назад

У Рівному відбувся круглий стіл присвячений питанням доступу до безоплатної правової допомоги в умовах воєнного часу

У стінах Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області фахівці системи БПД краю спільно з науковцями Національного університету водного господарства та природокористування обговорили останні новели законодавства, в.ч. зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», які зараз розглядаються в парламенті, функціонування точок доступу до безоплатної правової допомоги в умовах воєнного стану, підвищення рівня правової освіченості населення шляхом правопросвітництва, хід реалізації на Рівненщині пілотних проєктів системи БПД а також розширення та поглиблення співпраці з партнерами.

Правові потреби та виклики – це ті питання, на які система безоплатної правової допомоги в умовах війни повинна реагувати миттєво. На цьому наголосив у своєму вітальному слові директор Регіонального центру з надання БВПД у Рівненській області Василь Овдіюк. За його словами фахівці безоплатної правової допомоги не мають звички роками працювати «за одним шаблоном», а відтак робота з покращення надання громадянам правової допомоги та захисту їх прав динамічно покращується.

«Система безоплатної правової допомоги сучасна та прогресивна. Юристи БПД постійно працюють над вдосконаленням процесу надання правової допомоги громадянам. Також постійно вносять доповнення до переліку категорій громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Разом з тим є у нас і незмінні пріоритети в роботі – це якість та доступність правової допомоги», – зазначив Василь Овдіюк.

Як приклад дотримання якості надання правової допомоги Василь Овдіюк навів постійний моніторинг думки клієнтів, щодо їх задоволеності наданими послугами, внутрішнє та зовнішнє оцінювання якості наданих правових консультацій та багато іншого.

Щодо доступності правової допомоги, тут присутнім було акцентовано увагу на низці електронних сервісів, які доступні для громадян. Кол-центр, чат-боти, месенжери, кабінет клієнта – це далеко не повний перелік сучасних можливостей комунікації, за допомогою яких людина може отримати правову допомогу.

« Щоб отримати правову допомогу, по- перше про таку можливість треба знати. Ми постійно працюємо над інформуванням населення про систему БПД, як через засоби масової інформації так і за допомогою правопросвітницької роботи. В цьому нам неабияк допомагають волонтери БПД. Проєкт «Волонтер БПД» запрацював рік тому і вже довів свою ефективність. Наразі Регіональний центр має 8 заключених договорів про провадження волонтерської діяльності і ми завжди раді долучити до нашої команди активних людей, які поділяють наші цінності і бачення », – розповів Василь Овдіюк.

Присутня на заході аспірантка, старший викладач кафедри Правових природоохоронних дисциплін Віта Сахнюк зараз працює над науковою роботою на тему «Адміністративно-правове забезпечення права на безоплатну правову допомогу». Тому вона виявила бажання долучитись до проєкту та стати волонтером БПД, аби більш практично вивчити роботу безоплатної правової допомоги, а також зробити свій внесок у процес інформування громадян про права та шляхи їх захисту.

В свою чергу, заступниця директора Навчально-наукового інституту права Національного університету водного господарства та природокористування, професор кафедри Конституційного права та галузевих наук Інна Міщук розповіла присутнім про підготовку до нового навчального року, зміни в освітньому процесі та окреслила можливості для нових напрямків співпраці між центрам БВПД Рівненщини та університетом.