назад

ПИТАННЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ ВИМУШЕНО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ЗЛОБОДЕННИМ

Чимало внутрішньо переміщених осіб потребують не лише матеріальної, моральної чи психологічної підтримки, але й – правової допомоги. Саме до її надання систематично долучаються фахівці системи БПД Житомирщини, відвідуючи місця перебування ВПО або запрошуючи до себе в офіс.

Вони консультують бажаючих громадян з нагальних для них питань, поширюють інформаційні матеріали, розповідають вимушеним переселенцям про їхні права та соціальні гарантії від держави.

18 січня фахівчиня Радомишльського бюро правової допомоги Оксана Дзюбенко провела в офісі семінар для зазначеної категорії осіб щодо дискримінації в трудових відносинах. Тема була обрана невипадково, адже відстежуються непоодинокі випадки звернень з питань працевлаштування, звільнення, відпустки в умовах воєнного стану.

Під час жвавого обговорення інформації із слухачами, пані Оксана надали юридичні поради, також детально розповіла присутнім про діяльність системи БПД, основні напрямки роботи та послуги, які громадяни мають змогу отримати.

Правчиня звернула увагу відвідувачів заходу на найбільш проблемні питання, що виникають у військовий час, роз’яснила постраждалим від війни порядок подання звернення на отримання компенсації за зруйноване чи пошкоджене житло. Запевнила, що з 1 січня 2023 року не потрібно звертатися до органів соціального захисту чи ЦНАПів задля поновлення виплат. Оскільки ВПО, як і раніше, будуть отримувати допомогу від держави.

Звичайно, час плине, змінюються обставини, і проблеми вимушених переселенців також зазнають змін. Якщо спочатку військової агресії рф хвилювали питання перетину кордону, зокрема з дітьми, то пізніше стали цікавити умови отримання соціальних виплат та виплат від міжнародних донорських організацій. Згодом болючими стали житлові проблеми – фіксація пошкоджень чи руйнувань житла, отримання компенсації за пошкоджене майно, забезпечення тимчасовим житлом ВПО.

Відповідно, тематика інформаційно-роз’яснювальних та правопросвітницьких заходів вибудовується оперативно, з урахуванням проблемних питань та правових потреб сьогодення кожної категорії клієнтів системи безоплатної правової допомоги.