назад

Надмірна емоційність не є правопорушенням

Іноді трапляється, що клієнти повертаються до Новоград-Волинського місцевого центру за допомогою знову. Пані Марина вже мала досвід успішної співпраці коли конфлікт в її сім’ї спричинив притягнення до адміністративної  відповідальності за домашнє насильство обох із подружжя але адвокатка місцевого центру Людмила Кравець допомогла довести невинуватість пані Марини і ситуація вирішилася на її користь.

Наступного ж разу пані Марина мусила звертатися до місцевого центру через свою емоційність та хвилювання, що було викликане станом здоров’я її маленького сина.

Під час звернення до лікарні склалася конфліктна ситуація, оскільки син пані Марини захворів, там, через її знервований стан та інші несприятливі обставини стався конфлікт з лікарем,  і вона зробила висновок, що медичну допомогу її дитині не надають. Тому, перебуваючи під впливом сильних емоцій, викликала поліцію. Працівники поліції, не знайшовши підтвердження заяві пані Марини, склали постанову про притягнення до адміністративної відповідальності за завідомо неправдивий виклик на спецлінію “102.”

Клієнтка мала статус внутрішньо переміщеної особи, тому мала право скористатися послугами системи безоплатної правової допомоги. Для захисту інтересів пані Марині було призначено адвокатку Аллу Оразову, яка склала процесуальні документи та представляла інтереси в суді.

Коментує адвокатка Алла Оразова :

” За статтею 183 Кодексу України про адміністративні правопорушення, дане   правопорушення полягає у завідомо неправдивому виклику служби, зокрема поліції. При цьому дії особи спрямовані саме на зрив нормальної роботи таких  служб. Особа викликає поліцейського ніби то для надання допомоги, знаючи наперед те, що у цьому немає ніякої необхідності. А пані Марина була переконана, що вчиняються протиправні дії відносно її дитини.”

Проте, оскаржувана постанова містить лише загальний опис, без зазначення, яке конкретно повідомлення позивача є неправдивим, а також матеріали справи не містять доказів того, що пані Мариною було викликано поліцію знаючи наперед про те, що в цьому немає ніякої необхідності.

Представники поліції в судове засідання не прибули, жодних доказів про вчинення правопорушення не надали, тому, суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши доводи захисту, вирішив, що постанова підлягає скасуванню, а провадження по справі закриттю.

Таким чином, довели невинуватість пані Марини вдруге, адже надмірна емоційність не є правопорушенням.