назад
21.08.19

Історія з практики успішного захисту адвоката Сергія Сахнюка

Суд визнав невинуватим у пред`явленому обвинуваченні та виправдав у зв’язку з недоведеністю вини у вчиненні кримінального правопорушення, а також у зв’язку з недоведеністю його вчинення – такий результат успішного здійснення захисту прав клієнта адвокатом системи безоплатної правової допомоги Сергієм Сахнюком.

Органом досудового розслідування громадянин С. обвинувачувся у тому, що він, з метою покращення свого матеріального становища, нібито вирішив таємно викрасти поліетиленовий пакет з майном, яке належало потерпілому, вважаючи, що за його діями ніхто з оточуючих не спостерігає. Потерпілий помітив, як С. намагався втекти з місця вчинення злочину та спочатку почав кричати, вимагаючи повернути пакет, а тоді наздогнав обвинуваченого з метою припинення його протиправних дій. В цей час громадянин С. повалив потерпілого на землю та декілька разів наніс йому удари в область потилиці.

Після вчинення вищевказаних дій громадянин С. намагався зникнути, однак усвідомлюючи, що потерпілий почав переслідувати його, дістав пістолет та, нехтуючи елементарними правилами поведінки з мотивів явної неповаги до суспільства, почав здійснювати постріли в сторону потерпілого.

Дії громадянина С. органи досудового розслідування кваліфікували як закінчений замах на відкрите викрадення чужого майна (грабіж), ч. 2 ст. 15 ч. 2 ст. 186 КК України, та грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалась особливою зухвалістю (хуліганство), вчинене із застосуванням іншого предмету, спеціально пристосованого для нанесення тілесних ушкоджень, ч. 4 ст. 296 КК України.

 «Стороною захисту були знайдені свідки, які підтвердили непричетність обвинуваченого до вчинення злочинів. Окрім того, під час допиту свідків з боку обвинувачення захисту вдалося поставити під сумнів участь обвинуваченого у викраденні речей потерпілого і, як наслідок, у судових дебатах переконати суддю у невинуватості клієнта», – зазначив адвокат Сергій Сахнюк.

Оцінюючи в ході судового слідства надані сторонами кримінального провадження докази суд дійшов висновку, що стороною обвинувачення не доведено винуватість обвинуваченого С. у вчиненні злочинів, а відтак обвинувачений підлягає виправданню.

З вироком Святошинського районного суду міста Києва 06 серпня 2019 року у справі № 759/8972/18 можливо ознайомитись на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/83480486