назад

Грошова компенсація за невикористану додаткову відпустку учаснику бойових дій при звільненні з військової служби

У разі звільнення учасника бойових дій з військової служби повинна нараховуватись грошова компенсація за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій . Відповідно до статті 16-2 Закону України “Про відпустки” та статті 12 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій, надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

У разі невиплати компенсації під час звільнення необхідно звернутись до військової частини з письмовою заявою про виплату грошової компенсації. Військова частина, згідно ст.20 Закону України “Про звернення громадян” в строк не більше 30 днів Вашу має розглянути заяву та вирішити питання з приводу виплати грошових коштів у вигляді грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки. В іншому випадку, у той же строк військова частина зобов`язана письмово повідомити про відмову у проведені вказаної виплати та вказати причини відмови.

Якщо учаснику бойових дій відмовлять у виплаті, то питання можна вирішити шляхом подання до суду адміністративного позову з вимогою про визнання бездіяльності військової частини протиправною та зобов`язати військову частину нарахувати та виплатити належні грошові кошти.

.

Для оскарження бездіяльності військової частини шляхом подання до суду адміністративного позову учасник бойових дій повинен надати до центру правової допомоги такі документи:

– копія паспорта громадянина України;

– копія реєстраційного номеру облікової картки платника податків ;

– копія посвідчення учасника бойових дій;

– копія військового квитка (1-2 сторінки, та сторінки з періодом проходження служби у в/ч ).

– копія наказів про звільнення та виключення зі списків особового складу частини;

– копія письмової відповіді з військової частини про відмову у виплаті грошової компенсації.