назад
10.03.16

«Реформа адвокатури: очікування адвокатів» – чергове професійне обговорення у Харкові

216410 березня 2016 року у Харкові відбулося чергове експертне обговорення ключових положень проекту змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Зустріч експертів організована Асоціацією правників України (АПУ) спільно з Проектом Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

Сьоме професійне обговорення «Реформа адвокатури: очікування адвокатів» зібрало адвокатів Харкова, представників органів адвокатського самоврядування, професійних адвокатських об’єднань, а також міжнародних експертів для аналізу проекту Закону, винесеного на обговорення Радою з питань судової реформи.

2160

«Ми маємо визнати, що як чинний Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» містить низку недоліків, так і пропонований проект є недосконалим. Тому ми маємо об’єднати зусилля та зробити все можливе для того, щоб думка професійної спільноти була врахована», – наголосив член Правління АПУ, голова Відділення АПУ у Харківській області Максим Шевердін, виступаючи у якості модератора заходу.

10582953 1147347661971846 1476801257775444733 o

«Наразі у пропонованому проекті ми отримали не зовсім те, що очікували. Не всі наші процесуальні права та гарантії були враховані. Саме тому ми зараз обговорюємо цей законопроект і збираємо думки адвокатів, щоб донести їх до Ради з питань судової реформи», – сказав Президент АПУ Денис Бугай на відкритті заходу.

До обговорення долучилася й голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова: «Справа в деталях. Ми маємо побачити ці деталі, визначити ризики й попередити можливі негативні наслідки», – зазначила вона.

2161

Переходячи до обговорення конкретних норм законопроекту, адвокати акцентували увагу на наявних ризиках для адвокатської професії та висловлювали думки щодо їх нівелювання.
Скажімо, законопроектом доступ до професії здійснюється лише через помічника адвоката (окрім суддів). І ця норма вступає в силу з дня набрання чинності. «Наша пропозиція – ввести перехідний період протягом двох років, щоб юристи, які наразі здійснюють практику без адвокатського свідоцтва, могли поступово увійти до професії», – прокоментував член ради Відділення АПУ в м. Києві, адвокат VB PARTNERS Микита Нуралін. Окрім того, він переконаний, що вимога щодо перевірки рівня моральних якостей правника може створити штучні обмеження на вхід до професії у зв’язку з відсутністю критеріїв для їх оцінки.

2167

Голова ГО «Об’єднання адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу», адвокат та начальник Управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Вікторія Мітько висловилася із приводу гарантій адвокатської діяльності. «Є проблема, коли слідчий звертається з клопотанням про обшук в приміщенні адвоката, не вказуючи в клопотанні, що річ йде саме про адвоката», – зазначила вона. Вона та більшість адвокатів-учасників обговорення підтримали внесену проектом змін до Закону “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” пропозицію такі клопотання подавати на розгляд в апеляційний суд, а не до суду першої інстанції. На їх погляд, судді повинні перевіряти, чи не є особа, відносно якої надійшло клопотання про обшук, адвокатом.

12829183 1147347595305186 1414377816166446995 o 

Своїм думками з колегами також поділилися Марк Сегал, Головний експерт з доступу до правосуддя та забезпечення права на захист та Оксана Цимбрівська, експерт Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні» та інші.

2142

В цілому, обговорення в колі адвокатів показало, що проект Закону України, що винесений на обговорення, потребує змін та уточнень. Адже деякі норми не лише не покращують правовий статус адвокатів, а, навпаки, їх погіршують.

2140

2158

 

ТЕКСТ:Проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

ПРЕЗЕНТАЦІЯ:Проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» в частині організації адвокатського самоврядування

ОФІЦІЙНО:Рада з питань судової реформи – адвокатура та безоплатна правова допомога

Надсилайте свої пропозиції та коментарі щодо зазначеного проекту Закону за адресою: [email protected] з поміткою “Реформа адвокатури”.

Наступне професійне обговорення продовжиться у Дніпропетровську.

 

 


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook YouTube YouTube Google Google+  тTwitter