назад

Маму, яка втратила на війні сина, ледь не позбавили грошової допомоги через помилку в документах

Втрата на війні рідної людини – невимовний біль на все життя. Ще більше посилюють його бюрократичні перепони, які доводиться долати рідним загиблих Героїв, аби отримати належну від держави грошову допомогу.

До Вижницького бюро правової допомоги звернулася пані Марія. Жінка втратила на війні сина, який загинув у червні 2022 року внаслідок артилерійського обстрілу поблизу Миколаївки Сєвєродонецького району Луганської області. Пані Марія розповіла юристам, що у Вижницькому РТЦК, куди вона звернулася за оформленням документів для отримання одноразової грошової допомоги в розмірі 15 мільйонів гривень, яку розподіляють рівними частками на всіх отримувачів, їй відмовили через розбіжність у документах. Мовляв, у свідоцтві про народження сина була допущенна помилка в написанні по батькові. Жінці порадили звернутися до суду щодо встановлення факту родинних відносин.

У бюро правової допомоги пані Марії призначили адвоката Валентину Ткач. Вона зібрала необхідні документи і підготувала до суду позовну заяву про встановлення факту родинних відносин. Вижницький районний суд задовольнив позов і встановив юридичний факт родинних відносин батька та сина.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 713/1332/22.