назад

Пом’якшення покарання в апеляційній інстанції за вчинення особливо тяжкого злочину

Адвокат Гаврильченко Валентин Михайлович

Доручення № 023-0000443 від 23.04.2014 року

Провадження № 42014250000000090

Кваліфікація діяння: ч.5 ст.27 КК України, ч.4 ст.368 КК України (санкція статті передбачає максимальну міру покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років).

Адвокат Валентин Гаврильченко вступив у справу на стадії досудового розслідування.

Вироком Соснівського районного суду м.Черкаси від 28 листопада 2014 року громадянина К.О.В. було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 КК України, ч.4 ст.368 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на 6 років з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 2 роки, з конфіскацією всього належного йому майна.

Не погоджуючись з вказаним вироком прокурор подав апеляцію, в якій просив вирок суду першої інстанції скасувати через невідповідність призначеного судом покарання тяжкості кримінального правопорушення та особі обвинуваченого, та ухвалити новий вирок, яким засудити К.О.В. за ч.5 ст.27 КК України, ч.4 ст.368 КК України до 7 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах влади строком на 3 роки та з конфіскацією майна.

Також, не погоджуючись з вироком першої інстанції адвокат подав апеляцію з доповненнями, в якій вказував, що в апеляційного суду є можливість застосування до обвинуваченого вимоги викладені в ч.1 ст.74 КК України, в частині можливості виправлення його без відбування покарання і прийняття рішення про звільнення К.О.В. від відбуття покарання з випробуванням та встановленням іспитового строку тривалістю від 1 до 3 років, згідно ч.4 ст. 75 КК України. Просив змінити вирок Соснівського районного суду в частині пом’якшення призначеного покарання. Звільнити К.О.В. від відбування покарання з випробуванням, встановленням іспитового строку та покладенням обов’язків встановлених законом.Професійно обґрунтувавши вимоги тим, що К.О.В. не має судимостей, визнав свою вину, щиро каявся під часапеляційного розгляду, те, що він має незадовільний стан здоров’я,та є інвалідом 3 групи, крім того має на утриманні неповнолітню дитину, яка також має незадовільний стан здоров’я.

В результаті проведеної роботи захисника, взявши до уваги його аргументи, суд пом’якшив призначене К.О.В. покарання з 6 років позбавлення волі до 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 2 роки, в порядку ст..77 КК України без конфіскації всього належного йому майна, застосувавши до нього положення ст..75 КК України та звільнити К.О.В. від відбування основного покарання призначеного у виді позбавлення волі з іспитовим строком на 3 роки.