назад
13.05.22

Гарантування вкладів фізичних осіб під час воєнного стану

 Незважаючи на проведення повномасштабних бойових дій, функціонування банківської системи нашої держави залишається стабільним. На підтвердження цього, держава навіть запровадила стовідсоткові гарантії на депозити вкладників – фізичних осіб.

У чому полягають такі гарантії розповідає фахівчиня Диканського бюро  правової допомоги Людмила Маценко.

Так, 13 квітня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення стабільності системи гарантування вкладів фізичних осіб».

У разі ліквідації банку держава, від імені якої діє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, відшкодовує вкладникам кошти у межах гарантованої суми.

До запровадження воєнного стану гарантована сума відшкодування за банківськими вкладами становила 200 000 гривень. Винятки становили лише вклади в державному Ощадбанку.

На час дії воєнного стану та трьох місяців після його завершення, новий закон запроваджує 100% гарантію за банківськими вкладами фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців (разом із нарахованими відсотками, якщо це був депозит).

Фонд гарантування вкладів відшкодовує кошти фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців у національній та іноземній валюті, залучені банками на умовах договору банківського (карткового) рахунку чи вклади (депозиту) разом із нарахованими відсотками.

Вклади в іноземній валюті відшкодовуються у гривнях за курсом Національного банку України.

Гарантія поширюється на вкладників платоспроможних банків. Тобто дія Закону на вкладників банків, які вже проходять стадію ліквідації, не розповсюджується.

Через три місяці після припинення чи скасування дії воєнного стану гарантована сума за вкладами становитиме 600 000 гривень.

Нагадуємо, що у разі виникнення додаткових питань, Ви можете звертатися до Диканського бюро правової допомоги за адресою: смт. Диканька, вул. Незалежності, 133, контактний номер телефону (05351) 9-73-53 та за телефоном гарячої лінії системи БПД 0800-213-103.

Крім того, отримати правову допомогу можна дистанційно:

  • скористатися мобільним застосунком «Безоплатна правова допомога», завантаживши його через Google Play чи App Store за посиланням https://bit.ly/3hwwgqR, або завантажити мобільний застосунок «Твоє право», перейшовши за посиланням https://bit.ly/3iorbkE;
  • у месенджерах Телеграм https://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер https://legalaid.gov.ua/viber.html;
  • у кабінеті клієнта на сайті системи БПД https://cabinet.legalaid.gov.ua/;
  • правові консультації також можна переглянути на довідково-інформаційній платформі правових консультацій WikiLegalAid, що розміщена за адресою wiki.legalaid.gov.ua.