назад

Одеській адвокат від Другого місцевого центру з надання БВПД добився перерахування і виплати жінці пенсії на пільгових умовах

1Chebanenko9.04.2016 до Другого одеського місцевого центру звернулася гр. Б. з питанням щодо отримання безоплатної вторинної правової допомоги, що передбачає складання документів процесуального характеру та здійснення представництва її інтересів під час розгляду судом справи щодо оскарження рішення Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про відмову в перерахунку пенсії.

Гр. Б. про діяльність Центру дізналась шляхом направлення з недержавної організації та підтвердила свою належність до категорії інвалідів, які отримують пенсію у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб. В день звернення клієнта Центром невідкладно прийнято рішення про надання клієнту безоплатної вторинної правової допомоги та доручено займатись справою адвокату Андрію Чебаненку, про що останньому видано доручення від 25.04.2016 № 176.

Під час надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокатом Андрієм Чебаненком було встановлено, що в березні 2016 року клієнтка центру звернулась до Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси із заявою про проведення перерахунку призначеної їй пенсії за віком на загальних підставах на пенсію за віком на пільгових умовах із урахуванням наявності професійного захворювання. Рішенням Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси клієнтці Центру було відмовлено у перерахунку її пенсії, зазначивши про необхідність надання довідки з Одеського дослідного заводу «Наука» за певний період роботи.

Так, адвокатом Андрієм Чебаненком було складено адміністративний позов та забезпечено представництво інтересів гр. Б. у Приморському районному суді м. Одеси.

Під час розгляду справи адвокатом доведено, що відповідно до записів у трудовій книжці трудовий стаж його клієнтки, необхідний для призначення їй пенсії на пільгових умовах, складає 20 років і 12 днів. 01.11.1989 її було звільнено з Одеського політехнічного інституту (в його складі перебував Одеський дослідний завод «Наука» на якому вона працювала) з посади монтажниці радіоелектронної апаратури і приладів за станом здоров’я і виходом на пенсію у зв’язку з встановленою інвалідністю другої групи.

З копії пенсійної справи гр. Б. вбачається наявність довідок про розмір її заробітної плати у вказані періоди часу на кожному із підприємств, які у своїй сукупності із записами в трудовій книжці є доказами тривалості наведеного трудового стажу, необхідного для призначення їй пенсії на пільгових умовах.

Системний аналіз наведених норм права дав підстави вважати, що кожен із вказаних періодів роботи мав бути зарахований Управлінням Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси до складу трудового стажу позивачки, необхідного для призначення їй пенсії на пільгових умовах.

18.01.2017 Приморський районний суд м. Одеси ухвалив постанову, якою адміністративний позов гр. Б. задоволено; рішення Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси про відмову в перерахунку пенсії визнано протиправним та скасовано; Управління Пенсійного фонду України в Приморському районі м. Одеси зобов’язано перерахувати і виплатити пенсію з урахуванням пільгового стажу гр.Б.