назад

Уроки «Я МАЮ ПРАВО!» для школярів Сумщини провели фахівці системи безоплатної правової допомоги

У перший навчальний тиждень нового навчального року фахівці системи безоплатної правової допомоги Сумщини у цікавій інтерактивній формі провели для школярів тематичні уроки «Я МАЮ ПРАВО!». Учні шкіл, гімназій, ліцеїв ознайомилися з правами та обов’язками дітей, а також як їх реалізувати та захистити у разі порушення.

Фахівці Регіонального, місцевих центрів з надання БВПД, а також працівники бюро правової допомоги протягом тижня зустрічалися як з учнями початкової школи, так і старшокласниками, адже не залежно від віку кожна дитина має знати свої права та обов’язки й розуміти, хто може допомогти в разі виникнення проблемної ситуації.

Під час уроків школярі переглядали повчальне відео, з якого дізналися про 40 прав, закріплених у «Конвенції про права дитини». Також активно заповнювали карту «Права дитини», прикрашали «правове дерево», на окремих листочках якого значилися права та обов’язки дітей. Учні молодших класів залюбки поринули у казкову країну дитячих прав, де на прикладі героїв улюблених казок дізнавалися, які їхні основні права були порушені.

«Фахівці системи безоплатної правової допомоги Сумщини розуміють важливість проведення таких уроків. Адже вони сприяють підвищенню правової освіти школярів, їхньої правосвідомості. А для того, щоб важлива інформація краще сприймалася та запам’ятовувалась, правники підбирали різні форми роботи, заохочували дітлахів, наводили цікаві приклади й вводили елементи творчої діяльності», – зазначила начальниця відділу комунікацій та правопросвітництва Олена Омельченко.

Позитивні відгуки на адресу фахівців системи БПД пролунали й від педагогів та батьків: «Діти із задоволенням взяли участь у таких незвичних уроках. Інформація, яку вони отримали, дійсно важлива. Тож, вони знають не лише свої права, а й обов’язки», – поділилася враженнями вчителька Сумської обласної гімназії-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей Наталія Юхно.

Усі учні проявили активність, зацікавленість і отримали сувенірні подарунки від фахівців системи БПД Сумщини: значки, грамоти, буклети та паспорти прав дитини.