назад

У Нововолинському міському суді Волинської області розглядалося кримінальне провадження про обвинувачення неповнолітнього Клієнта у вчиненні ряду кримінальних правопорушень за ч.3 ст. 185 КК України (п’ять потерпілих) та у ч. 2 ст.289 КК України. Участь в судовому засіданні приймала адвокат Вельгус Марта.

Під час досудового розслідування та в судовому засіданні Клієнт надавав визнавальні показання, активно сприяв розкриттю злочину. В судовому засіданні адвокат Марта Вельгус просила суд при призначенні покарання врахувати ступінь тяжкості вчинених Клієнтом злочинів, дані про особу обвинуваченого, те, що це особлива категорія – неповнолітня особа, яка вперше притягується до кримінальної відповідальності, те, що він виховується у неблагополучній багатодітній сім’я, де батьки позбавлені за рішенням суду батьківських прав відносно нього, а також просила звернути увагу на наявність пом’якшуючих обставин (щире каяття, часткове відшкодування шкоди, вчинення злочину неповнолітнім) та відсутність обтяжуючих обставин. Варто наголосити на тому, що сторона обвинувачення в даному випадку віднесла до обтяжуючих обставин – вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою та вчинення злочину особою повторно. Під час судових дебатів адвокатом було наголошено на тому, що така позиція сторони обвинувачення хибна і не відповідає п.4 ст.67 КК України. Суд взяв це до уваги. Сторона захисту також просила застосувати положення ст.69 та 75 КК України.

Вироком суду Клієнта визнали винним за ч.3 ст. 185 КК України та ч.2 ст.289 КК України та призначили покарання:

– за ч.3 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі на строк 3 роки;

– за ч.2 ст. 289 КК України із застосуванням ч.1 ст.69 КК України у виді позбавлення волі на строк 3 р. 6 міс.

На підставі ч.1 ст.70 КК України – 3 роки 6 місяців.

На підставі ст. 75, 76, 104 КК України Клієнта звільнено від відбування призначеного судом покарання, якщо він протягом 2 років іспитового строку не вчинить нового злочину.