назад

Фахівці бюро правової допомоги допомогли вирішити пенсійну проблему чоловіка як учасника ядерних випробувань

До Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся громадянин М., який потребував допомоги у справі щодо визнання дій неправомірними та зобов’язання зробити перерахунок та виплату пенсії.

Суть справи полягала у тому, що чоловік є особою з інвалідністю ІІ групи, яка приймала участь у ядерних випробуваннях та яка відповідно до закону прирівнюється до громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

З метою захисту інтересів клієнта начальник Теплодарського бюро правової допомоги Лілія Багно спільно з в.о. начальника Біляївського бюро правової допомоги Олефір Вікторією, дослідивши матеріали справи, підготували та подали позовну заяву до суду з проханням зобов’язати Малиновське об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити перерахунок пенсій клієнту.

Відповідно до статті 50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” в редакції станом на 25.12.2007 року, особам, віднесеним до категорії 1, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірах — інвалідам ІІ групи — 75 процентів мінімальної пенсії за віком. Але за особистим зверненням чоловіка Пенсійний фонд відмовив у призначенні додаткової пенсії.

Враховуючи обставини, викладені у позовній заяві, суд прийшов до висновку, що станом на 2007 рік клієнт Центру відповідав умовам статті 50 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, оскільки чоловік вже на той час був інвалідом ІІ групи, віднесеним до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується відповідним посвідченням. А отже, відмова Пенсійного фонду України в призначенні клієнту щомісячної додаткової пенсії в розмірі 75 процентів мінімальної пенсії за віком є неправомірною.

Завдяки кваліфікованій допомозі співробітників Першого одеського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги 11 липня 2017 року Біляївський районний суд Одеської області задовольнив позовні вимоги клієнта Центру та  зобов’язав Малиновське об’єднане управління Пенсійного фонду України в м. Одесі здійснити перерахунок пенсій клієнту в період з 25.12.2007 року по час звернення до суду.