назад

Пілотний проєкт з запуску Державного аграрного реєстру на Миколаївщині: перші результати

Перші виїзди мобільної групи операторів, до складу якої увійшли представники Миколаївської ОДА, системи БПД, Снігурівського держгеокадастру та відділу з питань земельних відносин, відбулися до Снігурівської міської ОТГ.

Серед завдань виїздів – допомогти аграріям вносити відомості до Державного аграрного реєстру, який надаватиме державні сервіси, спростить доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, запроваджуватиме програми державної підтримки. Протягом перших днів роботи оператори вже зареєстрували в системі більш ніж 30 землевласників.

Крім цього, присутні мали можливість отримати консультації щодо земельного законодавства, серед питань, що хвилювали мешканців – механізм перегляду розміру орендної плати за діючими договорами оренди землі сільськогосподарського призначення, зміна цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення та порядок виділення земельної ділянки учаснику ООС.

Зауважимо, що виїзди мобільних груп операторів до ОТГ продовжуються. Наступного тижня мобільна команда працюватиме за таким графіком:

10 лютого о 10:00 – Тамаринська сільська рада Снігурівської міської ОТГ.

11 лютого о 10:00 – Баштанська міська ОТГ.

12 лютого о 10:00 – Баштанська міська ОТГ.

13 лютого о 10:00 – Баштанська міська ОТГ.

Довідково: Аграрний реєстр надаватиме низку послуг для аграріїв. На пілотному етапі, у своєму онлайн-кабінеті аграрій зможе слідкувати за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин.

Після внесення до реєстру, учасники зможуть подавати заявки на виправлення помилок та реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Зокрема, спеціалісти Держгеокадастру будуть здійснювати опрацювання заявок на виправлення помилок та реєстрацію ділянок із використанням можливостей камеральних робіт та на основі архівної документації із землеустрою.

Зареєстровані агровиробники також матимуть прямий доступ до актуальної інформації щодо програм державної підтримки та можливостей щодо їх використання.

Для реєстрації необхідно перевірити наявність актуального кваліфікованого електронного підпису (КЕП). У разі відсутності КЕП його можна зробити самостійно, або це допоможе зробити оператор під час реєстрації (у випадку наявності рахунку в ПриватБанк, для цього необхідно також взяти з собою флешку). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн можна з 5 лютого за посиланням: www.ar.gov.ua

Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://bit.ly/31c7h5c, https://bit.ly/2tczqfR