назад
26.11.14

Навчальний візит представників регіональних центрів БВПД до Данії

З 17 по 21 листопада 2014 року відбувся навчальний візит представників регіональних центрів БВПД до Данії.

denmark-tmb-270x180Метою навчального візиту стало ознайомлення українських правозахисників із системою кримінальної юстиції Данії та функціонуванням основних інституцій зазначеної системи.

Програма навчального візиту включала серію зустрічей із представниками Міністерства  юстиції Данії, Генеральної прокуратури, Омбудсмена, Асоціації адвокатів, незалежного органу з розслідування скарг на зловживання поліції, Парламенту Данії, представником Організації адвокатів з надання безоплатної правової допомоги, Суду міста Копенгагена, організацій громадянського суспільства, Центру досудового тримання під вартою.

У складі української делегації – представники системи безоплатної вторинної правової допомоги: директор Дніпропетровського центру БВПД Людмила Яцуба та начальник відділу забезпечення якості правової допомоги  Одеського центру БВПД Євгенія Тітомер.

У ході візиту до Центру досудового тримання під вартою українські представники ознайомилися із правами та обов’язки затриманих; системою безпеки та охорони протягом досудового утримання; доступом адвокатів  до клієнта протягом досудового утримання; правил відвідування утримуваних під вартою родичами та іншими особами протягом досудового утримання.

2014-11-19 10.04.27

Під час відвідування Організації адвокатів Данії (“Danske Advokater”) учасники візиту мали змогу ознайомитись із програмою підвищення кваліфікації адвокатів.

У Генеральній прокуратурі Данії українські представники системи БПД ознайомились із досвідом Данії у наступних питаннях:

  • Роль та завдання Директора Прокуратури;
  • Роль прокурора – відносини з поліцією протягом розслідування;
  • Роль прокурора – відносини з адвокатом протягом розслідування та судової стадії;
  • Загальні принципи перехресного допиту;
  • Тримання під вартою на стадії досудового розслідування, норми і процедури та практика суду;
  • Технічне спостереження, норми і процедури та судова практика. Роль адвоката;
  • Прийнятність та використання доказів;
  • Процедура визнання вини обвинуваченим;
  • Суд присяжних.

Під час відвідування Міністерства юстиції Данії учасники візити ознайомились із законодавчим процесом королівства, роллю та функціями громадянського суспільства, професійних організацій (Організації адвокатів (Advokatsamfundet), Асоціації адвокатів (Danske Advokater) тощо), і постійних комісій (Straffelovsrådet, Strafferetsplejeudvalget тощо) у законодавчому процесі; а також ієрархією та відносинами між Міністерством юстиції та судовою владою і Прокуратурою.

Крім того, у ході поїздки її учасники відвідали Парламент Данії, де, з-поміж іншого, ознайомились із роллю і функціями Постійної судової комісії (“Retsudvalget”) та Комісії парламентського контролю.

parliament

Організацію та супровід відвідин парламенту здійснювали колишній парламентар Ханне Северінсен (Hanne Severinsen) та член Парламенту Зенія Стампе (Zenia Stampe).

Також Людмила Яцуба та Євгенія Тітомер зустрічалися із представниками адвокатури Данії, зокрема , адвокатом Генріком Стагеторном (Henrik Stagetorn) та головою Організації адвокатів з надання безоплатної правової допомоги (“Landsforeningen af Forsvarsadvokater”), у ході якої обговорено ряд питань щодо практик надання безоплатної правової допомоги в Данії. А саме: законодавство; роль та функція організації; навчальні програми організації; права та обов’язки адвокатів протягом досудового розслідування та судової стадії; подання апеляцій; доступ адвокатів захисту та підзахисного до матеріалів провадження; робота суду присяжних та інші.

Візит організовано у рамках проекту Ради Європи «Підтримка реформи кримінальної юстиції в Україні», який впроваджується за фінансової підтримки Уряду Данії.

 

Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах: