назад
07.04.14

Оперативна інформація щодо надання безоплатної правової допомоги за рахунок держави особам, затриманим 5 квітня 2014 року в м. Луганськ

LuganskСтаном на 18:00 6 квітня 2014 року Луганським обласним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі – Центр) зареєстровано 6 повідомлень стосовно осіб, затриманих правоохоронними органами 5 квітня 2014 року:
3 осіб – за частиною 1 статті 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України;
2 осіб – за частиною 1 статті 14 (готування до злочину), частиною 1 статті 111 (державна зрада), та статтею 113 (диверсія) Кримінального кодексу України;
1 особи – за частиною 1 статті 14 (готування до злочину) та за статтею 113 (диверсія) Кримінального кодексу України.

Усіх затриманих було звільнено до обрання запобіжного заходу.

В одному випадку Центр був поінформований органами, уповноваженими здійснювати затримання, у через 1 годину 35 хвилин з моменту затримання, у 4 випадках – від 2 годин до 2 годин 20 хвилин, в одному випадку – через 5 годин 5 хвилин з моменту затримання.

На підставі повідомлень протягом 5-6 квітня 2014 року видано 6 доручень адвокатам.

Звертаємо увагу громадян!

Луганський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги працює в цілодобовому режимі та приймає повідомлення про затриманих осіб, які передаються службовими особами, що здійснили затримання, а також, що важливо, членами сімей, близькими родичами затриманих осіб, які мають інформацію про затриманого або про те, що до нього не прибув захисник гарантований державою (ст. 59 Конституції України).

Особа вважається затриманою з моменту, коли вона силою або через підкорення наказу змушена залишатися поряд з уповноваженою службовою особою чи в приміщенні, визначеному уповноваженою службовою особою (стаття 209 Кримінального процесуального кодексу України).

Всі повідомлення приймаються на єдиний телефонний номер безоплатної правової допомоги 0-800-213-103, дзвінки на який є безкоштовними з усіх стаціонарних телефонів, або на прямий номер Центру 0891-20-00-71 (у Луганську).

Адвокат прибуває до затриманої особи протягом двох годин. Необхідно пам’ятати, що до конфіденційного побачення з адвокатом затриманий має право не підписувати жодних документів та не говорити нічого з приводу підозри щодо себе (ст. 63 Конституції України).

Всі адвокати, які надають правову допомогу за рахунок держави, є незалежними і відібраними на основі відкритого конкурсу, такими, що віддано здійснюють активний захист відповідно до закону та правил професійної етики.

Важливо запам`ятати час фактичного затримання, вимагати його фіксації у протоколі затримання працівниками правоохоронних органів та повідомити про цей час адвоката.