат‬ Олександр Шадрін на прикладі своєї клієнтки, обвинувачуваної у вбивстві, розповідає про умови утримання в слідчих ізоляторах, про відсутність медичних оглядів та допомоги, психологічний та фізичний тиск, що зазнають затримані. Про адвокатську тактику роботи під час судового процесу, про роботу з доказовою базою, представлену слідством.

Жінка була безхатченком, вагітною, їй було запропоновано визначити себе винною у скоєні вбивства, на неї тиснули, оформили явку з повинною, котра турботливо була набрана слідчим на комп’ютері.

«В протоколі допиту також було зафіксовано те, що вона вказувала, що перебуває на такому-то тижні вагітності. Однак по прибутті до Харківського ‪СІЗО‬ вона не була поставлена на відповідний облік, її не відвідував гінеколог. Навіть не був зафіксований стан її вагітності. Вона втратила вагітність, і ніхто навіть не прийшов до неї, не надав медичної допомоги», - зазначає адвокат. 

 

«Якщо будемо вибирати клієнта за гаманцем, будемо ремісниками», — адвокат

SkukisРозмова про адвокатську професію із заслуженим юристом України, адвокатом Володимиром Скукісом. Як сприймає роботу адвоката суспільство? Яку роль адвокатська діяльність відіграє в житті країни? Чи впливають стать, політичні орієнтації та фінансовий стан клієнта на роботу адвоката? Про це та інше у черговому «Ген справедливості».

 

Судовий наказ — рішення суду, що виноситься без судового засідання, — адвокатка

KoltsПро стягнення заборгованості з боржників за судовим наказом у розмові із адвокатом Дариною Кольц та її клієнтом, пенсіонером Віталієм Живицею, з якого щомісячно стягували 20% від суми пенсії за комунальні борги по квартирі, у якій чоловік вже давно не проживає.
Поради адвоката, що робити, коли виконавча служба почала стягувати борг, до якого людина не має стосунку, як і в які терміни це оскаржити, а також як повернути вже стягнуті кошти.

 

Як мати-одиначка може вивезти дитину за кордон на лікування

Taras DrygajloЧерговий «Ген справедливості», гостем якого став адвокат Тарас Дригайло. Нещодавно він виграв цивільну справу щодо отримання судового дозволу на виїзд неповнолітньої дитини закордон на лікування.
Із випуску ви дізнаєтеся, як завдяки судовому рішенню допомогти матері-одиначці чи татові вивезти дитину закордон, на які терміни реально це зробити, чи щоразу потрібні судові рішення в подібних випадках, та як може допомогти вирішити такі питання нотаріус.

 

«Клеймо виноватого накладывается задолго до вынесения приговора», — адвокат

mininaУ розмові з адвокаткою Іриною Мініною та її виправданим на рівні касації клієнтом Геворгом Манасяном ви дізнаєтеся, зокрема, чи можна звинувачувати людину на підставі того, що в неї «гаряча кров», що вона п`є каву, а не чай, і що її обличчя змінювалося, коли йшлося про вбиту жінку. Також, про цікаве тлумачення з боку ‪прокуратури конституційної презумпції невинуватості: «А почему Маносян не доказывает, что он не виноват?» Також, ви дізнаєтеся, як працює, і чому не може в належний спосіб працювати ‪поліграф‬. Як касацію можна проводити в режимі відео-конференції. Чи надають затриманому та підозрюваному, котрий не розуміє в достатній мірі українську та російську мову, ‪перекладач‬а.

 

«Ветерани АТО — люди з гострим відчуттям справедливості», — Антон Колумбет

Columbet

Які програми підтримки ветеранів АТО існують? Яку допомогу можуть отримати учасники бойових дій та члени їх сімей? Яких законодавчих змін очікують військовослужбовці та на яку підтримку з боку держави розраховують? Про це та інше у розмові із з координатором Київської міської спілки ветеранів АТО Антоном Колумбетом.

 

 

«Важко довести, що хвороба виникла внаслідок проходження військової служби», — правник

lytvynenkoНа безкоштовне отримання яких медичних послуг має ветеран АТО, який перелік документів необхідний для отримання медичної допомоги, санаторно-курортного лікування, що треба робити, коли лікарі відмовляють надати медичну допомогу безкоштовно, а також про те, які законодавчі зміни необхідні для того, щоб надання медичної допомоги реалізовувалося в повній мірі - в розмові з правником, правозахисником Юридичної сотні Олександром Литвиненком.

 

«Серед ветеранів великий попит на самозайнятість», — Оксана Воропай

voropaiКоординаторка проекту «Воїну — гідна праця» Центру зайнятості вільних людей Оксана Воропай розповідає про можливості соціальної та професійної адаптації для воїнів АТО, які повернулися з передової та прагнуть знайти своє місце у мирному житті.

«Ще є така тенденція, що ветерани АТО, коли повертаються, хочуть змінити свою професію, але не знають, чим би вони хотіли займатися. У нас є так зване кар’єрне консультування. Є тести професійної орієнтації, які допомагають визначити сильні та слабкі сторони людини і допомогти визначитися, чим вона може і хоче займатися», - коментує допомогу у пошуках напрямків професійного розвитку бійців АТО пані Воропай.

 

«У більшості випадків банки йдуть на зустріч військовим», — адвокатка

SayenkoЩо робити, аби банк пішов на зустріч позичальнику та реструктурував кредитну заборгованість? Як домовитися із фінансовою установою про сплату лише тіла кредиту, а не відсотків по ньому? Як правильно діяти у випадку мобілізації позичальника, аби зменшити борговий тягар? Про це та інше у розмові із адвокатом Мариною Саєнко.

 

«Найкращий друг волонтера — контрабандист», — волонтерка

reshetylovaРозмова з журналісткою та волонтеркою Ольгою Решетиловою на тему юридичних проблем, з котрими стикалися та стикаються волонтери. Обговорення законодавства, що регулює статус волонтерів, а також кількості державних установ, де волонтери мають реєструватися, та як важко довести, що волонтер зазнав поранення, коли перебував зі спеціальною місією на території збройного конфлікту. Про саботування реформ, на що вказують експерти НАТО, зокрема, Ольга Решетилова зазначає: «На зустрічі експерти НАТО не добирали дипломатичних слів, прямо казали, що ви саботуєте реформи».

Позитивним моментом співпраці волонтерів та державних структур волонтерка вважає створення управління «Волонтерського десанту» в Міністерстві оборони. Гостя віддає належне відповідальності колег, котрі наразі там працюють: «Я можу постійно їздити туди, перебувати під обстрілами, але сил побороти цю гнилу систему я не маю».

«Прийшла повістка — офіційно надсилайте копію роботодавцю», — адвокат

armen narsesyanПро трудові права та гарантії бійців, що були призвані до служби за повісткою, а також алгоритм дій мобілізованого, якого слід дотримуватися, аби не втратити роботу, у розмові з адвокатом Арменом Нерсесяном.

 

 

«Ми не можемо знати, скільки буде ПТСР, поки не кінчиться війна», — психолог

kozinchukПосттравматичний стресовий розлад (ПТСР) і багато з того, що треба знати родинам воїнів, котрі повернулися з війни. Які сценарії щодо війни та повернення бійців виписують в голові мами, дружини та кохані дівчини? Чому бійцю важко розстатися з військовою формою по поверненні? З чим краще можуть впоратися соціопати, і як війна міняє людей? Які питання категорично не можна ставити перед бійцями АТО?

Професійна розмова про те, як держава, родина, соціум можуть і мусять давати раду соціальній та психологічній реабілітації демобілізованим бійцям в розмові з бійцем АТО, психологом Андрієм Козінчуком.


«Воїн не розуміє соціуму, що його оточує», — Дмитро Приймаченко

pryjmachenkoПро проблеми на рівні соціальної та психологічної реабілітації бійців та бійчинь АТО та варіанти їхнього вирішення - у розмові з АТОшником, ініціатором проекту «Коло довіри» Дмитром Приймаченком

З якими проблемами стикаються демобілізовані, як бійцями сприймається порада звернутися до психолога?

«Коли той, хто в собі замикається, почує як тими самим проблемами відкрито діляться побратими за круглим столом, він скаже: чекайте, а в мене ж така сама проблема!», — розповідає Дмитро Приймаченко про те, як працює проект «Коло довіри».

 

«Боєць має першочергове право отримати декілька земельних ділянок», — адвокат

levterovАдвокат Кирило Левтеров пояснює, на які саме земельні ділянки мають право учасники бойових дій та члени сімей загиблих. Як і куди звертатися, щоб отримати ці ділянк?. Які документи слід подавати?

«Перший рівень бюрократичної гри  — це відсилання», — коментує підходи деяких місцевих рад та їхніх представників адвокат. І надає рецепти прицільної боротьби із таким чиновницьким підходом. 

 

«У більшості випадків питаннями щодо пільг займаються родичі бійців», — юристка

nastinaЗ Ольгою Настіною, керівницею Центру правової інформації та консультації (м. Біла Церква), про отримання статусу члена родини загиблого учасника бойових дій. Судову практику з цих питань, а також про те, які соціальні гарантії та пільги надає цей статус родинам загиблого. На які грошові виплати мають право члени родини загиблого.

 


«Пільги учасників бойових дій на житло є нереальними», — адвокат

malyshevskyУчасник бойових дій, адвокат Володимир Малишевський в розмові про соціальні пільги для учасників бойових дій вважає, що першочергово представникам державної влади слід займатися «трикутником пільг». А також про те , що показує моніторинг питання працевлаштування учасників бойових дій у нових реформованих структурах: антикорупційному бюро, патрульно-постовій службі, прокуратурі? Чи можна простежити вікову дискримінацію щодо навчання, отримання звання, працевлаштування на прикладі учасників бойових дій? Та про неактуальні застарілі пільги, котрі можна прибрати  та замінити на актуальні, ухвалюючи однорядкові зміни до Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

«Служба в військовий період — обов`язкове рабство», — адвокат

serhiy vylkovПро те, в який спосіб має вручатися повістка. Про те, які справи стосовно дезертирства знаходяться в судовому обігу. Про те, чи існують політичні судові процеси та політичні мотиви у порушенні кримінальних справ, а також про те, чи приймає суд в якості аргумента позицію  щодо того, що родичі мобілізованого, можливо, знаходяться в лавах ДНР/ЛНР, як переконливий мотив для ухилення від мобілізації. З адвокатом Сергієм Вилковим розкриваємо питання дезертирства та ухилення від проходження військової служби.


«Нове поняття в термінології АТО — привид», — юристка  

lesiia vasylenkoЯкі документи необхідно збирати. Скільки комісій допомагають у вирішенні цього питання. Як мають чинити командири. Які соціальні гарантії забезпечує цей статус - з Головою правління Громадської організації «Юридична сотня» Лесею Василенко у розмові про те, як отримується статус учасника/учасниці бойових дій.

 

«Сім`ї загиблих в АТО не мають достатньо соціальних гарантій» — Антоніна Бондаренко

bondarenkoЗ якими проблемами звертаються бійці? Які справи вже виграні в судах? Які питання можна вирішити, якщо змінити один рядок у нормативному акті? Та багато інших відповідей на актуальні питання - у розмові з програмною директоркою «Української Фундації Правової Допомоги» Антоніною Бондаренко.

 

«Заместитель не сможет ничего сделать, если Генеральный прокурор не является мотором реформы» — Гія Гецадзе

gia getsadze "Я думаю, что наши центры юридической помощи будут лицом Министерства юстиции" - заступник Міністра юстиції України Гія Гецадзе.
Про інституційні ‪реформи‬ - реформу судової влади, ‪прокуратури‬, категоричне несприйняття функції загального нагляду, як функції, що забезпечує прокуратурі «бізнес»; про максимальне невтручання в роботу адвоката, реформу ‪адвокатури‬ та бачення щодо адвокатського самоврядування, ролі Міністерства юстиції в розвитку системи консультаційних послуг, а також в забезпеченні надання безоплатної правової допомоги.

 

«Я казав слідчим, що порушення прав затриманих буду сприймати як особисту образу», — Ігор Микитин

igor mykytynПсихологічно-історична розвідка взаємин адвокатів, слідства та клієнтів Львівщини. Де саме кується слава адвокатів Регіонального центру, як адвокати Львівщини сприймають роботу центру.

Історія про те, як адвокатка спромоглася витягнути клієнта, котрий 10 років просидів в Слідчому ізоляторі, і через що «пересиджують» люди строки, призначені судами першої інстанції в розмові з Ігорем Микитиним, директором  Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Львівській області, та адвокаткою цього центру Христиною Водопийко.


«Угодою про примирення часто дається найменша міра покарання», — адвокат

natalia krasnomovetsПро угоди про примирення між прокуратурою та потерпілим, про важливість дійового каяття і відмінність процесу примирення з потерпілим та щирим визнанням своєї вини. Про процедуру обчислення матеріальної та моральної шкоди. Про те, які правові наслідки має обвинувачений після підписання Угод про примирення в розмові з адвокаткою із Вінничини Наталією Красномовець.

 

«Обвинувачення у вбивстві ґрунтувалось виключно на показах міліції», — адвокат

юрій огорілкоПро те, як слідчі використовують психіатричні розлади затриманого, місце його проживання, перетворюють зі свідка на обвинуваченого у тяжкому злочині; маніпулюють показами свідків, фальсифікують слідчий експеримент задля «навішування» вбивства на людину, котра цього не скоїла, але виявилася «зручною» для слідства.

Адвокат Юрій Огорілко розповідає, як вдалося розбити сфальсифіковані докази слідства, як працювати з українським Судом Присяжних на прикладі історії свого клієнта — Василя Сокіла.

 

Володимир Сущенко, доцент, представляє дослідження, що вперше проводилося в Україні, стосовно прав затриманих осіб

володимир СущенкоПраво на мовчання, право на інформацію, право на правову допомогу, право на медичну допомогу, право на спеціальний захист вразливих підозрюваних – неповнолітніх, осіб із розумовими вадами, представників етнічних меншин та іноземців, які не розуміють державної мови (мови судочинства) та право на переклад усний і письмовий, якщо цього потребує підозрюваний – як на практиці забезпечуються, як тлумачать і як порушуються ці права.

Про маніпулятивні технології слідства. Про те, як часто надання медичної допомоги затриманому надається в залежності від рівня людяності слідчого. Про те, як слідчі «скидаються» грошима, щоб заплатити за роботу перекладачу.

 

Представляємо живу історію клієнта Романа, котру представляє він сам разом із адвокатом Володимиром Самсонюком

Володимир Самсонюк адвокатЯк може чинити міліція, щоб спровокувати людину на злочин. До якого тиску і до яких засобів вдається слідство. Чому слідство будує справу на «кіно ні про що», про фейкові записи начебто злочину — як доказ слідства. Як роблять статистику на дрібних правопорушеннях стосовно мінімального збути наркотичних засобів. Як адвокату вдається привчати суддів та слідство звертати увагу на рішення Європейського суду з прав людини. Як  будується довіра між адвокатом та клієнтом.

«Документи слід починати збирати під час служби в АТО», — Андрій Дуда

10540579 581518425304342 7541969377118825922 oЯкі документи потрібні для отримання правового статусу учасника бойових дій. Хто і куди має подавати пакет документів. На що потрібно звертати увагу, коли потрапляєш до шпиталю або у відпустку за станом здоров`я. Чи забезпечує держава проведення правових інструкцій та консультацій для бійців на навчаннях та в військових частинах. Як можна оскаржити неправомірні рішення командування, накази, бездіяльність тощо. Співробітник Львівського регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги Андрій Дуда, котрий служив у зоні АТО, ділиться власним досвідом.

«Права на підконтрольних бойовикам територіях не діють», - адвокат

DSC05322Про те, як можна захистити свої права на підконтрольній Україні території: хто, куди, як може звертатися. Про проблеми, з якими стикнулися, як громадяни, котрі потребують правової допомоги, так і адвокати. Про те, як мало б працювати адвокатське самоврядування. Про те, як може зарадити ситуації законодавець. Про те, що таке порушення присяги адвокатом, прокурором, суддею в умовах окупації, — в розмові з директорами Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій області та Краматорського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Ігорем Курільчуком та Ярославом Писаревим.

 

«Мати з приятелем-слідчим вирішили повісити вбивство на старшого сина», — адвокат

yevgen gryshyn 0 0 0Адвокат Євген Гришин представляє живу історію свого клієнта, неповнолітнього, котрого звинувачують у вбивстві вітчима. 

«Малолітня дитина, яка не мала батьківського тепла, вона зраділа цій обіцянці і піддалася такому впливу. Далі працівники міліції почали вести таку аферистичну манеру цієї справи. Вони пообіцяли дитині, дитина піддалася впливу, вони вмовили її», - розповідає адвокат.

 

 

 

 

«За 10 днів людина отримає обґрунтовану відповідь», — Олег Данько

denko-kostshyn-mp3-imageПро готовність Львівщини до липневого запуску системи безоплатної правової допомоги в цивільних та адміністративних справах. Розглядаємо на клієнтських прикладах. Хто конкретно може бути клієнтом системи, на що сподіватися людям, де шукати інформацію, як центри працюватимуть з тими людьми, хто за формальними показниками не може вважатися клієнтом системи.В розмові з директорами Львівського та Червоноградського місцевих центрів надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталею Костишин та Олегом Даньком.

 

 

«В Канаді функціонує 13-ть різних провінційних систем безоплатної правової допомоги», — Лариса Бізо

оксана кікоть лариса бізоПро те, якими є клієнти системи безоплатної допомоги в Канаді. Як функціонує інститут адвокатського наставництва, хто може бути наставниками адвокатів. Канадський досвід демонструє, що в рамках будь-яких соціальних програм – від гуманітарних до змістовних – можна знайти місце і для інформації про права людини. Чим можуть бути корисні Центри доступу до юстиції, як це можна застосувати в Україні. Яка категорія справ тягне непосильні бюджетні кошти. Про це і не тільки в розмові з Ларисою Бізо та Оксаною Кікоть - директоркою та менеджеркою українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні».

 

 

«Адвокату системи безоплатної допомоги не треба бути артистом перед клієнтом», — адвокатка
маліновська

Про те, якими є клієнти, адвокати, інформаційна робота системи безоплатної правової допомоги на прикладі роботи Регіонального центру зі надання безоплатної вторинної правової допомоги у Вінницькій області.
А також які виклики постають перед ценрами з надання БВПД на Вінничині у цивільних та адміністративних справах - у розмові з директором Регіонального центру з надання БВПД у Вінницькій області Світланою Малиновською та директором Вінницького місцевого центру з надання БВПД Леонідом Льовкіним.

 

 

 

 

 

Євгенія Коваленко: «Проблема дискримінаційного ставлення до ромів, на жаль, існує»

коваленко євгеніяВ усіх суспільствах та за усіх часів існують упередження.  У сучасному українському суспільстві, зокрема, існують упередження і на адресу адвокатів, котрі надають допомогу безкоштовно, і на адресу ромів. Що таке робота адвоката pro bono в цивільних та адміністративних справах. Яку тактику варто обрати, коли спілкуєшся з чиновниками. У який спосіб долаються упередження, як будуються місточки довіри між адвокатом та доволі закритою громадою? В історії клієнта та захисника, котру розповідає адвокатка Євгенія Коваленко.

 

 

 

«Неофіційними волонтерами стали наші адвокати», — Ольга Родіонова

родіонова дзеньПравова допомога на території Луганщини надавалася весь час, навіть тоді, коли розпочалися бойові дії. Про те, як працював Регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги в Луганській області в мирні часи і під час збройного конфлікту. Куди довелося перебазуватися центру. Скільки адвокатів продовжують працювати в центрі. Як доводиться будувати комунікацію зі зміненим кадровим складом органів внутрішніх справ, судів. У який спосіб можна допомогти людям, що мешкають на території, підконтрольній Україні, з якими складнощами доводиться розбиратися, коли йдеться про територію, підконтрольну терористам – у розмові з директоркою Регіонального центру з надання БВПД в Луганській області Ольгою Родіоновою та Оксаною Дзень, начальницею одного з відділів центру.

 

 

«Робота адвокатів системи безоплатної правової допомоги мінімізує корупційні схеми» - Андрій Вишневський, директор Координаційного центру з надання правової допомоги

Андрій Вишневський Громадське радіоБудь-яка неординарна людина, подія та явище формують навколо себе міфи. Деякі з них мають під собою реальне підґрунтя, деякі - виникають з повітря. Чи залежать адвокати, котрі працюють за контрактом та дорученнями центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги від держави, урядових структур, суддів та слідчих? Чи дійсно безоплатну правову допомогу можна сприймати як неякісну, бо за неї ніби ніхто не платить? Чи дійсно існування системи руйнує систему адвокатського самоврядування? З міфами, породженими започаткуванням роботи системи безоплатної правової роботи, розбираємося з директором Координаційного центру з надання правової допомоги Андрієм Вишневським.

 

 

«Я готував свого підзахисного до кожного допиту, до судових дебатів, до останнього слова в суді», — Леонід Шалімов, адвокат.

шалімов леонід - копияНа прикладі однієї справи, історії одного підзахисного, що його було звинувачено в закінченому замаху на вбивство, адвокат Леонід Шалімов розповідає про те, що на попередніх судимостях людини наше слідство звикло базувати справу. Про те, що одному адвокату доводиться протистояти як мінімум десяти особам з боку прокуратури. Про те, що насильством слідства вже нікого не здивуєш, про те, як насильство та залякування використовують як тиск на свідків. Про те, як у 99,9 % отримуєш відписки на скарги щодо неправомірних дій на рівні слідства  від посадових осіб, що мають ставати на захист прав людини, і в який спосіб можна протистояти цій практиці. Та про те, на яку сатисфакцію від завданої шкоди може реально розраховувати виправдана людина.

 

 «Адвокат може сказати кілька фраз і це вирішить долю справи», — адвокат Роман Мартиновський

Роман мартиновськийПро стандарти та якість надання безоплатної правової допомоги. Про те, хто і як може оцінювати роботу адвоката. На що в першу чергу має звертати увагу клієнт. Чи вирішують питання якості надання безоплатної правової допомоги ухвалені стандарти. Чого адвокат має навчитися, як удосконалюватися, щоб ефективно здійснювати свою роботу. Які навчання проводить Координаційний центр з надання безоплатної правової допомоги, що варто наслідувати органам адвокатського самоврядування та про багато іншого в розмові з адвокатом Романом Мартиновським.

 

 

 

 

 

«Суд присяжних у нашій країні міг би стати школою правосуддя», — адвокатка Олександра Яновська

Яновська ОлександраПро те, як працювала адвокатура за часи УРСР. Про те, яких змін зазнав цей інститут за часи незалежності України. Що змінив для адвоката та клієнта новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Що змінила для адвокатів і клієнтів система надання безоплатної правової допомоги. Які інструменти, надані законодавством адвокатам, працюють ефективно, а які – ні, що доладно не застосовують самі адвокати. Про те, що відбувається з адвокатським самоврядуванням, а також, про інші цікаві речі в розмові з докторкою юридичних наук, адвокаткою Олександрою Яновською.

 

  «Ген справедливості» представляє живу історію зі щасливим завершенням

IMG 0673-Про те, як статус свідка може змінитися на статус підозрюваного. Про те, як нанесення тілесних ушкоджень в час, коли неповнолітній перебував під наглядом, а отже під відповідальністю правоохооронців, ігнорується. Про те, як правова допомога може надаватися 13-ма адвокатами, а допоможе лишень 14-ий з них. Про деталі важкої справи, про деталі важкої долі в розмові з адвокатом системи безоплатної правової допомоги Олексієм Кузьмінським (м.Черкаси).

 

 

 

 

 

«Більше 60% населення не знають про право на безоплатну правову допомогу», — експертка

hr-gen-15-04-22-ibragimova-mp3-imageПро те, як доступність системи, якість та управління системою аналізувалися в рамках дослідження функціонування системи безоплатної правової допомоги в Україні. Про те, як і з ким проводилися опитування для оцінювання ефективності системи. Про те, що правоохоронці переважно обізнані зі своїм обов`язком інформувати затриманих про це право, але вони не зовсім розуміють сутності правової допомоги та захисту, вважають, що безоплатна правова допомога погіршує роботу слідства, бо позначається на зменшенні кількості зізнань. Про те, які адвокати працюють у системі, як система сприймається суддями, – в розмові з експерткою Канадського проекту «Доступна і якісна правова допомога» Іванною Ібрагімовою.

 

 

«Адвокат залежить від слідчого – так працює система, до якої повернули окупований Крим», — Олександр Позняк, адвокат

hr-gen-15-04-14-mitko-pozniak-mp3-imageПро становлення системи безоплатної правової допомоги в Автономній Республіці Крим та Севастополі. Про те, чому центр безоплатної вторинної правової допомоги в Севастополі було згорнуто миттєво після анексії Криму. Про те, як і заради чого Республіканський АРК центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги функціонував тривалий час після окупації. Як адвокати та правоохоронці Севастополя відреагували на ухвалення закону про безоплатну правову допомогу. Чим подібні професії адвоката та лікаря. В чому декларативність російської системи безоплатної правової допомоги: в цифрах та статтях кримінального законодавства, — в розмові з Вікторією Мітько, адвокаткою, колишньою директоркою Севастопольського міського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та Олександром Позняком, адвокатом, колишнім директором Республіканського в АР Крим центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 Про те, як працює система безоплатної правової допомоги: на прикладах, у цифрах, у корисній інформації

hr-gen-15-04-08-merydova-kyzytska-mp3-imageПро те, які є обов`язки правоохоронця, що затримав особу, стосовно забезпечення конституційного права на захист. Про те, хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу, і в якій спосіб може звернутися, щоб її отримати. Як працюють регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, у тому числі в зоні проведення антитерористичної операції. Правила поведінки будь-якої особи, котру затримали, до моменту конфіденційної розмови з адвокатом, про якість адвокатських послуг – у розмові зі співробітницями Координаційного центру з надання правової допомоги Ганною Мередовою та Надією Кизицькою.

 

«Внесок у справедливість може стати більш вимірюваним за рахунок реформ», — Роман Романов

hr-gen-15-04-01-romanov-mp3-imageЯк функціонують моделі безоплатної правової допомоги в різних країнах: США, Великобританія, Нідерланди, Ізраїль, Польща, Німеччина, Литва, Естонія та Латвія, Болгарія та Грузія. Коли і за яких умов система безоплатної правової допомоги може працювати за відсотковою шкалою? Скільки років мають тривати ефективні реформи, щоб система доступу до правосуддя стала найкращою в Європі? Що змінила для адвоката система безоплатної правової допомоги, який «державний захист» почали відчувати адвокати на собі – у розмові з директором програмної ініціативи «Права людини і правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження» Романом Романовим.

 

 

 

«Кожна епоха знаходить можливості вдосконалити законодавство в інтересах людини», — Гідеон

hr-gen-15-03-26-Andersen-mp3-imageПро те, як працюють адвокати США, чи є особливості в наданні правової допомоги в окремих штатах. Що важливіше – інтереси клієнта та свобода слова або ж убезпечення суду від тиску адвоката та медіа. Чим загрожує адвокатові регулярна брехня під час судового процесу. Як оцінюється українська система безоплатної правової допомоги американськими фахівцями. Чим знаменита справа «Гідеон проти Вейнрайта», в який спосіб результат її розгляду позначився на системі права США – у розмові з Елізабет Андерсен, директоркою Американської асоціації юристів Ініціатива з верховенства права.

 

 

 

«Я тільки в кіно бачив, як після затримання ізбивають, але навіть там ізбивали, щоб вибити зізнання, а мене били заради насолоди», — Владислав Загоровко, протестувальник Євромайдану

Zagorovko DoroshenkoПро те, як порушуються права людини і свободи представниками правоохоронних органів, суддями, медиками. Про те, що може статися із людиною, коли її свобода обмежується. Про методи слідства та суддівську упередженість. Про те, з чим стикаються адвокати, що можна вчинити, щоб протидіяти порушенню прав людини? Історія про опір системі, протистояння та знаходження розумних правових компромісів. Програма «Ген справедливості» представляє — живу історію Владислава Загоровка, активіста Євромайдану, та його адвокатки системи безоплатної правової допомоги Наталії Дорошенко.

 

«Є адвокати, котрі є кимось більшим за адвоката» — Олександра Матвійчук, координаторка Євромайдану SOS

hr-gen-15-03-12-matvijchuk-mp3-image1Про те, як створювався Євромайдан SOS в 2013 році, про те, як налагоджувалася співпраця з адвокатами, зокрема, із також нової системи – безоплатної правової допомоги. Про те, як проявили себе адвокати в часи майданних подій. Про те, з яким тиском державної машини доводилося стикатися людям, адвокатам, правозахисникам. Про те, якої якості були надані юридичні послуги. Про те, наскільки важливим дати відчути людині захищеність, а також про те, що вину причетних до згаданих подій посадових осіб має бути доведено, і держава має сплатити по всіх боргах за порушені права і свободи в розмові з координаторкою Євромайдану SOS, Головою Правління громадської організації “Центр Громадянських Свобод» Олександрою  Матвійчук.

 

 

 

 * Серія програм «Ген справедливості» про безоплатну правову допомогу реалізується за підтримки українсько-канадського проекту «Доступна та якісна правова допомога в Україні», впровадження якого заплановане на 2014 – 2018 роки і спрямоване в тому числі на підтримку системи БПД в частині підвищення рівня обізнаності населення щодо прав на отримання безоплатної правової допомоги


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook YouTube YouTube Google Google+  тTwitter

   
© 2012-2018 Координаційний центр з надання правової допомоги | При використанні матеріалів сайту посилання обов'язкове
Розробка: Троценко Сергій | Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.