назад
27.07.18

«Консолідація зусиль державних та громадських інституцій у протидії гендерному насильству в сім’ї: досвід, системний підхід, захист»

26 07 2018 3

Під такою назвою відбувся 26 липня круглий стіл в Погребищенському будинку дитячої і юнацької творчості. Організатори круглого столу – Козятинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та управління праці та соціального захисту населення Погребищенської районної державної адміністрації.

Метою заходу було обговорення ролі та функції системи безоплатної правової допомоги щодо захисту прав постраждалих від ґендерно зумовленого насильства, в контексті нещодавно прийнятого Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Нагадаємо, що 7 січня цього року набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», яким внесено зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», в частині віднесення осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, а також дітей, до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу.

Участь у круглому столі взяли: директор Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олександр Комар, заступник директора Наталія Драмарецька, начальник Погребищенського районного сектора з питань пробації Людмила Жовтобрюх, заступник керівника апарату Погребищенського районного суду Тамара Янівець, спеціаліст РЦСССМ Віталій Пампуха.26 07 2018 1

До аналізу та моніторингу профілактичних заходів приєднались у своїх виступах начальник служби у справах дітей Погребищенської РДА Леся Гарнага, спеціаліст відділу освіти Раїса Галицька, керівник апарату міської ради Сергій Єфімовський, головний редактор ТОВ «КОЛОС-МЕДІА» Микола Маценко, директор Погребищенської  ЦБС Алла Красноштан, директор будинку дитячої і юнацької творчості Галина Слівінська, начальник відділу РАГС Лалина Лучук та інші представники служб, дотичних до даного напрямку роботи.

У заході взяли участь соціальні працівники територіальних громад району, начальник управління праці та соціального захисту населення Погребищенської РДА Тетяна Скарбовійчук, та працівниками Погребищенського бюро правової допомоги Петро Насінник та Валентина Гавриш.

Зі вступним словом виступив директор центру Олександр Комар. Він висвітлив основні правові та соціальні аспекти такого негативного явища, як насильство та коротко проінформував про  систему надання безоплатної правової допомоги, роботу центрів і бюро правової допомоги, які допомагають у вирішенні питання насильства в сім’ї та правового захисту жертв насилля.

«Ми зібралися для того, щоб об’єднати зусилля державних та громадських інституцій у протидії гендерному насильству», – зазначив Олександр Комар.

Заступник директора Наталія Драмарецька зауважила: «Жертві насилля є можливість звернутися за безоплатною правовою допомогою не лише в місцеві центри з надання БВПД чи бюро правової допомоги, але й до центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім’ї, які забезпечують доступ до безоплатної правової допомоги, організовують надання юридичних консультацій потерпілим від насильства в сім’ї».26 07 2018 2

Начальник управління праці та соціального захисту населення Погребищенської РДА Тетяна Скарбовійчук зазначила: «Є певна проблема у тому, що при вчиненні насильства люди неохоче звертаються до відповідних служб чи громадських об’єднань. Жертв насильства стримує страх перед наданням їх особистих даних. Але люди, які потерпіли, повинні розуміти, що їхнє життя і здоров’я стоять вище від будь-яких страхів. І що ми готові допомогти у будь-який момент: морально, психологічно, консультуючи, у тому числі, скласти звернення в орган поліції чи піти з людиною у відповідну службу».

Учасники круглого столу дуже активно обговорили дану проблему та домовилися про проведення спільних заходів, а також для подальшої співпраці розробили ряд заходів, які за допомогою спільних зусиль державних та громадських інституцій зможуть протистояти насильству у сім’ї.

Підсумовуючи обговорення, учасники круглого столу дійшли зрозумілого і цілком закономірного висновку, що співпраця між ними – неодмінна та обов’язкова, оскільки явище насилля загрожує психологічному, моральному, душевному та економічному здоров’ю людей. Не кажучи вже про тілесні ушкодження, які заподіює насильник у пориві злості чи агресії щодо своєї жертви. 


banner facebook 330x106