назад
30.05.18

Клієнта визнали невинуватим та виправдали – результат роботи державного адвоката

У 2015 році мешканця Оратівського району звинуватили у тому, що він продавав односельчанам наркотики – канабіс. Працівники правоохоронних органів навіть провели оперативну закупівлю для того, щоб притягнути чоловіка до кримінальної відповідальності. Проте під час судового розгляду адвокат виявив несподівані обставини справи.

Володимиру (ім’я змінене з етичних міркувань) висунули звинувачення у тому, що він серпневого вечора 2015 року під час організованої правоохоронцями закупівлі, продав покупцю канабіс за 200 гривень. Через кілька днів збув таку саму речовину за 400 грн іншому покупцю. За повторний продаж особливо небезпечних наркотичних речовин загрожує покарання – від 5 до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Пан Володимир скористався своїм правом на безоплатну правову допомогу і написав заяву, щоб йому призначили безкоштовного адвоката. Регіональний центр з надання БВПД призначив йому захисника Олександра Кокота. У ході роботи адвокат дізнався, що під час затримання пану Володимиру відмовили у зустрічі з адвокатом, чим порушили його право на захисника. Крім того, підсудного допитували також без участі адвоката, чого не мали права робити правоохоронці.

Під час судових баталій обидві сторони викликали свідків, і під час допиту виявилося, що їхні свідчення не сходяться. Адвокату також вдалося встановити, що під час організації оперативної закупівлі правоохоронці не дотрималися порядку: не зафіксували отримання грошей, які згодом були помічені; а також не було відомо, звідки оперативники взяли наркотичну речовину для операції. Зі свідчень підсудного адвокат дізнався, що з оперуповноваженим, який організував «підставний» продаж наркотиків, у пана Володимира були дуже неприязні стосунку. Підсудний раніше навіть скаржився на правоохоронця у прокуратуру, тому припускає, що розлючений працівник органів «тримав на нього зуб» і хотів помститися, посадивши за грати.

Суд проаналізував надані докази та показання свідків і дійшов до висновку, що обвинувачення, висунуті чоловіку, побудовані виключно на організованих правоохоронцями закупівлях. Раніше пан Володимир не притягувався до відповідальності за подібний злочин і не підозрювався правоохоронними органами у таких. Жодних даних про те, що підсудний міг би займатися збутом наркотиків також ніколи ніде зафіксовано не було, крім того, експертиза довела, що сам підсудний наркотики не вживає.

Адвокат Олександр Кокот довів у суді, що відсутні об’єктивні підстави для обвинувачення його клієнта. А під час досудового розслідування було порушено основоположні свободи людини, оскільки оперативні закупівлі здійснювалися без явних на те причин. Захисник також довів, що докази, зібрані поліцейськими у ході розслідування є неприпустимими, а організація підставних закупівель відбувалася з порушеннями.

Як результат кропіткої роботи Олександра Кокота – виправдовувальний вирок для підзахисного. Рішенням Оратівського районного суду Вінницької області від 11 квітня 2018 року чоловіка визнали невинуватим та виправдали.