назад

Фахівчиня Луцького місцевого центру допомогла клієнту у справі про порушення митних правил

До Луцького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин, відносно якого Волинською митницею ДФС було складено протокол про порушення митних правил, а покарання за інкриміновані правопорушення передбачало накладення штрафу та конфіскацію товарів.

Під час судового засідання юристкою центру Тетяною Євчук було подано до суду письмові пояснення громадянина, з яких суд дійшов до висновку про те, що в його діях відсутній склад правопорушення, яке полягає у недекларуванні товарів, транспортних засобів комерційного призначення, оскільки переміщуваний товар він віз для власних потреб та задля виготовлення саморобного трактора для обробки присадибної ділянки.

А за свою необізнаність з правилами про проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю громадянин щиро розкаявся.

Юристка просила звільнити громадянина від адміністративної відповідальності та обмежитися усним зауваженням, з урахуванням зазначених вище обставин, а також того, що він є пенсіонером, вперше притягується до адміністративної відповідальності, а саме правопорушення не спричинило жодних тяжких наслідків.

Суд першої інстанції, а згодом й Волинський апеляційний суд підтримали позицію працівниці центру. Провадження у справі було закрито, а вилучений товар повернуто власнику.