назад

Інформаційна довідка про роботу Першого миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги станом на 18.09.2017 р.

1.За період з 18 серпня 2017 р.  по 18 вересня 2017 р. Першим миколаївським місцевим центром з надання БВПД та бюро правової допомоги було зареєстровано всього 959 звернень клієнтів, надано 862 роз’яснень та консультацій,  у т.ч.  732 особи звернулося до Центру вперше.

297 осіб звернулося до офісу місцевого центру у м. Миколаєві безпосередньо, та 435 осіб звернулися до 4 відділів бюро правової допомоги Першого центру (Березанського БПД – 112 чол., Новоодеського БПД – 107, Ольшанського БПД – 142  та Очаківського БПД – 74).

За цей період було прийнято 97 письмових звернень громадян про надання безоплатної вторинної правової допомоги (з них 70 – у головному офісі Центру та 27 – у відділах бюро правової допомоги).

 

2.В період 18.08.17-18.09.17 видано 80 доручень про призначення адвоката та 20 наказів на працівників центру (з них 11 наказів на працівників відділу представництва Першого центру, танаказів – на спеціалістів відділів бюро правової допомоги).

3.Із загальної кількості осіб, які звернулися за цей період, найбільша кількість звернень надійшла від осіб віком 35 – 60 років –  374 звернень (що складає 51,1%), понад 60 років – 218  ( 29,9 %), – 138 (18,8%), та 2 звернення від осіб до 18 років ( 0,2%).

4.Аналіз наданих правових консультацій свідчить про те, що найбільше людей в цей період хвилювали наступні питання:

–          сімейного права – 127 ( 13,2 %),

–          земельного права – 113 (11,8  %),

–          житлового права – 107  (11,2%),

–          договірного – 105 (11 %),

–          соціального забезпечення – 104 (10,8 %),

–          інше цивільне — 99  (10,3%)

–          спадкового — 89  (9,3 %),

–          трудового  – 72 (7,5%),

–           адміністративного –  39  (4 %),

–          виконання судових рішень  – 18 (1,9 %),

–          медичного – 12 (1,3 %),

–          інше – 67  (7 %),

–          не правові питання – 7 (0,7 %).

5.Із загальної кількості осіб, які звернулися до центру, 302 – чоловіків та 430 –  жінок.

За звітний період найбільше письмових звернень про надання БВПД було зареєстровано від наступних категорій громадян:

–          малозабезпечених осіб (середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму) – 67 (69 %),

–          ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» – 18 (18,7 %),

–          інвалідів  8 (8,2  %),

–          внутрішньо-переміщені особи –  (4,1 %)

 

6.Продовжуємо активну роботу щодо здійснення  виїзних (мобільних) пунктів консультування громадян, у тому числі на виконання доручення заступника Міністра юстиції Д.Чернишова від 28.08.2017 р. № 8929/28/29-17 стосовно надання інформації про роботу, проведену в рамках пілотного проекту «Я маю право» в частині організації та проведення широкої роз’яснювальної роботи з метою підвищення рівня правової обізнаності землевласників і землекористувачів щодо способів захисту їх майнових прав та надання необхідної правової допомоги.

Так, протягом серпня – вересня 2017 року проведено наступні виїзні (мобільні) пункти консультування громадян:

17 серпня 2017 року здійснено виїзний прийом громадян мобільною групою з питань антирейдерського захоплення землі до Михайлівської, Троїцької, Новопетрівської сільських рад Новоодеського району Миколаївської області. Під час виїзного прийому громадян за консультацією звернулось 2 особи з питань щодо встановлення ставки земельного податку, та стягнення аліментів.

30.08.2017 р. був здійснений виїзний прийом до сіл Чорноморка, Куцуруб та Дмитрівка мобільною групою з питань антирейдерського захоплення землі в Очаківському районі. Під час виїзного прийому було надано 11 індивідуальних консультацій з питань земельного законодавства: про порядок приватизації земельної ділянки для сільськогосподарсього призначення; порядок притягнення до кримінальної відповідальності за самовільне зайняття земельної ділянки; виготовлення технічної документації земельної ділянки; дострокове розірвання договору оренди землі; порядок укладення договору оренди; відповідальність орендаря за нецільове використання земель; порядок узаконення старих будинків, порядок узаконення земельних ділянок; порядок узаконення відумерлої спадщини; порядок оформлення земельного паю; порядок надання земельної ділянки в суборенду тощо.

01.09.2017 р. здійснено виїзний прийом до Миколаївського військового госпіталю, під час якого надано 4 консультації з правових питань: щодо звільнення з військової служби по закінченню особливого стану, звільнення з військової служби за станом здоров’я, отримання земельних ділянок та порядок отримання грошової допомоги на оздоровлення.

04.09.2017 р. головним спеціалістом відділу «Очаківське бюро правової допомоги» разом із старшим інспектором Очаківського міськрайонного відділу з питань виконання кримінальних покарань та пробації Південного міжрегіонального управління проведено спільний прийом осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням. Під час прийому було надано 7 індивідуальних консультацій: порядок залучення адвоката у кримінальному проваджені; порядок складання позовної заяви про зменшення розміру аліментів; порядок зняття з місця реєстрації місця проживання; порядок оформлення житлової субсидії; порядок подання апеляційної скарги на рішення суду; порядок поновлення працівника на роботі та порядок стягнення заборгованості по заробітній платі.

07.09.2017 р. у відділі «Березанське БПД» відбувся черговий спільний прийом громадян за участю начальника Березанського районного відділу ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області та головним спеціалістом Березанського бюро правової допомоги, під час якого надано консультації  з питань внесення змін до актового запису про народження, отримання повторного свідоцтва про народження та встановлення родинних стосунків в судовому порядку.

06.09.2017 р. був здійснений виїзний прийом з питань антирейдерського захоплення землі до сіл Красне, Василівка та Матіясове Березанського району начальника відділу «Березанське БПД» Л.Бенедюк та приватного нотаріуса Березанського районного територіального округу Ольги Мартинюк. Під час виїзного прийому було надано 5 індивідуальних консультацій з питань земельного законодавства, в перевазі – із питань оренди земельних паїв, недотримання орендодавцем договорів оренди тощо, а також 4 консультації із спадкового права, що стосувалось переоформлення майна спадкодавця в тому числі – земельних ділянок.

06.09.2017 р. головним спеціалістом відділу «Очаківське БПД» разом із начальником Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС у Миколаївській області проведено спільне консультування громадян у приміщенні Очаківського міськрайонного відділу ДРАЦС. Під час прийому прийнято 2 особи, яким надано консультації щодо повторної видачі свідоцтва про народження та щодо порядку внесення змін до актового запису про розірвання шлюбу.

08.09.2017 р. заступник начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Н.Іванюк прийняла участь в роботі консультаційного центру з питань організації надання безоплатної правової допомоги при Миколаївській ОДА. Під час проведення прийому громадян за консультацією звернулось 7 осіб з питань подовження договору оренди земельної ділянки, потерпілий у виконавчому провадженні, встановлення лічильників, заборгованість по договору оренди землі, спадкові питання тощо.

08.09.2017 р. начальник відділу «Березанське БПД» Л. Бенедюк на запрошення сільського голови та громади здійснила виїзний прийом до Дмитрівської сільської ради Березанського району. Під час виїзного прийому було надано 9 індивідуальних консультацій з питань земельного законодавства, 5 консультацій з питань договірних зобов’язань, а саме виконання умов договорів оренди земельних ділянок (паїв), а також по одній консультації із спадкового права, що стосувалось переоформлення земельної ділянки у спадковому майні, та житлового права – про набуття права власності на житловий будинок.

14.09.2017 р. в приміщенні Михайлівської сільської ради, с. Новоселівка та Криничанської сільської ради, відбувся виїзний прийом громадян з питань антирейдерського захоплення землі. Під час прийому громадян за юридичною консультацією звернулось 5 осіб з питань виготовлення технічного паспорту на житловий будинок, оформлення договору дарування, отримання земельної ділянки учасниками АТО, зміна цільового призначення земельної ділянки, оформлення договору оренди земельної ділянки, отримання свідоцтва про смерть особи, яка померла в АРК тощо.

15.09.2017 року начальник відділу правопросвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Вікторія Царьова у складі спостережної комісії при Миколаївської РДА здійснила виїзний прийом до Ольшанської виправної колонії №53. Під час виїзного прийому громадян надано 2 індивідуальні консультації засудженим щодо оформлення соціальної допомоги (пенсії), отримання статусу ВПО та виїзд за кордон особи звільненої з місць позбавлення волі.

Перший миколаївський місцевий центр з надання безоплатної правової допомоги постійно розширює мережу мобільних консультативних пунктів. На сьогоднішній день Центром відкрито та функціонує 13 консультаційних пунктів:

Для інвалідів війни, збройних сил та учасників бойових дій

 Для учасників АТО

Для всіх категорій громадян на базі районних державних адміністрацій – Очаківської, Березанської, Новоодеської та Миколаївської.

 Для ув’язнених Ольшанська виправна колонія №53. Миколаївська обл., Миколаївський район, смт. Ольшанське. В силу специфіки закладу та контрольно-пропускного режиму колонії робота мобільного консультативного пункту на території колонії проводиться не рідше 1 разу на місяць, а також в разі потреби – на вимогу засуджених та за попереднім погодженням з адміністрацією виховної колонії.

Миколаївський слідчий ізолятор. м. Миколаїв, вул. Лагерне поле, 5. Мобільний пункт працює в режимі телефонного дзвінка. Працівники Першого ММЦ здійснюють виїзний прийом громадян по мірі виникнення потреби.

Для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування – Очаківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат для дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

7.Адресна правова допомога:

  • § 28.08.2017 року, директор Центру Олег Матвієнко та заступник начальника відділу правової інформації та інформацій Катерина Штангрет здійснили виїзний прийом до громадянки Баркової В.Я., яка в силу свого похилого віку та через обмеженні фізичні можливості не має змоги самостійно пересуватися та дістатися до центру. В ході прийому було надано консультацію та прийнято звернення від заявниці на БВПД з питання скасування договору довічного утримання.
  • § 29.08.2017 року, начальник відділу інфраструктури Центру Олег Зав’ялов та заступник начальника відділу правової інформації та інформацій Катерина Штангрет, надали адресну правову допомогу жительці міста Миколаєва, 1923 року народження, учасниці війни. В ході прийому, фахівці центру надали консультацію та прийняли звернення для призначення адвоката у справі по розподілу майна.

8.З метою розширення можливостей доступу незахищених верст населення до БПД працівники Центру продовжують проводити активну діяльність з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями,
проводяться робочі зустрічі, семінари, круглі столи.  Інформація про проведення заходів систематично надається для висвітлення на офіційному сайті Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Миколаївській області.

18.08.2017 року інтегратор Центру В. Царьова прийняла участь у установчій серпневій інструктивно-методичній нараді для заступників директорів з виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладах м. Миколаєва. Вікторія роз’яснила про порядок звернення до Центру, про категорію осіб, які мають право на БПД. Також  узгоджено порядок проведення правопросвітницьких заходів в загальноосвітніх навчальних закладах на 2017-2018 навчальний рік (лекції, круглі столи, конкурси малюнків та творчих робіт, тощо).

18.08.2017 р. директор Центру О. Матвіенко та заступник директора О. Василенко, з метою розширення можливостей доступу незахищених верст населення до БПД провели чергову робочу зустріч із головним лікарем комунального закладу Миколаївської міської ради Центром первинної медико-санітарної допомоги № 1Дубинець Тамарою Іванівною. Під час зустрічі із головним лікарем та медичним персоналом було роз’яснено, що таке первинна та вторинна правова допомога, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання, обговорені перспективи подальшої співпраці, можливі варіанти та форми надання правової допомоги населенню, в тому числі по медично-правовим питанням.

19.08.2017 року Центр прийняв участь у виставці юридичної літератури, яка проходить під гаслом “В світі права і закону” на базі бібліотеки-філіал №6 ЦБС для дорослих м. Миколаєва в період  19-28.08.2017 року.

21.08.2017 року директор Центру О. Матвієнко провів чергову робочу зустріч із заступниками голови Корабельної адміністрації Миколаївської міської ради Луцькою А.В. та Красножоном В.Л. Були обговоренні питання щодо надання органами державної влади первинної правової допомоги, перспективи співпраці, шляхи вирішення питань, з якими мешканці громади найчастіше звертаються до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

22.08.2017 року директор Центру Олег Матвієнко та заступник директора                     О. Василенко провели чергову робочу зустріч з директором Центрального РЦЗ Рощіним І.Г. Юристи Центру – постійні учасники заходів із Центральним центром зайнятості, з яким ще у 2015 році був підписаний Меморандум про співпрацю.

Напередодні святкування Дня незалежності України всі фахівці бюро правової допомоги та Центру прийняли активну участь у різноманітніших заходах, які проходили у громадах. Так, 22.09.2017 р., напередодні святкування Дня незалежності України, начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» прийняла участь в народознавчому заході «Мальовнича Україна», що проводився в Березанській центральній районній бібліотеці для найменших школярів, учнів 1-4 класів. Захід розпочався літературним оглядом про Україну, козацтво, українську пісню та звичаї,  малеча приймала участь в різноманітних конкурсах та українських розвагах, а наприкінці всі із задоволенням зайнялись розписом глечиків та ліпленням із соленого тіста. В ігровій формі Людмила Бенедюк презентувала маленьким громадянам буклети «Твої права – твій захист: правові орієнтири для кожної дитини».

22.08.2017 року начальник відділу «Очаківське БПД» та головний спеціаліст з питань молоді та спорту відділу КМСТР Очаківської міської ради, на базі Очаківській районної бібліотеці започаткували «правову школу» для громади  та розпочали цикл лекцій: “Ти і закон: від теорії до практики”. На другій лекції «Як не довести ситуацію до суду », громадяни отримали теоретичні знання про актуальне законодавство у даній сфері, дізнались що таке медіація та її етапи проведення, розглянули порядок розгляду справ третейським судом, а також набули практичних навичок щодо порядку написання звернень, клопотань, скарг та пропозицій.

23.08.2017 р., до  Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України в Очаківській міській бібліотеці відділом «Очаківське БПД» прийнято участь у книжковій виставці, на якій презентовано юридичну літературу та інформаційні матеріали БПД.

23.08.2017 р. заступником начальника відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами Центру Наталією Іванюк та головним спеціалістом Юлією Криницькою організовано та проведено круглий стіл за участю адвокатів, які уклали контракти з Центром на тему: «Найпоширеніші питання, які виникають під час надання правової допомоги». Під час проведення круглого столу були розглянути такі питання: «Особливості застосування розрахунків: ЦАС, ПД та ПРК, їх відмінність», «Психологічні типи складних клієнтів», «Особливості комунікації та взаємодії з суб’єктами правової допомоги». Також на круглий стіл було запрошено психолога Крилову Анастасію, яка розкрила тему взаємодії з людьми, подолання складних відносин у спілкуванні з проблемними клієнтами та засоби захисту від емоційного вигорання

23.08.2017 р., начальник відділу «Березанське БПД» Л.Бенедюк прийняла участь в урочистому піднятті Державного Прапору України, що проходив на Центральній вулиці смт. Березанка Миколаївської області.

23 серпня до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України в Новоодеській центральній районній бібліотеці працівники бюро провели інформаційну годину із студентами Університету III віку. Начальник відділу «Новоодеське БПД» розповів усім присутнім про сервіси міністерства юстиції, систему БПД , завдання та цілі, роз’яснено види правових послуг, які надає Бюро, поняття первинної та вторинної правової допомоги.

28 серпня 2017 року начальник відділу «Березанське БПД» Людмила Бенедюк, перебуваючи на святкуванні «Дня села» в с. Комісарівка Березанського району, відвідала Комісарівську ЗОШ I-III ступенів. І хоча ще заклад не розпочав свою роботу, але Людмила поспілкувалась з працівниками школи та залишила інформаційні буклети «Бюро правової допомоги: Ваш юридичний провідник» для осіб, які потребуватимуть безоплатної правової допомоги.

29.08.2017 року заступник директора Ольга Василенко прийняла участь у в розширеній апаратній нараді з керівниками структурних підрозділів і відділів адміністрації Заводського району Миколаївської міської ради. Ольга Іванівна під час свого виступу розповіла про розвиток системи безоплатної правової допомоги, про структуру безоплатної правової допомоги та точки доступу до БПД, категорії клієнтів, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, порядок її отримання. Зупинилася на основних завданнях та функціях Центру та бюро правової допомоги, підкреслила підсумки роботи Центру за 2 роки роботи Першого Центру.

28.08.2017 р. директор Центру Олег Матвієнко, заступник директора Ольга Василенко та інтегратор Вікторія Царьова, з метою розширення можливостей доступу незахищених верст населення до БПД і у закладах охорони здоров’я, провели чергові робочі зустрічі з головним лікарем Миколаївської міської лікарні № 1 Гушлевським В.І. та в.о. головного лікаря Миколаївської обласної психіатричної лікарні № 1 Самсоновою Л.А. Під час зустрічі обговорені перспективи подальшої співпраці, можливі варіанти та форми надання правової допомоги населенню, в тому числі по медично-правовим питанням.

31.08.2017 р. заступником начальника відділу організації надання БВПД та роботи з адвокатами Наталею Іванюк  та головним спеціалістом відділу організації надання БВПД та роботи з адвокатами Юлею Криницькою було проведено зустріч з адвокатами юридичної консультації Заводського району м. Миколаєва, які знаходяться в Реєстрі адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом та котрі уклали контракт з Центром. Під час зустрічі фахівці Центру надали вичерпні відповіді на нагальні питання адвокатів стосовно проблем, які виникають під час надання правової допомоги та проведенні звітування за виконану роботу з надання правової допомоги.

30 серпня 2017 року між Центром та Дмитрівською сільською радою Березанського району Миколаївської області підписано Договір про співпрацю.

Протягом 30-31.08.2017 року начальник відділу представництва Вікторія Пазурчик приймала участь у семінарі з прозорості в Одесі на тему: “Як підвищити прозорість міст”. На семінарах TransparentCities провідні фахівці розповідають про механізми забезпечення ефективної роботи комунальних підприємств, досягнення прозорості у сфері соціальних послуг та житлової політики, описують найкращі практики та типові проблеми у сфері закупівель, радять, як залучити громаду в бюджетний процес тощо.

01.09.2017 р. фахівці Центру та бюро рийняли участь у святі першого дзвоника у навчальних закладах міста та сіл області.

Так, 1 вересня 2017 року працівники Новоодеського БПД відвідали Новоодеську гуманітарну гімназію за запрошенням директора, привітали учнів , вчителів та батьків з началом нового навчального року, та вручили грамоти та заохочувальні призи за участь у конкурсі малюнків «Права очима дітей!».

Конкурс проводився в травні 2017 року, приуроченого до Дня захисту дітей у Новоодеському, Березанському, Очаківському, Миколаївському районах, відповідно до наказу директора Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД від 03.05.2017 року № 5.

1 вересня 2017 р. заступник директора Центру  прийняла участь у святі першого дзвоника для тих, хто за вироком суду опинився в місцях позбавлення волі та тих, хто чекає вироку суду в Миколаївському слідчому ізоляторі.

Ольга Василенко привітала усіх із першим дзвоником та наголосила, що працівниками Центру започатковується новий проект “Школа права”, під час якого неповнолітні зможуть на протязі навчального року прослухати курс лекцій з кримінального та кримінально-процесуального права.

05.09.2017 р., директор Центру Олег Матвієнко прийняв участь у “круглому столі” з представниками владних структур міста Миколаєва та Миколаївської області, представниками обласної влади, місцевого самоврядування, бізнесу, громадських організацій, який організований представництвом Європейського Союзу в Україні у рамках програми публічної презентації проектів та можливостей співпраці з ЄС для Миколаєва та області.

05 вересня в приміщенні територіального центру соціального обслуговування (надання послуг) Березанського району головним спеціалістом Березанського БПД відповідно до підписаного меморандуму про співпрацю та згідно затвердженого графіку було проведено правове навчання для працівників територіального центру на тему: «Житлові субсидії та їх повернення у разі незаконного призначення».

06 вересня в приміщенні Березанської центральної районної бібліотеки було організовано та проведено спільне навчання для студентів Університету III віку. Головний спеціаліст відділу «Березанське БПД» розповів усім присутнім про систему БПД, завдання та цілі, роз’яснено види правових послуг, які надає Бюро, поняття первинної та вторинної правової допомоги, а також категорії громадян, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу.

06 вересня 2017 року начальник відділу «Очаківське бюро правової допомоги» Валерія Кутюхіна провела лекцію для студентів Університету третього віку при територіальному центрі з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків на теми: «Порядок надання безоплатної вторинної правової допомоги» та «Огляд основного закону про захист прав споживачів. Основні проблеми з якими стикаються споживачі товарів, робіт і послуг. Досвід європейських країн». Було висвітлено питання захисту прав споживачів товарів, робіт і послуг, особливості звернення до суду, тощо. Головним аспектом зустрічі стало затвердження з керівництвом плану щомісячних лекцій для студентів Університету третього віку при територіальному центрі з надання соціальних послуг (соціальної допомоги) м. Очаків.

06.09.2017 року начальник відділу Новоодеське БПД здійснив виїзд до Новошмидтівської сільської ради у складі комісії при Новоодеській РДА. В ході виїзду було проведено інформативну лекцію посадовими особами про аспекти відносин батьків та дітей, а саме теми – відповідальності неповнолітніх, батьків, підстави позбавлення батьківських прав, стягнення аліментів, розлучення. Також проінформовано батьків про діяльність у Миколаївській області штабу з питань антирейдерського захоплення землі, мобільної групи з цього питання. Роз’яснено батькам порядок та підстави отримання безоплатної вторинної правової допомоги. Також Андрій Скляров провів робочу зустріч з працівниками Новошмідтівської сільської ради.

07.09.2017 року головний спеціаліст відділу «Очаківське БПД» взяла участь у публічній презентації проектів та можливостей від ЄС для молоді, активістів та представників ГО в рамках інформаційної кампанії “Будуймо Європу в Україні” представництва Європейського Союзу в Україні.

Здійснюючи супровід клієнта, начальник відділу «Березанське бюро правової допомоги» Людмила Бенедюк 7 вересня 2017 року прийняла участь у зборах учасників АТО, які виборюють право на отримання земельних ділянок для будівництва та експлуатації дачних будинків у межах території Коблевської сільської ради. Метою зборів було вирішення основного питання – розробка технічної документації із землеустрою та оплата послуг організації, яка буде виготовляти дану документацію на кожну ділянку окремо, відповідно до затвердженого плану земельних ділянок та списку учасників АТО.

8 вересня 2017 року у приміщені Бюро відбулося публічне звітування з нагоди відзначення річниці відкриття відділу «Очаківське БПД». Валерія Кутюхіна привітала всіх присутніх та розповіла про річницю діяльності «Очаківського бюро правової допомоги», подякувала за плідну співпрацю та допомогу у правовій роботі. Також, присутнім була оголошена подяка за вагомий внесок у розбудову правової держави, допомогу в організації правопросвітницьких заходів, активну співпрацю та сприяння у надані безоплатної правової допомоги з нагоди відзначення відкриття відділу «Очаківське бюро правової допомоги».

08.09.2017р. у Заводському районі м. Миколаєва, у обласному будинку художньої творчості відбувся святковий захід з нагоди 228- річниці заснування Миколаєва. Багатодітні сім’ї району зі святом привітали заступник Миколаївська міська рада Степанець Ю.Б., голова адміністрації Заводського району Дмитрук В.М. Під час святкування працівники Перший миколаївський місцевий центр з надання БВПД провели інформаційну компанію, під час якої надавалися індивідуальні консультації з різноманітних правових питань, а також було розповсюджено інформаційні буклети з різних правових питань та контактами Центру.

11.09.2017 року головний спеціаліст відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги та роботи з адвокатами спільно з головним бухгалтером та відділом фінансів, контрактно-договірної роботи та бухгалтерського обліку Регіонального центру з надання БВПД у Миколаївській області провели організаційно-методичну нараду щодо питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають БВПД.

13 вересня 2017 року розпочав працювати Університет третього віку в смт. Березанка Миколаївської області при Територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Березанського району. Першу лекцію на тему «Захист прав споживач’ів» для слухачів Університету провела начальник відділу «Березанське БПД», яка ознайомила присутніх із основними поняттями закону України «Про захист прав споживачів» та роз’яснила, за яких умов можна повернути або обміняти товар неналежної якості.

15.09.2017 року між Центром та державною установою “Ольшанська виправна колонія №53” підписано договір про співпрацю. Метою договору є організація спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової поінформованості засуджених щодо права на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу, шляхом проведення правороз’яснювальної роботи, лекцій, бесід, зустрічей та інших заходів.

15.09.2017 року працівники Центру прийняли участь у тренінгу з кримінально-процесуальних питань для надавачів безоплатної правової допомоги. Під час тренінгу вони дізналися про статус та права потерпілого, правову допомогу при домашньому насильству, виклики слідчого, прокурора, суду, права та обов’язки свідків, арешт майна: права підозрюваного, обвинуваченого, третіх осіб, правову допомогу при жорстокому поводжені з затриманими, доступ до медичної допомоги в місцях несвободи, реалізація права на безоплатну правову допомогу та ще багато цікавого.

Між Першим центром та Центрами зайнятості Миколаївської області налагоджені тісні зв’язки, з усіма районними центрами зайнятості  – Очаківським міськрайонним, Новоодеським, Миколаївським, Жовтневим районними та Центральним, Заводським, Корабельним центром зайнятості м. Миколаєва підписані Угоди про співпрацю, фахівці центру приймають активну участь у правопросвітницьких спільних заходах, семінарах із безробітними та роботодавцями.

Так, згідно затвердженому графіку роботи, фахівці Центру та бюро приймають участь у семінарах з безробітними у всіх районних центрах зайнятості кожну неділю, під час яких також надають правові індивідуальні консультації з різноманітних питань.

18.08.2017 року начальник відділу Новоодеське бюро правової допомоги провів круглий стіл для безробітних, які перебувають на обліку в Новоодеському центрі зайнятості на тему, присвячену Дню Незалежності України – “Національна стратегія розвитку прав людини” відповідно до Указу Президента України від 25.08.2015 року “Про затвердження Національної стратегії у сфері прав людини”.

Фахівці  Центру прийняли участь у семінарах у Заводському РЦЗ 22, 29 серпня, 05, 12, та 19 вересня 2017 р., у Центральному районному ЦЗ – 18, 25 серпня та 01, 08, та 15 вересня.

У Миколаївському РЦЗ такі семінари відбулися 16, 30 серпня та 06, 13 вересня,  на  яких головний спеціаліст відділу «Ольшанське БПД» Н. Прутка розповіла присутнім про систему безоплатної правової допомоги, основні завдання та форми роботи Центру та бюро.

 

9.Відповідно до розробленого графіку скайп-зв’язку з бібліотеками Новоодеського, Березанського, Миколаївського, Очаківського районів, м. Очакова та м. Миколаєва – кожен громадянин, який звернеться до бібліотеки,  зможе отримати консультацію «онлайн». Такі консультації надаються кожного другого та четвертого четверга місяця починаючи з лютого 2016 року з 14:00 год. до 17:00 год.

Так, протягом серпня – вересня 2017 року надано 17 скайп-консультацій.

10.З метою покращення результативності та ефективної діяльності місцевого центру  Миколаївської області постійно ведеться робота над розробкою і тиражуванням інформаційних буклетів,  нових форм звітності з графічною та аналітичною частиною щодо функціонування та розвитку системи БПД в регіоні, розміщенням інформації на офіційному веб-сайті регіонального центру тощо.

У головному офісі Першого центру виготовлено та розміщено інформаційні стенди для інформування громадян з найбільш актуальних питань, продовжується робота щодо розміщення стаціонарних інформаційно-новинних площадок (#стендів) з інформаційними матеріалами у органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, організаціях та установах міста та області, яких за звітний період було розміщено 11.

 

11. Впродовж звітного періоду тривала активна робота щодо вуличного інформування громадян та проведення інших інформаційних компаній, а саме:

17.08.2017 року проведено вуличне інформування громадян в селах Михайлівка, Троїцьке, Новопетрівка Новоодеського району Миколаївської області.

19.08.2017 року, з метою покращення доступу жителів Березанського району до БПД, в приміщенні Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області та в приміщенні Березанського відділу ДРАЦС на інформаційному стенді розміщено інформаційні листівки відповідного тематичного напрямку: “Порядок отримання БПД”, “Твої права – твій захист. Правові орієнтири для кожної дитини”, “Встановлення факту родинних відносин”, “Порядок розірвання шлюбу”, “Позбалення батьківських прав: підстави та порядок розгляду”.

15.09.2017 року проведено інформаційну компанію серед мешканців та гостей районного фестивалю «У хлібі тім життя бере початок», який проходив в смт. Березанка

23.08.2017 р.  проведено інформаційну кампанію на центральних вулицях міста Очаків, щодо отримання БПД та діяльності відділу бюро.

23.08.2017 начальник відділу «Березанське БПД» Людмила Бенедюк провела інформування громадян про безоплатну правову допомогу під час районних урочистостей з нагоди 26-ї річниці Дня незалежності України.

24.08.2017 працівники відділу «Очаківське БПД» провели черговий захід з інформування мешканців та гостей міста Очакова, щодо надання БПД.

28.08.2017  начальник відділу «Березанське БПД» провела інформування мешканців та гостей с. Комісарівка Березанського району на святкування «Дня села». Щорічно таке свято організовується на території Дмитрівської сільської ради в день Успіння Пресвятої Богородиці.

31.08.2017 працівники Центру на головній площі міста провели вуличне інформування громадян з питань передачі земельної ділянки громадянам із земель державної і комунальної власності, а також з роз’ясненням що таке БПД та де її можна отримати.

01.09.2017 працівники Новоодеського бюро правової допомоги провели черговий захід з інформування викладачів, учнів, батьків та гостей міста Новоодеської ЗОШ № 2 І-ІІІ ступенів, щодо надання БПД.

01.09.2017 проведено інформаційну компанію з метою поширення відомостей про роботу Бюро правової допомоги та розповсюдження інформаційних буклетів серед вчителів, учнів, їх батьків та гостей Березанській ЗОШ I-III ступенів.

06.09.2017 начальником відділу Новоодеське бюро правової допомоги проведено правопросвітницьку роботу серед мешканців с. Новошмідтівська Новоодеського району.

09.09.2017 проведено інформаційну компанію в Миколаївському зоопарку, відвідувачам та працівникам зоопарку було роз’яснено право громадян на правову допомогу та порядок отримання безоплатної первинної та вторинної правової допомоги. Під час святкування всім зацікавленим особам надавалися індивідуальні консультації з різноманітних правових питань, а також було розповсюджено інформаційні буклети з різних правових питань та контактами Центру.

09.09.2017 в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» працівники Центру провели інформування мешканців та гостей Миколаєва під час «River Fest», першого в місті параду на воді.

16.09.2017 на центральній площі міста проведено флешмоб в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту “Я МАЮ ПРАВО”. Серед мешканців, перехожих, всіх жителів і гостей міста, які прийшли на головні вулиці міста на святкування, було розповсюджено інформаційні буклети та методичні рекомендації на різні правові питання.

 

12.Позитивний досвід роботи.

  • Ø21.07.2017 року до відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» звернулась громадянка В. з питанням щодо стягнення аліментів з колишнього чоловіка. Начальником відділу Бюро Андрієм Скляровим було підготовлено заяву про видачу судового наказу відповідно до нових змін у законодавстві. 11.08.2017 року Новоодеським районним судом видано судовий наказ про примусове стягнення аліментів. 22.08.2017 року Андрій Скляров написав заяву громадянці В. до відділу ДВС для виконання рішення.
  • Ø09.06.2017 року до відділу «Новоодеське БПД» звернулась громадянка Б. з питанням щодо стягнення аліментів з колишнього чоловіка на двох доньок. Головним спеціалістом відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» Вікторією Пушкаревською було підготовано позовну заяву про стягнення аліментів. 19.07.2017 року Рішенням Новоодеського районного суду (справа 482/969/17) було задоволено позов в інтересах громадянки Б., та виданий виконавчий лист про примусове стягнення аліментів. 29.08.2017 року Вікторія написала заяву громадянці Б. до відділу ДВС та відправила для відкриття виконавчого провадження.
  • ØЗавдання юриста не лише вирішити проблему людини, яка звернулася за допомогою, але й запропонувати найпростіший та найменш витратний варіант захисту прав.

Про те, що розбіжність навіть у одній літері в написанні ім’я чи прізвища може дуже ускладнити оформлення документів, відомо майже всім. З цією проблемою стикнулася і пані Феодора з с. Коблево, Березанського району, яка у травні 2017 року звернулась до Березанського відділу обслуговування громадян Очаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Миколаївської області для оформлення пенсії, але у прийнятті документів їй було відмовлено, оскільки у занесених відомостях про працівника в трудовій книжці в її імені та по батькові є помилки і належним чином не внесено зміни запису про її прізвище, що ставить під сумнів належність трудової книжки саме їй.

Центром  було прийняте рішення про надання громадянці М. безоплатної вторинної правової допомоги та призначено представником для захисту прав в суді начальника відділу «Березанське БПД» Бенедюк Людмилу, яка зібрала необхідні докази, склала заяву про встановлення факту належності трудової книжки і подала її до суду. 30 серпня 2017 року рішенням Березанського районного суду Миколаївської області заяву було задоволено та встановлено, що трудова книжка належить саме пані Феодорі. Вдячна клієнтка тепер вже зможе скористатись своїм законним правом на призначення та отримання пенсії.

  • Ø27.06.2017 року до відділу «Новоодеське БПД» звернулась громадянка Ганна Іванівна з питанням щодо стягнення аліментів з колишнього чоловіка на сина. Головним спеціалістом відділу «Новоодеське бюро правової допомоги» Вікторією Пушкаревською було підготовано позовну заяву про стягнення аліментів. 10.08.2017 року Рішенням Новоодеського районного суду (справа 482/1105/17) було задоволено позов в інтересах Ганни Іванівни, та виданий виконавчий лист про примусове стягнення аліментів. 06.09.2017 року Вікторія написала заяву громадянці до відділу ДВС та відправила для відкриття виконавчого провадження.
  • ØВ червні 2017р. до Центру звернулась внутрішньо переміщена особа, для отримання правової допомоги, що полягала в розірванні шлюбу в судовому порядку.

Начальником відділу представництва Пазурчик В.Д. було організовано попередню зустріч із клієнтом, роз’яснено які документи підготувати  для звернення до суду. Після отримання документів фахівчинею центру було складено позов та подано до суду. Рішенням від 11.09.2017р. позов було задоволено, шлюб розірвано.

  • ØВ червні 2017р. до Центру звернулась , суб’єкт відповідного права

Начальником відділу представництва Пазурчик В.Д. було проведено консультативну зустріч із клієнтом, роз’яснено які документи підготувати  для складення  позову до суду. Рішенням від 29.08.2017р. позов було задоволено, визнано особу такою, що втратила право на проживання в будинку та примусово знято з реєстрації.

  • ØВ липні 2017р. до Центру звернулась Свердлова Н.Ю., внутрішньо переміщена особа, суб’єкт відповідного права

 

13.Робота із ЗМІ, радіо, телебаченням:

11.08.2017 року на офіційному сайті Миколаївського обласного центру зайнятості розміщено статтю «Спонукаємо молодь  до активної позиції для досягнення позитивних цілей».

http://www.dcz.gov.ua/mik/control/uk/publish/article?art_id=76300

14.08.2017 на офіційному сайті Миколаївської обласної державної адміністрації розміщено інформацію: «Роз’яснення із земельних питань»

17.08.2017 на офіційному сайті Очаківської міської ради розміщено інформацію: «Безоплатна правова допомога в Україні», «Порядок розірвання договору оренди землі», «Договір оренди землі», «Кейс правових консультацій, роз’яснень та порад з земельного права, особливості орендних правовідносин, Державний земельний кадастр України», «Покрокові інструкції, та правові консультації, роз’яснення та поради з земельного права: Як отримати земельну ділянку, яким чином оформити право власності, та інші питання», «Умови передачі земельних ділянок орендатором в суборенду».

17.08.2017 на офіційному сайті Миколаївської Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О.Гмирьова висвітлено інформацію про проведення заходу  «Твої ровесники, держава».

22.08.2017 начальник відділу представництва Центру В. Пазурчик прийняла участь у черговому випуску програми “Я маю право” на телеканалі “Миколаїв” на тему: “Порядок виплати заробітної плати мобілізованим“.

23.08.2017 року на сайті Березанської РДА розміщено розпорядження голови ОДА про створення оперативного штаб для захисту аграріїв від рейдерів, в складі якого керівництво БПД

18.08.2017 року на сайті незалежного інтернет-ЗМІ «Город Новая Одесса» розміщено статтю «В Николаевской области начали работу мобильные группы по вопросам антирейдерского захвата земли»

29.08.2017 року на офіційному сайті Заводської районної державної адміністрації Миколаївської міської ради розміщена стаття «29 СЕРПНЯ ВІДБУЛАСЬ РОЗШИРЕНА АПАРАТНА НАРАДА ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ АДМІНІСТРАЦІЇ, КЕРІВНИКІВ ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ, РАЙОННИХ СЛУЖБ ТА УСТАНОВ».

29.08.2017 року сюжет ТРК НИС-ТВ про проведення повсякденного прийому громадян в моніторинговому центрі з дотримання прав людини.

29.09.2017 начальник відділу представництва Центру В. Пазурчик прийняла участь у черговому випуску програми “Я маю право” ТК “Миколаїв” на тему: “Банківське свавілля“.

30.08.2017 на офіційному сайті Новоодеської РДА розміщено статтю «Буденна робота комісії у справах дітей».

02.09.2017 в Березанській районній газеті “Березань” № 35 ( 9478) опубліковано статтю начальника відділу “Березанське БПД” ” Захистіть свої гроші від шахраїв!”

02.09.2017  в Новоодеській районній газеті “Промінь” вийшла стаття “Подорож у країну знань – розпочалася” з відомостями про вручення грамот працівниками Новоодеського БПД за участь у конкурсі “Права очима дітей”.

02.09.2017 в Миколаївській районній газеті “Маяк” вийшло оголошення щодо проведення виїзних прийомів громадян з питань антирейдерського захоплення земель.

06.09.2017 на офіційному сайті Новоодеської РДА розміщено статтю «Засідання робочої групи з питань протидії торгівлі людьми».

06.09.2017 на офіційному сайті Коблевської сільської ради розміщено статтю про позитивний досвід роботи Березанського БПД.

06.09.2017 в черговому прямому ефірі програми “Це Вас хвилює” ТК “Миколаїв” начальник відділу В. Пазурчик прийняла участь передачі на тему: «Оформлення спадщини».

08.09.2017 року на сайті незалежного інтернет-ЗМІ «Город Новая Одесса» розміщено статтю «Новоодесситам рассказали о защите прав на земельный участок».

11.09.2017 року на офіційному сайті інтернет Заводської районної державної адміністрації розміщено статтю щодо відзначення 228-річниці м. Миколаєва.

12.09.2017 року на офіційному сайті інтернет видавництва «Очаків сьогодні» вийшла стаття ВІДДІЛ «ОЧАКІВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ» ВІДЗНАЧИВ РІЧНИЦЮ ВІДКРИТТЯ».

12.09.2017 року на ТК «Миколаїв» в передачі «Я маю право» адвокат системи БПД розповідає про кримінальну відповідальність за вчинення Насильства над дітьми.

12.09.2017 року на офіційному сайті інтернет видавництва «СвідоК» розміщено інформацію про захист прав на земельну ділянку.

14.09.2017 року на офіційному сайті інтернет видавництва «БлинКом» розміщено інформацію щодо проекту Міністерства юстиції України «Я маю право!» та діяльності Консультаційного центру з питань організації надання безоплатної правової допомоги.

14.09.2017 року на офіційному сайті Миколаївської РДА розміщено статтю «Безоплатна правова допомога безробітним: правоосвітні лекції та консультації на базі Миколаївського районного центру зайнятості»

18.09.2017 року на офіційному сайті Миколаївської РДА розміщено статтю «Візит до відбуваючих покарання в Ольшанській виправній колонії».

18.08.2017 року на офіційному сайті Миколаївського обласного центру зайнятості розміщено статтю «ШУКАЧАМ РОБОТИ ПРО ЇХНІ СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ».

Інформація про проведену Центром роботу постійно висвітлюється на офіційній сторінці “Facebook” .