назад
03.12.15

Адвокат з Чернігівщини домоглася призначення пенсії переселенцю з окупованого Криму

Korniyenko TАдвокат Тетяна Корнієнко захистила інтереси внутрішньо переміщеної особи, якій було відмовлено в призначенні пенсії за віком. 

До Менського місцевого центру з надання БВПД звернувся чоловік, якому було відмовлено у призначенні пенсії за віком. В обґрунтування своєї позиції, посадові особи Управління Пенсійного фонду України в Менському районі зазначали, що для підтвердження свого трудового стажу чоловік надав довідки, видані виконкомом Абрикосівської сільської ради Первомайського району АРК, який на даний час знаходиться на тимчасово окупованій території, а тому не можуть бути взяті до уваги відповідно до положень Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». Вбачаючи відмову такою, що порушує право громадянина на отримання пенсії (адже чоловік дійсно працював з 1976 року по 2003 рік у колгоспі «Луч» Первомайського району Автономної Республіки Крим), клієнт звернувся за отриманням правової допомоги до центру.

Менський місцевий центр з надання БВПД видав доручення від 02.09.2015 року № 3-7/15 для здійснення представництва інтересів клієнта адвокату Тетяні Корнієнко, яка склала адміністративний позов про визнання незаконними дій Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області щодо відмови у призначенні пенсії за віком та призначення пенсії.

У судовому засіданні Менського районного суду Чернігівської області Тетяна Корнієнко підтримала позовні вимоги, викладені у позовній заяві. Відповідно до ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків. Таким чином, будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені або обрані у порядку, не передбаченому законом, а будь-який документ, виданий таким органом або особою, є недійсним і не створює правових наслідків.

Представляючи інтереси свого клієнта у суді, адвокат наголосила, що довідки на підтвердження трудового стажу клієнта дійсно були видані в період тимчасової окупації АРК, однак жодних доказів того, що орган, який їх видав, чи посадові особи, які їх підписали, обрані чи призначені незаконно, представниками Управління Пенсійного фонду України в Менському районі у судовому засіданні не було надано.

Менський районний суд Чернігівської області врахував позицію Тетяни Корнієнко та 30.10.2015 року постановив позовні вимоги клієнта задовольнити у повному обсязі, відмову Управління Пенсійного фонду України в Менському районі Чернігівської області з приводу призначення пенсії за віком клієнта визнав неправомірною, зобов’язавши призначити позивачеві пенсію за віком.

 

 


Приєднуйтесь до сторінок Координаційного центру з надання правової допомоги у соціальних мережах:

Facebook Facebook YouTube YouTube Google Google+  тTwitter