назад
28.06.23

До уваги читачів червневий випуск юридично-просвітницької газети «Правовий вісник»

Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у  Полтавській області продовжує випуск щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» і в червневому випуску видання читайте найбільш актуальні та цікаві події з життя системи БПД області та роз’яснення норм чинного законодавства.

Червень виявився щедрим  на державні та професійні свята, тому у черговому випуску вітання від начальника Полтавської обласної військової державної адміністрації Дмитра Луніна  та  голови Полтавської обласної ради Олександра Біленького до  Дня Конституції України.

23 червня в Україні відзначається День державної служби, тому про перспективи розвитку державної служби у черговому випуску видання розповідає заступник Голови Національного агентства з питань державної служби, Андрій Заболотний.

1 червня світова спільнота відзначає  Міжнародний день  захисту дітей. Діти є однією із ключових категорій для проведення правопросвітницьких заходів, тому у  червневому  номері юридично-просвітницької газети знайомимо читачів про те як проводять правопросвітницьку роботу з дітьми фахівці системи БПД Полтавщини.

У постійній рубриці «Життя ОТГ» читайте як Хорольська міська рада співпрацює з  бюро правової допомоги  та забезпечує доступ до безоплатної правової допомоги для мешканців громади.

Нещодавно консультативний центр або регіональний Офіс Омбудсмана   з прав людини запрацював у Полтаві. Про особливості його  роботи читайте у черговому випуску видання. Впровадження проєкту Барнахус у Полтавській області, у чому він полягає та як буде реалізовуватися в області   читайте у червневому випуску газети.

Як система БПД допомагає особам, що постраждали від домашнього насильства, у тому числі і на Полтавщині,   читайте у черговому випуску видання.

Цього місяця героєм рубрики «Людина права» став   очільник Зіньківського бюро правової допомоги  Сергій Корнійко.

З 1 жовтня 2022 року Україна приєдналась до Конвенції про процедуру спільного транзиту та розпочала міжнародне застосування NCTS. Україна стала 36 країною – учасницею Конвенції. Конвенція про процедуру спільного транзиту стала частиною митного законодавства.  Що таке NCTS, чому нова транзитна система запроваджена в Україні, на ці та іншої питання відповідає в.о. начальника Полтавської митниці Олександр Горбов  у черговому випуску журналу.

Про право дітей на якісну та доступну освіту: онлайн-сесії для учнівського самоврядування Полтавської області розповідають наші партнери- представники Управління Державної служби якості освіти у Полтавській області.

Через війну мільйони українців вимушені покинути свої домівки і переїхати у безпечніші регіони. Прихистком для десятків тисяч вимушених переселенців стала Полтавщина. Наразі внутрішньо переміщені особи окрім соціального захисту, відповідних виплат,  потребують ще й правової підтримки.  Задля ефективного вирішення правових питань,  підвищення знань, як надавати правову підтримку цій категорії населення, представники Благодійного фонду «Право на захист»  провели семінар для юристів та адвокатів на тему: «Нормативно-правове регулювання та практичне вирішення окремих проблем захисту ВПО».  Про особливості заходу червневому випуску видання.

Про особливості офіційного оформлення трудових відносин – соціальний захист найманих працівників  інформує Головне управління ДПС у Полтавській області інформує.

Які умови перерахунку пенсій громадян, які продовжують працювати  інформують    представники Головного  управління Пенсійного фонду Полтавщини.

Який порядок встановлення статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України  інформують у  черговому випуску газети  партнери – представники  Департаменту соціального захисту населення.

Про найцікавіші роз’яснення правового характеру дізнавайтеся з постійних рубриках видання: сторінка адвокат консультує та консультації «WIKILEGALAID».

У кожному номері видання читачі мають можливість  ознайомитися із зразками документів.

З випуском щомісячної юридично-просвітницької газети «Правовий вісник» можна ознайомитися тут.

Приємного читання!