назад

Бурульки та ожеледиця: алгоритм дій постраждалої особи

Не зважаючи на те, що зими в нашій  країні стають дедалі теплішими, вони є й більш підступними перепадами температур, під час яких на  головних ворогів  водіїв та пішоходів перетворюються ожеледиця та гірлянди бурульок, бо можуть призвести до пошкодження автівок та травмування людей.  Так, це дуже неприємно, але не слід вважати тільки себе винуватцем неприємностей. Про те, як правильно діяти, аби не залишитися сам на сам з фінансовими втратами через «зимове» травмування й отримати відповідне відшкодування, розповідає фахівчиня Кам‘янського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правовї допомоги Марія Ростова.

Отже, алгоритм дій у разі, якщо ви травмувалися під час ожеледиці або  на вас впала бурулька.

Крок 1.  Якщо ви отримали травму – негайно викликайте швидку.

Крок 2. У лікарні прослідкуйте, аби лікар  зафіксував місце події та обставини отримання вами травми.  Вам обов’язково знадобиться офіційне підтвердження того, що постраждали ви саме  від ожеледиці  чи падіння  бурульки.

Крок 3. Не забувайте робити фото або відео на місці події. Якщо були свідки, запишіть їх контакти.

Крок 4. Для відшкодування матеріальної та моральної шкоди зверніться до суду. У цьому вам допоможуть юристи, які визначать винуватця (хто не посипав дороги відповідною сумішшю або не позбивав з-під дахів бурульки чи не позначив небезпечні ділянки червоними стрічками)  й грамотно складуть позов.

Матеріальна шкода — сума, витрачена на лікування. Тому необхідно зберігати всі аптечні та лікарняні чеки. 

З відшкодуванням моральної шкоди складніше, адже нормативно не встановлено розмір відшкодування такої шкоди, нанесеної постраждалій особі та методику його визначення. Оскільки немає точних критеріїв майнового виразу душевного болю, спокою, честі, гідності особи, розмір відшкодування моральної шкоди одразу оцінюється самим потерпілим та визначається у позовній заяві. Остаточне рішення про суму відшкодування приймає суд за наявними доказами.

Схожий алгоритм дій і у випадку, якщо від слизьких доріг або через бурульку постраждало авто. Але замість швидкої викликайте поліцію

У випадку Дорожньо-транспортної пригоди екіпаж патрульної поліції складе схему ДТП та протокол по справі про адміністративне правопорушення.

А у випадку пошкодження авто бурулькою чи снігом з даху патрульні складуть акт обстеження ділянки вулично-шляхової мережі. Цей акт підтверджує, що причиною ДТП дійсно є ожеледь або що автомобіль пошкоджено снігом/бурулькою, які впали.

Для підтвердження суми збитків, обов’язково зберігайте усі чеки за купівлю нових деталей для авто та послуги з ремонту.