назад
07.08.23

Ще одна категорія громадян отримала право на безоплатну вторинну правничу допомогу

Особи, які постраждали від торгівлі людьми, відтепер мають право на безоплатну вторинну правничу допомогу. 

3 серпня набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги», положення якого передбачають, що особи, постраждалі від торгівлі людьми, тепер належать до суб’єктів права на отримання безоплатної вторинної правничої допомоги.

Вони мають право на такі види послуг, як представництво інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування або перед іншими особами та складення документів процесуального характеру.

«Складно усвідомити, що таке явище як «торгівля людьми» існує у суспільстві в ХХІ столітті. Однак про це завжди варто пам’ятати, особливо в умовах війни, коли тисячі українців, стають «живим товаром». Віднині такі особи зможуть скористатися своїм правом на безоплатну вторинну правничу допомогу. Водночас, відзначу, що система надання безоплатної правничої допомоги завжди значну увагу приділяє також активній правопросвітницькій діяльності, інформуванню громадян про їхні права та механізми їх захисту у сфері протидії торгівлі людьми», — зазначає заступниця начальника управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги Марина Магомедова.

Як отримати безоплатну правничу допомогу 

  • Щоб отримати усну консультацію, телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні. Контактний центр працює в будні з 8:00 до 18:00.
  • Номер для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
  • Якщо вам зручно отримати правничу допомогу письмово, напишіть у телеграм-бот https://t.me/LegalAidUkraineBot  
  • Або завітайте до найближчого з наших бюро: https://bit.ly/bpd_buro  

 Маєте проблему правового характеру — звертайтеся до системи безоплатної правничої допомоги!