назад

Часто після розлучення один із батьків забуває про свій обов’язок щодо виховання та утримання власних дітей до досягнення ними повноліття. Якщо батьки не дійшли згоди щодо утримання своїх дітей та не уклали відповідний договір, одному з батьків доводиться звертатися до суду щодо стягнення аліментів із батька/матері. Улітку цього року з такою ж проблемою до Монастирського бюро правової допомоги звернулася громадянка Н., жителька одного із сіл Монастириського району Тернопільської області. Жінка просила допомогти у виплаті колишнім чоловіком аліментів на спільну дитину.

Клієнтка розповіла, що у 2010 році вона та гр. А зареєстрували шлюб, за час якого у них народилася дитина. У 2012 році, згідно з рішенням Монастириського районного суду Тернопільської області шлюб, укладений між громадянкою Н. та громадянином А., було розірвано. Зі слів матері, гр. Н., після розірвання шлюбу дитина проживає з нею, повністю перебуваючи на її утримані. Заявниця стверджувала, що не зверталася за допомогою до батька дитини декілька років, однак сама не в змозі впоратися з утриманням дитини. Оскільки батько, гр. А., в добровільному порядку коштів на утримання дитини не надає, угоди про сплату аліментів у добровільному порядку між батьками не досягнуто. Відтак, клієнтка звернулася до бюро правової допомоги щодо складання процесуального документа та представлення її інтересів в суді у справі щодо стягнення з батька аліментів на свою дитину.

Чортківський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги видав наказ № 1903/32 від 07 березня 2017 р., яким уповноважив керівницю Монастириського бюро правової допомоги Галину Джумак надати безоплатну вторинну правову допомогу громадянці Н. у суді по справі щодо стягнення аліментів.

Працівник бюро, керуючись ст. ст. 141, 180, 181, 184 Сімейного кодексу України, склала позовну заяву про стягнення аліментів та на підставі довіреності від 7 березня 2017 року представила інтереси клієнтки у Монастириському районному суді Тернопільської області.

За результатами розгляду справи суд ухвалив рішення від 25 травня 2017 року про стягнення з гр. А аліментів на утримання неповнолітньої дитини.