назад

У Чорноморському бюро правової допомоги чоловік вирішив проблему щодо відстрочення виконання рішення суду у справі про стягнення заборгованості

Громадянин П. звернувся до Чорноморського бюро правової допомоги з проханням вирішити правове питання щодо відстрочення виконання рішення суду. Про діяльність бюро правової допомоги чоловік дізнався із рекомендації іншої особи.

Як інвалід третьої групи, який не має роботи, має на вихованні неповнолітнього сина та отримує мінімальну пенсію, а також проходить період реабілітаційного курсу лікування після операції,громадянин П. не має можливості виплатити суму заборгованості Публічному акціонерному товариству Комерційний банк “ПриватБанк” розміром 24030,71 гривень за кредитним договором.

Під час вивчення справи адвокатом Кристиною Артем’євою, яка співпрацює з центрами безоплатної вторинної правової допомоги, було встановлено, що зазначена ситуація може бути врегульована у судовому порядку.

Так, згідно ч. 1 ст. 373 Цивільно-процесуального кодексу України за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім’ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою сторони виконавчого провадження суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання.

Адвокатом була складена відповідна заява про відстрочення виконання рішення суду та подана до суду. Суд розглянув заяву та виніс ухвалу про відстрочення виконання рішення суду громадянином П.