назад
15.06.17

Адвокат з Кіровоградщини допомогла клієнтці повернути депозит

01Адвокат системи безоплатної правової допомоги довела в судовому порядку бездіяльність Фонду гарантування вкладів фізичних осіб при ліквідації ПАТ «Банк Михайлівський» та відстояла включення даних клієнтки про рахунок до списку рахунків, за якими вкладник має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
         2 грудня 2016 року, до Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась громадянка В. з проханням допомогти у вирішенні питання щодо складення процесуальних документів для повернення вкладів по депозиту.
         8 грудня 2016 року дорученням № 435 Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було призначено адвоката Анастасію Шепеленко.
         Вивчивши матеріали справи, адвокат з’ясувала, що між громадянкою В. та ПАТ «Банк Михайлівський» був укладений договір банківського рахунку та договір депозиту з ТОВ «Кредитно-Інвестиційний центр», відповідно до якого вона внесла на нього грошові кошти в сумі 100 000, 00 грн. Згідно даного договору ПАТ «Банк Михайлівський» повинен був повертати грошові кошти та відсотки на рахунок пані В.
23 травня 2016 року, на підставі рішення № 14/БТ Правління Національного банку України внесено ПАТ «Банк Михайлівський» до категорії неплатоспроможних банків.
         Рішенням Правління Національного банку України № 124-рш від 12 липня 2016 року ПАТ «Банк Михайлівський» було ліквідовано та призначено виконавчу дирекцію Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
15 липня 2016 року розпочалися виплати гарантованої суми вкладникам, але станом на 27 грудня 2016 р. клієнтку не було включено до списку вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами (рахунками) ФГВФО.
Проаналізувавши всі надані клієнтом документи, Анастасія Шепеленко склала адміністративний позов про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити дії.
         Правова позиція клієнта та адвоката при вирішенні спору базувалась на приписах ст. 26 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», адже, фонд гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. Фонд відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, станом на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на цей день, незалежно від кількості вкладів в одному банку.
         20 квітня 2017 року Кіровоградський окружний адміністративний суд ухвалив постанову по справі №11/811/1907/16, якою даний позов задовольнив та визнав бездіяльність уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ «Банк Михайлівський», та зобов’язав включити дані про рахунок пані В. до списку (переліку) рахунків, за якими вкладник має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, стосовно гарантованої суми у розмірі 102438,76 грн.
До Кіровоградського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги можна звернутись за адресою: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 64/53, тел. (095)87-662-33, (0522) 32-08-24.
Для цілодобового доступу громадян до безоплатної вторинної правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103.