назад

Вік коханню не завада – так говорить народна мудрість, але Сімейний кодекс України каже, що для одруження потрібно дочекатися повноліття, адже саме з 18 років в Україні настає шлюбний вік. Але що робити, коли перше кохання у 16 років призводить до наміру жити однією сім’єю?

До Вільшанського бюро правової допомоги з проханням надати їм допомогу в укладенні шлюбу звернулася пара закоханих Настя та Микола. При спілкуванні з клієнтами завідувачка бюро Анастасія Повар з’ясувала, що Насті ще не виповнилось 18 років, тож коли молоді люди звернулись до місцевого відділу державної реєстрації актів цивільного стану, щоб подати заяву про реєстрацію шлюбу, їм відмовили та надали роз’яснення, що молодятам необхідно надати судове рішення про надання неповнолітній права на укладення шлюбу.

Коли говорять про ранні шлюби, то зазвичай розуміють, що наречена вагітна, однак ситуація Насті та Миколи не відноситься до типових. Між молодятами склалися взаємні міцні почуття любові та поваги один до одного, тому вони і бажають якнайшвидше укласти офіційний шлюб. Варто зазначити, що батьки Насті заперечень проти їх шлюбу не мають, навпаки підтримують молодят в їхніх намірах.

З огляду на викладені обставини та отримавши всі необхідні документи, юристка склала позовну заяву про надання права на шлюб. Вільшанський районний суд Кіровоградської області задовольнив вимоги позовної заяви, відтак молодята зможуть укласти шлюб офіційно.

Ця справа в Єдиному державному реєстрі судових рішень: № 384/428/22