назад

Чи маю я право на безоплатну вторинну правничу допомогу

Безоплатна вторинна правнича допомога — це:

  • представництво інтересів людини у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  • складення документів для звернення до суду.

Хто має право на ці послуги

Категорії осіб, визначені статтею 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».

Зокрема:

Також до вторинної правничої допомоги належить захист, зокрема, усіх підозрюваних, обвинувачених, затриманих та арештованих. Детальніше: https://legalaid.gov.ua/kliyentam/mene-zatrymaly 

Куди звертатися

  • До найближчого бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro
  • Отримати попередню консультацію щодо вашого питання можна також у контактному центрі за номером 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні, пн-пт з 8:00 до 18:00.

Хто надає правничу допомогу

Штатні юристи системи БПД та адвокати, які співпрацюють з системою БПД.

Як адвокати співпрацюють із системою БПД

Інститут адвокатури в Україні закріплений Конституцією. Зокрема, гарантується незалежність адвокатури. Адвокати можуть працювати як самостійно, так і в адвокатських об’єднаннях. Займаючись приватною юридичною практикою, вони на власний розсуд обирають справи і клієнтів, з якими бажають працювати.

Водночас на державному рівні вирішено надавати окремим категоріям осіб (людям з низьким доходом, дітям, внутрішньо переміщеним особам та іншим) адвокатську допомогу за кошти з Державного бюджету України.

Чи справді послуги безоплатні

Так. Послуги системи БПД безоплатні для клієнтів. Робота юристів та адвокатів оплачується з Державного бюджету України. 

При зверненні до суду клієнтам інколи потрібно сплачувати судовий збір, вартість експертиз тощо, що не належить до послуг системи БПД.