назад

Адвокат системи БПД Львівщини допоміг встановити факт народження дитини на тимчасово окупованій території

Через повномасштабне вторгнення росії мільйони українців були змушені залишити свій дім. Серед них була пані Оксана, яка разом зі своїм цивільним чоловіком проживала у селі на Київщині, котре опинилось на передовій лінії фронту під постійними обстрілами.
 Сім’я з нетерпінням очікувала на народження донечки, проте у жінки достроково почалися перейми і 24 лютого вона стала матір’ю. Через те, що село було окуповане молода мама не мала змоги оформити свідоцтво про народження малечі. За першої ж можливості сім’я залишила домівку та виїхала на захід України. В березні жінка отримала статус внутрішньо переміщеної особи, але свідоцтва про народження доньки Оксана так й не отримала. Коли жінка звернулась до Червоноградського відділу державної реєстрації актів цивільного стану про видачу свідоцтва про народження дитини – їй відмовили. Тож, щоб вирішити це питання Оксана звернулась до Червоноградського бюро правової допомоги.
Аби допомогти жінці за дорученням Червоноградського місцевого центру з надання БВПД у справу вступив адвокат Юрій Огорілко, який після конфіденційної зустрічі з клієнткою узгодили правову позицію та передали заяву до Червоноградського міського суду про встановлення факту народження дитини на окупованій території України.
Під час розгляду справи, суд вивчив матеріали, дослідив докази та задовільнив заяву.
Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 459/720/22