назад

Розірвання договору довічного утримання та поновлення права власності

Багатьом з нас знайома ситуація, коли літні люди, які не спроможні самі забезпечувати власні потреби, змушені звертатися за допомогою до сторонніх осіб. У більшості випадків, на користь цих осіб, укладаються договори, в результаті чого вони стають власниками нерухомого майна, а літні люди залишаються на вулиці.

Що таке договір довічного утримання?

Договіру довічного утримання – одна особа передає належне їй майно у власність іншої особи взамін на отримання довічного опікування та забезпечення. Договір довічного утримання вважається укладеним з моменту передання майна.

Яка форма укладення договору довічного утримання?

Для договору довічного утримання (догляду) передбачена обов’язкова письмова форма та нотаріальне посвідчення. Недотримання цієї вимоги тягне за собою визнання договору недійсним.

У свою чергу, нотаріус, звіряючи договір, повинен перевірити документи, необхідні для відчуження майна. Якщо предметом договору є нерухомість, то такий договір підлягає обов`язковій державній реєстрації.

Але як бути, коли набувач не виконує умови договору?

Так, до Білоцерківського місцевого центру звернулась пані Галина за правовою допомогою, якій у 2021 р. виповнилося 90 років. І в такому поважному віці, жінка замість спокійного життя, має відстоювати власні права. У 2016 р. пані Галина уклала договір довічного утримання. Зважилась на це, так як тривалий час проживала сама і настав момент, коли без сторонньої допомоги вже обійтись вона не могла. Шкода, але сподівання на поміч і турботу не виправдалися і пані Галина залишилась сам на сам з хворобами та болем, ані підтримки, ані ліків, ані їжі. Виживала весь цей час завдяки небайдужим людям – сусідам та односельцям.

Центром було призначено представника – адвокатку Оксану Лисюк. За результатами ознайомлення з матеріалами справи було склала позовну заяву до суду про розірвання договору довічного утримання з вимогою поновити право власності.

Завдяки активній позиції адвоката, суд позов задовольнив повністю, розірвав договір довічного утримання, з підстав невиконання іншою стороною свої зобов’язань та поновив за пані Галиною право власності на будинок та земельні ділянки.

Права клієнта захищені!

Майно повернуте.

З повним текстом рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень:

https://verdictum.ligazakon.net/document/101466932?q=%22368%2F169%2F21%22