назад

Адвокат із Закарпаття допомогла жінці розірвати шлюб та стягнути аліменти на дитину

dubchak web    До Хустського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулася Валентина Іванівна (ім’я змінено з етичних міркувань), інвалід II групи, яку хвилювало питання розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

    Оскільки пані Валентина як інвалід має право на адвоката за рахунок держави, у Хустському місцевому центрі їй призначили захисника Наталію Дубчак, яка допомогла жінці скласти позов про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

    Так, відповідно до ст.110 Сімейного кодексу України (далі – СК України), позов про розірвання шлюбу може бути пред’явлений одним із подружжя. Згідно зі ст.180 СК України батьки зобов’язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. У відповідності до ч.2 ст. 182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Адвокат Наталія Дубчак склала позовну заяву про розірвання шлюбу та стягнення аліментів і направила до суду першої інстанції. Суд задовольнив позов про розірвання шлюбу та стягнення аліментів.

Куди на Закарпатті можна звернутися за отриманням безоплатної правової допомоги:

     – Ужгородський місцевий центр: 88017, м.Ужгород, вул.Загорська, 51;

    –   Мукачівський місцевий центр: 89600, м.Мукачево, вул.Горького, 25;

    –     Хустський місцевий центр: 90400, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, 53а.

Крім того, отримати відповіді на запитання, які стосуються безоплатної правової допомоги – змін в законодавстві, уточнити категорії осіб, що мають право на безоплатну правову допомогу, актуальні адреси центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги по всій Україні та інші – можна, зателефонувавши на єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103 (цілодобово та безкоштовно у межах України зі стаціонарних та мобільних телефонів).