назад

Адвокат системи БПД допоміг внутрішньо переміщеній особі відновити соціальні виплати

Управління праці та соціального захисту населення призупинило виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеній особі, яка надається ВПО для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Адвокат Володимир Фінкевич, призначений Херсонським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги, довів незаконність таких дій і домігся поновлення виплат.

27.10.2017 року до Херсонського місцевого центру з надання БВПД звернулася громадянка П. із заявою про складання адміністративного позову щодо оскарження дій Управління праці та соціального захисту населення та здійснення представництва її інтересів у суді.

Суть справи полягала в наступному: громадянка П. є внутрішньо переміщеною особою, отримувала соціальну допомогу. Але через деякий час вона отримала лист від Управління праці та соціального захисту населення (№ 617/13 від 16.08.2017 року), в якому повідомлялося, що їй відмовлено про призначення державної адресної допомоги переміщеним особам згідно з п.2 Постанови КМУ № 505 від 01.10.2014 року, де грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції.

Причиною відмови послугувало те, що серед населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, м. Міусинськ Луганської області не зазначений.

Херсонський місцевий центр для надання клієнтці безоплатної вторинної правової допомоги призначив адвоката Володимира Фінкевича (доручення №829-Д від 13.11.2017 року).

Адвокат склав та пред’явив до суду адміністративний позов, в якому просив дії відповідача по відмові в наданні соціальної допомоги визнати незаконними.

В обґрунтуванні Володимир Григорович зазначив, що місто Міусинськ адміністративно підпорядковане м. Красний Луч Луганської області (місто обласного значення), яке значиться в переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Порядком надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 505 від 01 жовтня 2014 року, визначено механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Рішенням Херсонського міського суду Херсонської області по справі № 766/21228/17 н/п 2-а/766/59/18 адміністративний позов задоволено в повному обсязі, Управління праці та соціального захисту населення Корабельної районної у м. Херсоні ради зобов’язано здійснити нарахування і виплатити клієнтці Херсонського місцевого центру щомісячну адресну допомогу особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції для покриття витрат на проживання, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з 01.05.2017 року.

З повним текстом рішення суду можна ознайомитися на сайті Судової влади України в розділі Єдиний державний реєстр судових рішень тут.