назад

Доводив родинні звʼязки з померлим дядьком, щоб отримати спадщину

Дядько Олексія по матері залишив після своєї смерті земельну ділянку. Оскільки інших спадкоємців у померлого не було, племінник звернувся до нотаріуса, щоб оформити спадок. Утім нотаріус йому відмовив, пояснивши, що не може видати свідоцтво про право на спадщину, бо в Олексія немає документів, які б підтверджували його родинний зв’язок із дядьком.

У Погребищенському бюро правничої допомоги чоловікові порадили доводити факт родинних відносин у суді. 

Оскільки Олексій має низький дохід, держава гарантує йому безоплатні послуги з представництва його інтересів у суді. Тож клієнтові призначили адвокатку Ольгу Воронцову, яка співпрацює з системою безоплатної правничої допомоги.

Готуючи заяву до суду, адвокатка з’ясувала, що свідоцтво про народження покійного не збереглося. Відшукати в архіві актові записи про його народження теж не вдалося. 

Однак адвокатка отримала копію виписки з погосподарської книги основних виробничих показників господарств колгоспників за 19471949 роки. Саме ця виписка стала головним доказом у справі. З виписки зрозуміло, що дід Олексія по матері був також батьком померлого, а отже мати позивача та спадкодавець рідні брат і сестра. 

На підставі наданих адвокаткою доказів суд задовольнив заяву Олексія. Тепер чоловік зможе отримати належну йому спадщину.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: №143/803/23