назад

Адвокат Юрій Горбенко на підставі доручення виданого Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області від 26.02.2016 року № 014-0000658 надавав правову допомогу підзахисному, якого було обвинувачено у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України (замах на умисне вбивство), санкція якого передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років. Доручення Адвокату Юрію Горбенку було видано вже після винесення вироку судом першої інстанції.

Підзахисний обвинувачувався у тому, що на ґрунті раптово виниклих обставин неприязних відносин між ним та потерпілою особою виникла сварка, в ході якої у підзахисного виник злочинний умисел, спрямований на умисне протиправне заподіяння смерті потерпілій. Тому підзахисний замахнувся на потерпілу особу ножем та завдав їй удар в область шиї зліва.

Вироком Заводського районного суду м. Миколаєва від 03.02.2016 р. підзахисного було визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України та призначено йому покарання у вигляді 5 років позбавлення волі.

Не погоджуючись з вироком суду, Адвокатом Юрієм Горбенко була подана вмотивована апеляційна скарга.

Під час апеляційного розгляду справи адвокат Юрій Горбенко навів належні докази того, що суд першої інстанції неправильно кваліфікував дії його підзахисного, оскільки умислу на позбавлення життя потерпілої особи у нього не було.

Прокурор заперечував проти задоволення апеляційної скарги та просив вирок суду першої інстанції залишити без змін.

Повторно дослідивши обставини кримінального провадження та заслухавши доводи учасників судового засідання, 09.02.2019 Миколаївський апеляційний суд погодився з думкою захисника щодо неправильної кваліфікації дій підзахисного, змінив вирок Заводського районного суду м. Миколаєва, перекваліфікував дії підзахисного з ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК ( замах на умисне вбивство) на ч.2 ст. 125 КК України (умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я) та призначив підзахисному покарання у виді 1 року 6 місяців позбавлення волі.

Адвокат Юрій Горбенко не погодився з Ухвалою Миколаївського апеляційного суду в частині призначеного покарання. Ним було подано обгрунтована касаційна скарга до Вищого спеціалізованого суду України, в якій він наголошував відповідно до Кримінального Кодексу України санкція ч. 2 ст.125 не передбачає такої міри покарання як позбавлення волі, а є лише домашній арешт чи обмеження волі на певний строк.

Прокурор вищезазначену ухвалу Миколаївського апеляційного суду вважав незаконною, необґрунтованою та такою, що підлягає скасуванню в зв’язку невідповідністю висновків суду фактичним обставинам справи.

Ухвалою Вищого спеціалізовано суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 14.03.2017 р. ухвалу Миколаївського апеляційного суду від 09.06.2016 року було скасовано та направлено на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.

Заслухавши обвинуваченого та його захисника Юрія Горбенка, на підтримку апеляційної скарги, прокурора, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги, дослідивши матеріали кримінального провадження, Миколаївський апеляційний суд постановив: скаргу захисника Юрія Горбенка задовольнити частково. Вирок Заводського районного суду м. Миколаєва від 03.02.2016 відносно підзахисного адвоката Юрія Горбенка змінити – дії підзахисного перекваліфікувати з ч. 2 ст. 12 ч. 1ст. 115 на КК України на ч.2 ст. 125 КК України та призначити покарання у виді 2-х років обмеження волі.